Nl:Beginners Guide 1.5
From OpenStreetMap
| Other languages: | +/- |
|---|---|
|
English • Български • Česky • Dansk • Deutsch • Español • Français • Italiano • 日本語 • Magyar • Nederlands • Polski • Русский • Slovensky • Slovenščina • العربية • Suomi • Svenska • Tiếng Việt • עברית • 简体中文 • Latviski • 正體中文(Traditional Chinese) • 한국어 | |
Kaarten genereren!
Eindelijk, je hebt alle gegevens en metadata toegevoegd en alle wijzigingen naar OSM gestuurd. Om je wijzigingen te zien kun je de volgende dingen doen, afhankelijk van wat je voorkeur heeft.
- Genereer zelf een afbeelding, op basis van je gegevens, door gebruik te maken van rendering software op je eigen PC. Hiervoor biedt OSM de volgende alternatieven:
- Kosmos is een nieuw lichtgewicht OSM kaart rendering platform dat primair bedoelt is voor OSM gebruikers die op hun eigen computer kaarten willen genereren. Dit is waarschijnlijk de eenvoudigste van de hiergenoemde methoden.
- Osmarender: Een generator, gebaseerd op een Extensible Stylesheet Transformation, die in staat is om Scalable Vector Graphics (SVG) te maken, die direct vanuit je browser bekeken kunnen worden of verder omgezet kunnen worden naar een ander formaat.
- Mapnik: Een zeer snelle renderer geschreven in C++ die bitmap afbeeldingen genereerd.
- Zorg dat de gegevens op de `slippy map' verschijnen op de OpenStreetMap's hoofdpagina. Deze pagina bevat een '+' op de rechter helft. Nadat je hierop geklikt hebt, krijg je de 'Baselayer' opties 'Mapnik' en 'Osmarender'. Beide zullen de kaart presenteren via de bovengenoemde renderers.
- Mapnik: Mapnik baselayer update over het algemeen elke week. De tegels zouden automatisch moeten verschijnen zodra je ze bekijkt. Dit gebeurd enkel als ze 3 of meer dagen oud zijn. Om een update af te dwingen kun je een tegel los kijken door "/dirty" aan het einde van het URL te plaatsen.
- tiles@home/Osmarender : De Osmarender baselayer zou automatisch bijgewerkt moeten zijn zodra er nieuwe gegevens beschikbaar zijn. Als dit niet gebeurd of als je er haast mee hebt, dan kun je de website van Informationfreeway gebruiken. Kies zoom level 12 en druk CTRL+Click op de tegels om ze bij te werken. Er is meer informatie beschikbaar via de volgende pagina's: FAQ. Er wordt dan een aanvraag gemaakt bij het tiles@home/Osmarender project. Na een tijdje zou je de bijgewerkte tegel moeten vinden, inclusief de wijzigingen die je hebt gemaakt. Het zou kunnen zijn dat je de pagina opnieuw moet laden.
Gebruik de kaart
Je bent waarschijnlijk niet alleen geinteresseerd in het maken en uitbreiden van de kaart, maar je wilt het zelf ergens voor gaan gebruiken. Afhankelijk van de interesses en het idee wat je hebt voor de Slippy Map, zijn er verschillende mogelijkheden. Een aantal opties op de Wiki geven een goede basis van wat er mogelijk is:
- Als je geen dynamische kaart, gebaseerd op recente data, nodig hebt dan is het exporteren van een afbeelding de beste optie.
- Het integreren van de kaart op je eigen website is waarschijnlijk het eenvoudigst en vereist het minste technische kennis. Daar staat tegenover dat er geen opties zijn om zelf dingen te veranderen aan de weergave van de kaart.
- Plaats de kaart op je website door gebruik te maken van JavaScript. Door JavaScript te gebruiken wordt het mogelijk om de kaart en de interface enigzins aan te passen.
- Maak je eigen kaart op basis van de OSM gegevens. Dit is waarschijnlijk de meest flexible oplossing voor het weergeven van de kaart. Het gaat helaas ten koste van het gemak omdat dit gespecialiseerde kennis vereist en eisen stelt aan hard- en software.
Ontwikkel je eigen applicaties door het gebruiken en hergebruiken van OSM componenten. Een overzicht van de componenten is een goede plek om te beginnnen als je interesse hebt in het ontwikkelen van eigen geavanceerde applicaties op basis van OSM.

