Cs:Tag:natural=volcano

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:natural=volcano
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen Kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk bokmål norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português português do Brasil română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg natural = volcano
Colima volcano aero colors adjusted.JPG
Popis
Sopka.
Prvky
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěnemělo by být použito na plošepoužití na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Status: SchválenoPage for proposal

Sopka je otvor v zemském povrchu, kudy je vypuštěn vulkanický materiál. Všechny sopky obsahují středový průduch. který leží pod vrcholovým kráterem sopky. Některé sopky mají více než jeden průduch, pukliny a fumaroly.

Jak mapovat

Přidejte natural=volcano jako uzel Uzel. Umístěte ho tak blízko středu hlavního kráteru/kaldery/průduchu, jak je to jen možné.

Sopku pojmenujte značkou name=*.

Volitelně můžete přidat i další informace:

Klasifikace sopky jako aktivní, spící nebo vyhaslé je subjektivní a nepřesný úkol. Aktivní znamená, že právě probíhá erupce nebo se projevuje neklid zemětřeseními, zdvihem a/nebo emisemi plynů. Neaktivní sopka je obecně považována za spící, pokud vybuchla v historické době. Tato definice je ovšem nejednoznačná a není vědecká, protože zaznamenaná historie se liší od tisíců let v Evropě a Středním východě k pouze několika stovkám let v jiných částech světa, jako je severozápadní část Spojených Států.
(Poznámka: klíč "status" je společnou vlastností mnoha prvků. Obecně by se neměl radši používat, protože zabraňuje kombinaci vlastností na jednom prvku OSM. Bylo navrženo, aby se radši použila značka volcano:status=*.)
Toto jsou tři hlavní typy sopek. Více informací najdete zde: http://www.geology.sdsu.edu/how_volcanoes_work/Volcano_types.html
(Poznámka: klíč "type" je obecný atribut tradičně rezervovaný pro relace a v jiných případech by se neměl používat. Bylo navrženo spíše používat volcano:type=*.)
Označte nadmořskou výšku nejvyššího bodu sopky v metrech.

Vztah k natural=peak

Uvědomte si, že i když mnoho sopek jsou hory a v mnoha mapách jsou natural=volcano a natural=peak vykreslovány podobně, umístění hlavního průduchu sopky/kráteru není obecně stejné jako nejvyšší bod, takže značka natural=volcano ne nutně implikuje vrchol hory.

Lem kráteru

Lem kráteru můžete označit pomocí

Značka natural=crater byla používána pro mapování sopečných kráterů i kráterů po bombách, ale nebyla nikdy definována a její použití nedoporučujeme, dokud nebude mít pořádnou definici.

Vykreslování

  • Volcano Volcano 10.png
  • Peak OSB Peak.png

Příklad

natural=volcano
name=Anak Krakatau
alt_name=Krakatoa
type=stratovolcano
status=active
ele=200


Související značky

Viz také