QGIS/Lt:Georeferencing Image

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Apie

QGIS yra galinga nemokama GIS programa Windows ir Linux operacinėms sistemoms. Ši programa gali būti naudojama kaip Openstreetmap duomenų redagavimo priemonė. Visgi, jos galimybės šioje srityje nusileidžia labiau specializuotiems redaktoriams tokiems kaip JOSM, Mercaator ir kt. Kitavertus, QGIS savo sudėtyje turi labai patogius instrumentus, kuriuos galima panaudoti Openstreetmap veikloje. Vienas tokių instumentų - skaitmeninių vaizdų "pririšimas" prie geografinių koordinačių. Pavyzdžiui, šiuo būdu galima "pririšti" viešai prieinamus teritorijų bendrųjų planų duomenis taip, kad juos galima būtų naudoti JOSM'e.

Skaitmeninių vaizdų "pririšimas"

Ši instrukcija veikia visose QGIS versijose. Jei kažkas iš žemiau aprašyto neveikia reiškia, kad neatsisiuntėte GDAL bibliotekų (jos paprastai įrašomos automatiškai diegimo metu). QGIS programoje yra georeferencer priedas (plugin'as), kuris ir bus pagrindinis instrumentas, kurį naudosime.

Pasileidus Qgis iš pradziu reikia įjungti šį plugin'ą (Plugins --> Manage plugins --> Georeferencer). Taip pat iš karto reikia įjungti openstreetmap plugin'ą (šis plugin'as leidžia atsidaryti ir redaguoti osm failus ir t.t.).

  • pasileidžiame georeferencer plugin'ą (Plugins--> Georeferencer)
  • užkrauname bendrojo plano grafinį failą (jpg, tiff ar kitais palaikomais formatais)
  • lygiagrečiai pagrindiniame lange atsidarome vietos, kuri yra pririšama, pvz. osm failą (ten taip pat galima atsidaryti ir wms sluoksnius)
  • rišame taskus ("add point" piktograma) ir pasirenkame mygtuką "From map canvas" (tai leis rinktis vietą iš lygiagrečiai atidaryto osm failo). Taip pat galima rišti ir įvedant konkrečais koordinates. Tikslumo dėlei taškus geriausia dėti vietose, kuriose duomenys jau yra pakankamai tikslūs (is keliu treku ir pan.). "Rišti" yra patogiausia pagal sankryžas.
  • pridėjus pakankamą taškų skaičių (kuo daugiau tikslių taškų tuo pririšimas tikslesnis) spaudžiame "Start georeferencing" ("play" mygtuką). "Transformation type" renkamės - "Thin Plate Spline" (galite pabandyti ir kitus, bet daugeliu atveju būtent šis algoritmas duoda geriausius rezultatus).
  • gaunamas rezultatas - Geotiff failas (Tiff failas su geografiniu pririšimu).

Pririšimo kokybę galima pastikrinti is karto tame pačiame Qgis'e. Renkamės "add raster layer". Po to "layer properties". Čia pasirenkame skaidrumą "transparency" apie 50-70 proc.). Matysis tiek osm failo vektoriniai duomenys tiek ir mūsų geotiff'o duomenys.

Naudojimas

Geotiff failo tiesiogiai į JOSM'e kol kas negalima pakrauti (šiuo metu yra kuriami tam reikalingi plugin'ai). Todėl lengviausias būdas panaudoti geotiff JOSM'e yra paversti šį failą WMS sluoksniu. Vienas iš variantų yra šis puslapis: http://whooms.mapwarper.net/ Čia nusiunčiame geotiff failą ir gauname WMS sluoksnio nuorodą. Ją panaudojame JOSM'e. WMS--> Add rectified image --> Custom WMS link.

Pastabos

DEMESIO!! WMS nuoroda būtinai turi baigtis & simboliu. Minėtas puslapis sugeneruoja be šio simbolio. Todel prie gautos nuorodos pridedame simbolį &.

Padarius viska bendrasis planas ar kitas skaitmeninis paveikslėlis taps puikiu ir kokybišku žemėlapių kūrimo fonu.

PRIMENAME, kad NEGALIMA naudoti autorių teisėmis apsaugotų duomenų šaltinių tokių kaip GOOGLE MAPS ir pan.