User:Paul167/brudnopis

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Nr Kolor Przebieg Status OSM Relacja Uwagi
1 C Trasa Katowice – Bielsko Biała – Milówka – przeł. Glinka.

Katowice, Rynek – Pomnik Powstańców Śląskich – Os. Rozdzieńskiego – Dolina Trzech Stawów – Muchowiec – rez. „Ochojec” – Kostuchna – Boże Dary – Podlesie – Zaopusta – Mąkołowiec – PKP Tychy – Wilkowyje – Żwaków – Przygoń – Osiedle Ł – Promnice – Kobiór – Kol. Wolności (Piasek) – Os. Powstańców Śląskich – Pszczyna – Os. Wodociągowe – Polne Domy – Goczałkowice Wieś – Goczałkowice Zdrój – Ochodza (Czechowice-Dziedzice) – Dziedzice – Grabowice – Trzemsza – Zabiele – PKP Czechowice-Dziedzice Pd. – Olszyna – Podlarysz – Komorowie Śląskie – Biała (Bielsko-Biała) – Leszczyny – Mikuszowie Krakowskie – Wilkowice – Bystra Krakowska – Meszna – Buczkowice – Godziszka – Słotwina – Lipowa – Brzeziny – Twardorzeczka – Radziechowy – Przybędza – Cięcina – Węgierska Górka – Mały Cisiec – Milówka – Rajcza – Hutyrów – Ujsoły – Glinka – przeł. Glinka, granica państwa – … – Martin.

2 Y Trasa prowadza przez Płaskowyż Rybnicki i Płaskowyż Głubczycki.

Katowice – Park Kościuszki – Brynów – Kokociniec – Panewniki – Zadole – Starganiec – Jamna – Mikołów – Mokre – Kol. Huta – Brada – Góra Św. Wawrzyńca – Orzesze – Jaśkowice – Czerwionka-Leszczyny – Kamień – Ruda (Rybnik) – Rybnicka Kuźnia – Orzepowice – Zebrzydowice, skraj – Jejkowice, skraj – Gaszowice, skraj – PKP Sumina – Lyski – Dzimierz – L. Żytna – Budzin – Markowice – Obora – Płonia – Ostróg – Racibórz – Stara Wieś – Ocice – Żerdziny – Kornice – Pietrowice Wielkie – Skowronków – Gródczanki – Kietrz – Księże Pole – Czerwonków – Baborów – Dziećmarów – Grobniki – Głubczyce.


3 N Trasa Średnicowa 1. Gliwice – Park im. Bolesława Chrobrego – Sośnica – Park im. Powstańców Śląskich – Os. Janek (Zabrze) – Makoszowy – Piosek –droga do Nowego Świata –Os. Halemba II (Ruda Śląska) – Stara Kuźnia – Stare Panewniki (Katowice) – Zadole – Piotrowice – Ochojec – staw Barbara – staw Janina-– Giszowiec – Park Bolina – Nikiszowiec – Janów – Szopienice – Drugie Szopienice – staw Hubertus Trzeci – Szabelnia – Radocha – Sosnowiec-Śródmieście, skraj – Sielec – Pekin – Porąbka – Stare Zawodzie – Nowe Zawodzie – ośr. wyp. Balaton – Bory – Cieśle – Garbierze – Groniec – Niwa – Korzeniec – Sławków.


4 S Trasa Średnicowa 2. Katowice – Dąb – WPKiW (ZOO – Hala Wystaw – Stadion Śląski) – Chorzów – ośrodek wypoczynkowy „Skałka” – Świętochłowice-Os. Piaśniki – Os. Matylda – Lipiny – Ruda Śląska-Godula – Orzegów – Ruda Północna – Zabrze-Zaborze – Zabrze – Osiedle Curie-Skłodowskiej – kąpielisko „Leśne” w Maciejowie – Gliwice-Żerniki – Zatorze – Gliwice.


5 Y Trasa Katowice – Częstochowa.

Katowice – Dolina Trzech Stawów – Nikiszowiec – Janów – Szopienice – Stary Sosnowiec – Pogoń – Małobądz – Będzin – Gzichów – Os. Zamkowe – Grodków – Psary – Goląsza Dolna – Dąbie – Dąbrowska – Stara Wieś – Przeczyce – Zakamień – Niwiska – Łubne – Zadzień – Strąków – skraj Cynkowa – Woźniki – Os. Obrońców Września – Ligota Woźnicka – Górale – Niegolewka – Rudnik Wielki – Starcza – Klepaczka – Łysiec – Nierada – Sobuczyna – Brzeziny Nowe – Brzeziny Wielkie – Brzeziny Małe – Bór Wypalanki – Bór – Częstochowa.


6 C Trasa prowadząca szlakiem husarii polskiej.

Sławków – Zagródki – Ciołkowizna – Rudki – Szałasowizna – Strzemieszyce Wielkie – Jamki – Laski – Gołonóg – Łęknice – Jez. Pogoria III – Park Zielona – Ksawera – Brzozowica – Będzin – Gzichów – Os. Zamkowe – Huta – Grodziec – Boleradz – Park Rozkówka – Madera – Przełajka – Sośnia Góra – most na Brynicy, droga do Kamyc – Kamień, park – Brzozowice, skraj – Szarlej, Os. Sowińskiego – Piekary Śląskie – Os. Pod Lipami – Rojca – Stroszek – Dąbrowa Miejska – Os. Miechowice – Zabrze-Rokitnica – Mikulczyce – Szałsza – Żerniki – Szobiszowice – Gliwice – Sikornik – Kolonia Żernicka – Żernica – Nieborowice – Bierawka – Pilchowice – Wielopole – Stanica – Podbiała – Rudy – Wildek (Borowiec) – Krasiejów – Nędza – Ciechowice – Zawada Książęca – Łęg – Orzeszków – Racibórz – Ocice – Wojnowice – Bojanów – Krzanowice/Strahovice, przejście graniczne.


7 Z Trasa Katowice – Kraków.

Katowice – Dolina Trzech Stawów – Janów – Szopienice – Piasek – Mysłowice – Słupna – Brzęczkowice – Brzezinka – Józefka – Dziewkowice – Dziewkowice-Jazd – Jaworzno-Jeleń – Celinowe Górki – Jaworzno-Byczyna – Groble –Chrzanów – Kol. Rospontowa – Stella – Pogorzyce – Płaza – wąwóz Simota – Regulice – Alwernia – Grojec – Zalas – Kopce – Baczyn – rez. Dolina Mnikowska – Mników – Cholerzyn – Budzyń – Kryspinów – Bielany – Las Wolski – Zwierzyniec – Kraków-Wawel.


8 Y Trasa okrążająca GOP od południowego wschodu.

Pszczyna – Os. Piłsudskiego – Jankowice – Studzienice – Stara Siągarnia (Międzyrzecze) – Międzyrzecze – Bojszowy Nowe –Świerczyniec – Łysina – Bieruń Stary – Górki – Goławiec – Imielin – Pasieczki – Imielin Jazd – Dziewkowice-Jazd – Jeleń (Jaworzno) – Celinowe Górki – Sielec – Bory – Stara Huta – Os. Górnicze – Jaworzno – Dobra – Szczakowa – zalew Sosina – Burki – Niwa – Sławków.


9 N Trasa prowadząca doliną Odry.

Wrocław – Jelcz-Laskowice – Nowy Dwór – Bystrzyca – rez. „Grodzisko Ryczyńskie” – Brzezina – Brzeg skraj – Kościerzyce – Kościerzyce, ośrodek wypoczynkowy – Czepielowice – Nowe Kolnie – Odłogi – Stobrawa – Stare Kolnie – Wapienniki – Karłowice – Lubienia – Nowe Siołkowice – Stare Siołkowice – Kwaśno – Chróścice – Dobrzeń Wielki – Brzezie – Czarnowąsy – Wróblin – Zakrzów – Opole – Nowa Wieś Królewska – Grudzice – Malina – Kosorowice – Kamień Śląski – Siedlec – Sprzęcice – Ligota Dolna – Góra Św. Anny – Leśnica – Pokój – Krasowa – Raszowa – Kłodnica – Koźle-Port – Koźle (Kędzierzyn-Koźle) – Kobylice – Landzmierz – Cisek – Bełk – Roszowski Las – Przewóz – Podlesie – Dąbrowa – Miejsce Odrzańskie – Grzegorzowice – Łubowice – Brzeźnica – Miedonia – Proszowiec – Racibórz – Bieńkowice – Tworków – Krzyżanowice – Roszków – Zabełków – Chałupki.


10 Z Trasa Rybnik – Żory – Pszczyna – Wadowice.

Rybnik-Paruszowiec – Piaski – Nowa Wieś (Szczejkowice) – Gichta – Kleszczówka (Żory) – J. Śmieszek – Kol. Leśna – Lasoki – Rudziczka – Suszec – Podlesie – L. Radostowice – Leśno – Czarków – Stara Wieś – Os. Powstańców Śląskich –Pszczyna – Chuchułka –Kol. Podlesie – Bodzów – Brzozów – Frydek – Wola – Nałęże – Brzeszcze – Os. Jawiszowice – Jawiszowice – Zapłocie – Ptasznik – Bielany – Osiek – Witkowice – Witkowice Górne – Latonka – Nidek – Wieprz – Górka-Dół – Górka Za Kościołem – Szafrańszczyzna – Rzyczki – Os. Piastowskie – Łazówka – Os. Wadowity – Wadowice.

11 Y Odgałęzienie trasy nr 1 Pszczyna – Cieszyn, granica państwa.

Pszczyna – Sznelowiec – Os. Wodociągowe – Goczałkowice Wieś – Jez. Goczałkowickie, zapora – Mnich, skraj – Zaborze, skraj – Pierściec – Kiczyce – Skoczów – Simoradz – Dębowiec – Kostkowice – Zamarski – Bobrek – Cieszyn, przejście graniczne.


12 N Trasa Podbeskidzka. Ustroń – Nierodzim – Górki Wielkie – Nałęże – Jaworze – Kamienica – Os. Karpackie – Os. Złote Łany (Bielsko-Biała) – Lipnik Dolny – Kępa Kopiec – Krzemionki – Kozy – Podlesie – Kęty – Wieprz – Wadowice.


13 Z Trasa łącząca Rybnik z Beskidem Śląskim. Rybnik-Paruszowiec – Ligota – Brzeziny – Chwałowice – Jankowice Rybnickie – Świerklany – Brychówka – Abisynia – Borynia (Jastrzębie Zdrój) – Szeroka – Kąty – Dębina – Kyndra – Bzie Zameckie – Ruptawiec – Brzeziny – Hanzlówka – Zebrzydowice – Kotucz – Zagrodniki – Kończyce Małe – Karłowiec – Kończyce Wielkie – Haźlach – Czarne Doły – Zamarski – Gumna – Bielowiec – Bażanowice – Dzięgielów – Zamek – Wądoły – Cisownica – Na Łazie – Czantoria Baranowa – Ustroń.


14 N Wiślana Trasa Rowerowa.

Wodospad Kaskady Rodła – Czarne – Nowa Osada – Wisła – Obłaziec – Polana – Ustroń – Nierodzim – Skoczów – Kiczyce – Ochaby – Drogomyśl – Zaborze – Landek – Zabrzeg – Goczałkowice, zapora – Bór – Goczałkowice Zdrój – Żebracze (Czechowice-Dziedzice) – Kaniów, skraj – Dankowice, skraj Jaźnik – Jawiszowice – Jawiszowice-Osiedle – Brzeszcze – Harmęże – Pławy – Brzezinka – Oświęcim – Babice – Alwernia – Balice – Kraków-Wawel).


15 Z Trasa łącząca Gliwice z Górami Opawskimi.

Gliwice – Wójtowa Wieś – Ostropa – Karnowiec – Łany Wielkie – Rachowice – Sierakowice – kaplica p.w. św. Magdaleny – Goszycka Huta – Kotlarnia – – Stara Kuźnia – Dąbrowa – Os. Azoty – Kędzierzyn-Koźle – Żabieniec – Kłodnica – Koźle-Port – Koźle – Reńska Wieś – Radziejów – Pokrzywnica – Dobieszowice – Walce – Rozkochów – Nowe Kotkowice – Głogówek.


16 Y Trasa łącząca Gliwice z Kotliną Kłodzką.

Gliwice – Stare Łabędy – Rzeczyce – Taciszów – Jez. Pławniowickie – Pławniowice – Rudziniec – Wymysłów – Niezdrowice – Piaski – Ujazd – Zimna Wódka – Olszowa – Janków – Czarnocin – Poręba – Góra Św. Anny – Krowi Jar – Żyrowa – Jasiona – Kolonia Zakrzów – Podolszynie – Wygoda – Bagno (Gogolin) – Otmęt – Krapkowice – Nowy Bud – Zbychowice (Strzeleczki) – Kopalina – rez. „Jeleni Dwór” – Rzymkowice – Włostowa – Korfantów – Wielkie Łąki – Myszowice – PKP Jasienica Dolna – Mańkowice – Piątkowice – Rusocin – Nysa – Jędrzychów – Goświnowice – Suszkowice – Wójcice – Otmuchów – Sarnowice – Ligota Wielka – Lubiatów – Jesienna – Pomianów Dolny – Paczków – Kozielno – Błotnica – Kolonia Błotnica – Złoty Stok – Kłodzko – Wałbrzych – Zgorzelec.


17 N Trasa prowadząca z Gliwic do Byczyny, dalej trasą nr 67 w kierunku Poznania do połączenia z Transwielkopolską Trasą Rowerową.

Gliwice – Czechowice – Zaolszany – Pyskowice – Jaśkowice – Łubie – Kopienica – Jasiona, skraj – Wojska – Świniowice – Czarków – Borowiany – Potępa – Żyłka – Kokotek – Posmyk, parking – Ndl. Lubliniec – Wesoła – Lubliniec, PKP – Os. Steblów – Kochcice – Pawełki – Zborowskie – Panoszów – Plewina – Wędzina – Kowie – Kuźnica Borecka – Borki Wielkie – Broniec – Kol. Świercze – Olesno, kościół p.w. św. Anny – Siedem Źródeł – Wojciechów – Stare Olesno – Gronowice – Lasowice Małe – Kuniów – Kluczbork – Kujakowice Dolne – Łowkowice – Dobiercice – Paruszowice – Byczyna.


18 C Trasa prowadząca Garbem Tarnogórskim i Niziną Opolską.

Tarnowskie Góry – Opatowice – Laryszów – Wilkowice – Łubie – Kopienica – Zacharzowice – Wilkowiczki – Toszek – Oracze – Daniele – Grabina – Płużniczka – rez. „Płużnica” – Centawa – Jemielnica – Piotrówka – Łaziska – Staniszcze Wielkie – Staniszcze Małe – Granica – Krasiejów – Ozimek – Antoniów – Jedlice – Dylaki – Antoninek – Rybaczówka – Turawa – Jez. Średnie – Niwki – Chrząstowice – Suchy Bór – Kolonia Gosławicka – Opole.


19 Z Trasa prowadząca Puszczą Śląską.

Tarnowskie Góry – Kuferki – Siwcowe – Pniowiec – Boruszowice – Hanusek – Brynek – Tworóg – Koty – ośr. wyp. „Borowiany” – Krupski Młyn – Kielcza – L. Żędowice – L. Świerkle (Zawadzkie) – Pietraszów – Kopina – Stawy Pluderskie – Regielowiec – Brzyniczka – Haraszowskie – Kolonowskie – Fosowskie – Staniszcze Małe – Szczyrkowisko – Krasiejów – Ozimek – Antoniów – Jedlice – Szczedrzyk – Jez. Średnie – Turawa – Marszałki – staw Marszałki – Bierdzany – Laskowice – Nowe Budkowice – Stare Budkowice – Morcinek – Zagwiździe – Murów – Czarna Woda – Pokój – Kuźnica Katowska – Karłowice – Kurznie – rez. „Śmiechowice” – Śmiechowice – Lubicz – Lubsza – Dobrzyń – Leśna Woda – Bystrzyca – rez. „Łacha” – Jelcz-Laskowice.


20 N Trasa wyjazdowa z GOP na północ i Trasa Doliną Liswarty.

Kokociniec – ZPK "Uroczysko Buczyna" – Os. Hutników – Batory – Klimzowiec – Chorzów, Stadion Śląski – Stary Chorzów – Szyb Kolejowy– ośrodek wypoczynkowy „Dolina Górnika” – ZPK "Żabie Doły" – Rozbark – Bytom – Dąbrowa Miejska – Blachówka – Segiet – Kopalnia Zabytkowa – Tarnowskie Góry – Lasowice – Jez. Chechło-Nakło – Żyglin – Bibiela – Kolonia Woźnicka – Dąbrowa Wielka – Woźniki – Os. Obrońców Września – Ligota Woźnicka – Lubsza – Babienica (źródła Liswarty) – Mzyki – Grójec – Hucisko – Siodłaki – Boronów – Hadra – Mochała – Piłka – Kuźnica – Chwostek – Lisów – Tanina – Braszczok – Stasiowe – Sosnówka – Kamińsko – Brzegi – Niwki – Ługi-Radły – Stany – Kuźnica Nowa – Podłęże Szlacheckie – Podłęże Królewskie – Starokrzepice-Zawodzie – Dankowice Drugie – Dankowice Pierwsze – Krzepice – Zbrojewsko – Danków – Rębielice Szlacheckie – Kamieńszczyzna – Zawady – Władysławów – Nowa Wieś – Kule (ujście Liswarty) – Wąsosz Górny.


21 Z Trasa prowadząca Garbem Tarnogórskim i Wyżyną Krakowską.

Tarnowskie Góry – Lasowice – Nowe Chechło – Świerklaniec – Wymysłów – Rogoźnik – Pomłynie – skraj Siemoni – Twardowice – Sławniów – Toporowice – Stara Wieś – Przeczyce – Tuliszów – Chmielowskie – Kuźnica Świętojańska – Siewierz – Kuźnica Sulikowska – Zazdrość – Poręba – Zawiercie – Markowizna – Ogrodzieniec – Podzamcze – Kocikowa – Pilica – Złożeniec – Smoleń – Cisowa – Kąpiele Wielkie – Miechówka – Poręba Dzierżna – Łobzów – Wolbrom – Chełm – Zasępiec – Sucha – Glanów – Imbramowice – Ściborzyce – Wysocice – Gołyszyn – Barbarka – Minoga – Zamłynie – Przybysławice – Sułkowice – Rzeplin – Cianowice – Smardzowice – Maszyce – Grębynice – Korzkiew – Garliczka – Garlica Duchowna – Garlica Murowana – Witkowice – Prądnik Biały – Kraków (Stare Miasto).


22 Y Trasa prowadząca przez Wyżynę Częstochowską.

Częstochowa (Stare Miasto) – Zawodzie – Kucelin – Kręciwilk – Korwinów – Słowik – Zawodzie – Dębowiec – Choroń – zalew – Zaborze – Suliszowice – Ostrężnik – Trzebniów – Moczydło – Niegowa – Bobolice – Zdów – Młyny – Dzibice – Kostkowice – Kroczyce – Przyłubsko – Siamoszyce – Kiełkowice Stare – Kiełkowice – Podzamcze – Kolonia Ryczów – Ryczów – Żelasko – Rodaki – Chechło – Błędów – Laski – Krzykawka – Krzykawa – Komora – Sławków.


23 Z Trasa Katowice – Wojkowice.

Katowice, Os. Rozdzieńskiego – Bogucice – Siemianowice Śląskie-Walcownia Rur – Sadzawki – stary cmentarz – park Pszczelnik, skraj – Czeladź, staw Przetok – Siemianowice Śląskie-Przełajka – Wojkowice.


24 C Pętla rowerowa Euroregionu „Śląsk Cieszyński”, część polska.

Chałupki, przejście graniczne – Zabełków – Olza – Uchylsko – Gorzyczki – Łaziska – Godów – Głębocz – Gołkowice – Szotkowice – Moszczenica – Jastrzębie Zdrój – Os. Chrobrego – Libowiec – Ruptawa – Mariowiec – Marklowice Górne – Zebrzydowice – Podlesie Północne – Podświnioszów – Kaczyce Dolne – Kaczyce Górne – Folwarczek – Pogwizdów – Marklowice – Boguszowice – Przedmieście Frysztackie – Cieszyn – Mnisztwo – Dzięgielów – Goleszów – Kozakowice Górne – Kozakowice Dolne – Bładnice – Górny Bór – Międzyświeć – Skoczów – Harburtowice – Nierodzim – Kuźnia – Ustroń – Poniwiec – Polana – Sucha Dobka – Obłaziec – Jawornik – Wisła – Nowa Osada – Jez. Czerniańskie – Zameczek – Przeł. Szarcula – Stecówka – Skała – Łączyna – Zaolzie – Burowie – Istebna – Krzyżowa – Zagroń – Jasnowice/Bukovec, przejście graniczne.


25 C Trasa Orlich Gniazd. Częstochowa (Stare Miasto) – Mirów – Kusięta – Kusięta Nowe – Olsztyn – Kotysów – Zrębice – Krasawa – Suliszowice – Ostrężnik – Cztachowa – Przewodziszowice – Moczydło – Niegowa – Mirów – Bobolice – Zdów – Młyny – Podlesice – ruiny zamku Morsko – Morsko – Skarżyce – Żerkowice – Suliny – Karlin – Podzamcze – Ryczów, skraj – Złożeniec – Smoleń – Krzywopłoty – Załęże – Bydlin – Cieślin – Golczowice – Zalesie – Jaroszowiec – Podlesie – Rabsztyn – Olkusz – … – Kraków.


26 C Trasa Kluczbork – Lubliniec – Zawiercie.

Kluczbork – Chocianowice – Lasowice Małe – Lasowice Wielkie – Miskowe – Szumirad – Kamieniec – Radawie – Bąkownia – Nowa Wieś – Os. Zębowice II – Zębowice – Szemrowice – Warłów – Dobrodzień – Osiedle Dobrodzień – Bąki – Gwoździany – Dzielna, skraj – Nowe Łagiewniki – Łagiewniki Wielkie – Kanus – Lubecko – Krzyż Milenijny – Lubliniec, ronda Jana Pawła II – Wesoła Biała Kolonia – Stara Kolonia – Pilska Droga – Piłka – Potempowe – Koszęcin – Łazy – Babienica – Psary – Lubsza – Młynek – Os. Bohaterów Września – Woźniki – Graniczna – Cynków – Wojsławice – Koziegłowy – Koziegłówki – Mysłów – Osiek – Pustkowie Lgockie – Będusz – Myszków-Ciszówka – Zawiercie.


27 Y Trasa Opole – Lubliniec – Częstochowa.

Opole – Kolonia Gosławicka – Suchy Bór – L. Kamionka – Dębie – Jeżyna – Daniec – Srebrne Źródło – Schodnia Nowa – Krzyżowa Dolina – Spórok – L. Baniak – Staniszcze Wielkie – Kolonowskie – Kolejka – Bzinica – Bąki – Łagiewniki Małe – Kośmidry Kolonia – Kuźnica – Podgrobiany – Solarnia – L. Lubliniec – Park Grunwaldzki – Wesoła – Lubliniec, PKP – Os. Steblów – Jawornica – Kochanowice – Lisów – Herby Nowe – Herby – Dąbrówka – Gać – Stara Blachownia – Ottonów – Łojki – Stara Gorzelnia – Wielki Bór – Lisiniec – Częstochówka – Częstochowa.


28 N Trasa Mikołów – Jaworzno.

Kol. Huta (trasa nr 2) – Os. Leśne – PKP Łaziska Górne – Łaziska Dolne – Mikołów – Os. Grunwaldzkie – Kopaniny – Podlesie – Boże Dary – Droga Zielona koło Murcek – ośrodek wypoczynkowy „Wesoła Fala” – Morgi – Brzezinka – Wysoki Brzeg – Elektrownia Jaworzno III – droga do zalewu Łęg – zalew Podłęże – Pszczelnik – Os. Kościuszki – Jaworzno.


29 S Trasa łącząca Gliwice z Pszczyną.

Gliwice – Operetka – Sikornik – Trynek – Bojków – III Kolonia (Knurów) – Farskie – Beksza – Kol. Nowe – Ornontowice – Orzesze – Stara Szklarnia – Zawiść – Studzieniec – Gardawice – Mościska – Zgoń – Mitręgówka – L. Radostowice – Czarków – Kol. Wolności (Piasek) – Os. Powstańców Śląskich – Pszczyna.


30 S Trasa omijająca GOP od zachodu.

Rybnik – Sławików – Maroko – Zebrzydowice, skraj – Gzel – Rudy – Brantołka – kapliczka św. Magdaleny – Sierakowiczki – Łącza – Rudno – Pławniowice – Poniszowice – Słupsko – Jagiełła – Pawłowice – Toszek – Oracze – Daniele – Sarnów – Świbie – Radonia – Raduń – Borowiany – Krupski Młyn – Dziewcza Góra – strzelnica – L. Lubliniec – Park Grunwaldzki – rondo Jana Pawła II – Lubliniec, ul. Częstochowska.


30a N Dziewcza Góra – tył strzelnicy – L. Lubliniec.


31 C Trasa do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

Częstochowa – Częstochówka – Parkitka – Żabiniec – Biała Dolna – Biała Górna – Kopiec – Kuźnica Kiedrzyńska – Nowa Wieś – Łobodno, skraj – Dębiniec – Miedźno – Borowa – Władysławów – Zawady – Popów – Zbory – Florianów – Julianów – Działoszyn.


34 N Trasa Głogówek – Głubczyce – Branice – Kietrz „Opawice”.

Głogówek – Mochów – Dzierżysawice – Racławice Śląskie – Klisino – Kolonia Klisino – Pomorzowice – Pomorzowiczki – Sławoszów – Tarnkowa – Głubczyce – Gadzowice – Gołuszowice – Równe – Dobieszów – Opawice – Lenarcice – Krasne Pole – Chomiąża – Pietrowice – Ciermięcice – Chróstno – Zubrzyce – Lewice – Bliszczyce – Branice – Wysoka – Dzierzkowice – Wiechowice – Pilszcz – Rozumice – rez. „Gipsowa Góra” – Kietrz.


38 Y Trasa Olkusz – Kielce.

Olkusz – Słowik – Rabsztyn – Bogucin Mały – Bogucin Duży – Jaroszowiec – Kolbark – Bydlin – Załęże – Domaniewice – Dłużec – Kąpiele Wielkie – ruiny zamku Udórz – Udórz – Wola Libertowska – Żarnowiec – Łany Wielkie – Małoszyce – Dąbrowica – Podlipie – Szczekociny – Chałupki – Wywła – Kopiec Kościuszki – Moskorzew – Nagłowice – Jędrzejów – Chęciny – jaskinia Raj – Kielce.


39 S Łącznik między trasą nr 9 a Jantarową Cyklotrasą w Czechach.

Tworków – Tworków, granica.


41 Y Odgałęzienie trasy nr 1 Rajcza – Zwardoń, granica państwa.

Rajcza – U Brandysa (Rycerka Dolna) – Dolna Sól – Sól-Kiczora – Czerna – Karchówka – Obrót (Laliki) – Raj (Zwardoń) – Myto – Przeł. Przysłop, granica państwa.


51 Y Trasa Opole – Olesno. Opole – Szczepanowice – Żerkowice – Bierkowice – Półwieś – Wróblin – Czarnowąsy – Borki – Dobrzeń Mały – Dobrzeń Wielki – Brzezie – Świerkle – Kolanowice – Łubniany – Jełowa, skraj – Kobylno – Bierdzany – Trzebiszyn – Lasowice Wielkie – Lasowice Małe – Chocianowice – Bąków – Brzezinka – Stara Chudoba – Stare Olesno – Siedem Źródeł – Olesno, kościół p.w. św. Anny – Olesno.


52 S Trasa Góra Św. Anny – Dobrodzień – Olesno – Wieluń.

Góra Św. Anny – Oleszka – Jasiona – Kolonia Zakrzów – PKP Jasiona – Podolszynie – Wygoda – Bagno – Gogolin – Kamionek, skraj – Kamień Śląski – Otmice – Izbicko – Utrata – Breguła – Borycz – Kadłub – Banatki Małe – Banatki Duże – Baniak – Górka – Ptasi Stawek – źródło Stoczek – Staniszcze Małe – Myślina – Turza – Makowczyce – Ligota Dobrodzieńska – Dobrodzień – Rzędowice – Pustkowie – Klekotna – Kolonia Łomnicka – Brynica – Dąbrowa – Wysoka – Grodzisko – Olesno – Olesno, kościół p.w. św. Anny –Boroszów – Biskupice – Kościeliska – Kolonia Jastrzygowice – Jastrzygowice – Wygiełdów – Szyszków – Praszka – Skotnica – Kuźnica – Gana – Marki – Wierzbie – Ożarów – Mokrsko – Wieluń.


53 N Trasa Nysa – Olszanka koło Brzegu. Głuchołazy – Bodzanów – Rudawa – Nowy Świętów – Polski Świętów – Markowice – rez. „Przełęk” – Morów – Biała Nyska – Górna Wieś – Nysa – Rochów – Złotogłowice – Prusinowice – Lasocice – Sidzina – Giełczyce – Brzeziny – Więcmierzyce – Kopice – Żelazna – Głębocko – Korea – rez. „Kokorycz” – Michałów – Jasiona – Pogorzela – Olszanka.


54 S Trasa Rogów Opolski – Racibórz.

Rogów Opolski – Gwoździce – L. Gwoździce – Dobra – Komorniki – Ściborowice – Brożec – Kromołów – Walce – Biedrzychowice – Wróblin – Naczęsławice – Bryksy – Gościęcin – Karchów – Borzysławice – Pawłowiczki – Ostrożnica – Polska Cerekiew – Dzielawy – Grzędzin – Dolędzin – Modzurów – Strzybnik – Rudnik – Proszowiec – Racibórz.


55 N Trasa Nowa Kuźnia koło Prószkowa – Głuchołazy.

Prószków – Jaśkowice, skraj – rez. Jaśkowice” – trasa nr 192 – Przechód – Kozłówka – Kuźnia Ligocka – Włostowa – Korfantów – Rączka – Przydroże Wielkie – Przydroże Małe – Ścinawa Mała – Ścinawa Nyska – Piorunkowice – Mieszkowice – Szybowice – Nowy Las – Charbielin – Głuchołazy.


56 Z Trasa Opole – Brzeg.

Opole – Szczepanowice – Żerkowice – Mechnice – Chróścina – Dąbrowa – Lipowa – Oldrzyszowice – Lewin Brzeski – Buszyce – Różyna – Zawadno.


56a C Zawadno – starorzecze Odry – Zawadno.
57 C Trasa Nysa – Brzeg – Namysłów.

Nysa – Regulice – Bykowice – Korzekwice – Frączków – Goszowice – Śmiłowice – Rzymiany – Czarnolas – Łanów – Chróścina – Starow7ice Dolne – Żarów – Grodków – Tarnów Grodkowski – Gola Grodkowska – Lipowa – Czeska Wieś – Pogorzela – Olszanka – Krzyżowice – Brzeg – Pisarzowice – Piastowice – Lubsza – rez. „Lubsza” – Rogalice – rez. „Rogalice” – Minkowskie – Smarchowice Śląskie – Podmiejskie – Namysłów.

58 Z Trasa Oleśnica – Namysłów – Kluczbork – Kłobuck – Częstochowa. Oleśnica – Bierutów – Bukowie – Barski Dwór – Wilków – Smarchowice Małe – Namysłów Stare Miasto – Kamienna – Rychnów – Strzelce – Domaszowice – Wielołęka – Nowa Wieś – L. Wierzbica – Brynica – Wołczyn – Unieszów – Smardy Górne – Sułoszyn – Kluczbork – Bąków – Jamy – Kozłowice – Pawłowice Gorzowskie – Gorzów Śląski – Szyszków – Brzeziny – Ignachy – Żytniów – Hajdamaki – Stary Bugaj – Nowy Bugaj – Krzepice – Iwanowice Duże – Opatów – Wilkowiecko – Brody-Malina – Zagórze – Kłobuck – rez. „Dębowa Góra” – Grodzisko – Pierzchno – Kalej – Stara Gorzelnia – Wielki Bór – Lisiniec – Częstochówka – Częstochowa.
59 Y Trasa Niemodlin – Popielów – Namysłów – Syców.

Niemodlin – Gościejowice – Rzędziwojowice – Staw Kamaszka (proj. ZPK „Stawy Niemodlińskie”) – Oldrzyszowice – Przecza – Niwa – Borkowice – Błażejowice – Golczowice – Mikolin, pomnik – Kolonia Popielowska – dąb „Klara” – Popielów – Lubienie – Staw Zofii – Pokój – Jagienna – Domaradz – Fałkowice – Zbica – Pieczyska – Starościn – Siemysłów – Gręboszów – Łączany – Namysłów – Stare Miasto – Michalice – Kowalowice – Smogorzów, skraj – Głuszyna – Zbyczyna – Trębaczów – Domasłów – Miechów – Koza Wielka – Syców.

60 C Trasa Opole – Krapkowice – Prudnik – Nysa – Kotlina Kłodzka.

Opole – Szczepanowice – Domecko – Pucnik – Osiny – Stara Kuźnia – Prószków – rez. „Przysiecz” – trasa nr 192 – L. Gwoździce – Krapkowice – Steblów – Nowy Młyn – Komorniki – Łowkowice – Pisarzowice – Kierpień – Leśnik – Głogówek – Mochów – Dzierżysławice – Racławice Śląskie – Nowy Browiniec – Słoków – Olszynka – Lubrza – Jasiona – Prudnik – Klasztorna Górka – Dębowiec – Wieszczyna – Pokrzywna – Jarnołtówek – Konradów – Głuchołazy – Kol. Jagiellońska – Gierałcice – Biskupów – Burgrabice – Kijów – Jarnołtów – Łąka – Kałków – Piotrowice Nyskie – Krakówkowice – Meszno – Ratnowice – Trzeboszowice – Dziewiętlice – Ujeździec – Unikowice – Unikowice, granica państwowa.

61 Z Brzeg – Strzelin. Brzeg – Park Wolności – Zielęcice – Małujowice – Łukowice Brzeskie – Owczary – Oleśnica Mała – Witowice – Wiązów – Czeszyce – Krzepice – Strzelin.
67 Z Przedłużenie trasy nr 17 prowadzącej z Gliwic do Byczyny, przedłużenie Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej (Z), odcinka południowego.

Odcinek południowy TTR: Poznań – Tulce – Komorniki – Krzyżowniki - Zimin - Kromolice – Januszewo – Jarosławiec - Środa Wielkopolska – Olszewo – Szlachcin – Brzezie – Winna Góra – Miłosław – Bugaj – Kozubiec - Mikuszewo – Chlebowo – Pogorzelica – Śmiełów – Łysa Góra – Żerków – Pawłowice – Stęgosz – Radlin – Wilkowyja – Jarocin – Wola Książęca – Twardów – Kurcew – Korzkwy – Pleszew – Lenartowice – Zawidowice –Brzezie – Pleszówka –Tursko – Gołuchów – Jedlec – Macew – Popówek – Dojutrów –Pruszków – Kalisz – Trkusów – Droszew – Kurów – Kościuszków - Ociąż – Fabianów – Kwiatków – Lewków – Kołątajew – Ostrów Wielkopolski – Wysocko Małe –Przygodzice – Janków Przygodzki – Trzcieliny – Dębnica – Kocięba – Rezerwat Wydymacz – Antonin –Śledzianów – Ostrzeszów – przełęcz pod Bałczyną – Parzynów – Zmyślona Parzynowska – Kobyla Góra – Zmyślona Parzynowska – Marcinki – Utrata – Tabor Mały – Lipnik – Bralin – Mnichowice – Nosale – Grębanin – Mroczeń – Laski – Kuźnica Słupska – Łęka Opatowska – Raków – Siemianice. Przedłużenie: Siemianice – Chróścin – Gola – Gołkowice – Jaśkowice – Byczyna.

69 S Szlak Odry prawobrzeżny.

Chałupki, przejście graniczne – Zabełków – Olza, most – Buków – Stawy Wielikąt – Ligota Tworkowska – Nieboczowy – Płonia – Ostróg (Racibórz) – Markowiak – Orzeszków – Łęg – Zawada Książęca – Ciechowice, prom – Turze – Ruda – Ruda-Brzeg – Księża Łąka – Podświęcie – Dziergowice – Lubieszów – Bierawa – Lasoki – Stare Koźle – Brzeźce – Pogorzelec (Kędzierzyn-Koźle) – Koźle-Port – Kłodnica, skraj – Otok – Lesiany – śluza Januszkowice – Wielmierzowice – Solownia (Zdzieszowice) – śluza Krępna – Łęg – Krępna, stawy – Obrowiec – śluza Krapkowice – Otmęt – Odrowąż – Malnia – Chorula – Kąty Opolskie – Przywory, skraj – Grotowice, skraj – Groszowice – Opole – Zakrzów – Wróblin – Czarnowąsy – Borki – Dobrzeń Mały – Dobrzeń Wielki – Ostrówek – Kąty – Babi Las – Biadaszki – Stare Siołkowice, skraj – śluza Zawada – Kolonia Popielowska – śluza Ujście Nysy – Stobrawa – Odłogi – Nowe Kolnie – ujście Stobrawy do Odry – droga do Babiego Lochu – Kościerzyce, łęgi nad Odrą – Brzeg.

70 N Szlak Odry lewobrzeżny.

Koźle (Kędzierzyn-Koźle) – Os. Zachód – Rogi – Lasaki – Na Książkach (Poborszów) – Kol. Mechnica – Brodek – Rybarze (Stradunia) – Przerwa – Bąków – Żużela – Żywocice – Krapkowice – Rogów Opolski – Dąbrówka Górna – Zimnice Wielkie – Zimnice Małe – Boguszyce – Chrzowice – Folwark – Wyspa Bolko – Wyspa Pasieka – Półwieś – Słąwice, skraj – Żelazna – Niewodniki – Narok – Nad Odrą – Ostrów Narocki – Ostrów – Golczowice – Mikolin – Skorogoszcz – Wronów – Zawadno – Kopanie – Zwanowice – Kruszyna – Brzeg – Rataje – Brzezina – Lipki – Ścinawa Polska – Oława.