Template:Uk:Map Features:Building typology

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Будинки та архітектура

Застосовується для позначення окремих будинків, груп будинків та їхніх архітектурних форм (типів). Архітектурна форма будинку, не замінює, а доповнює його теперішню функціональну роль. Тому бажано вживати разом з допоміжним теґом, що розкриває теперішню функціональну роль об'єкта: наприклад, будівля спроектована у вигляді церкви і була нею раніше, але зараз тут працює музей.

Дивіться також man_made=* для інших споруд, комплексів створених людиною.

Ключ Значення Елемент Пояснення Фотографія

Житлові будинки

building apartments area Апартаменти — багатоквартирний будинок; багатоповерховий житловий будинок. Не виключено, що перший поверх займають роздрібні крамниці. Вкажіть кількість поверхів у тезі building:levels=*.
Apartments6levels.png
building bungalow area A single-storey detached small house, Dacha.
Bungalow2.jpg
building cabin area Хижа — невелика убога хатина з дерев'яного зрубу. Зустрічаються поодаль від заселених зон, наприклад, в лісі.

Дивіться також building=hut.

Koch Cabin.JPG
building detached area Окремий житловий будинок — одноквартирний будинок без спільних стін. Тут мешкає окрема родина або група винаймачів, що ділять одну кухню.
Residential House USA.JPG
building dormitory area [W] Гуртожиток — приміщення для спільного проживання осіб, переважно тих, що працюють на одному підприємстві або вчаться в одному навчальному закладі. Для гуртожитків неодмінна наявність спільної кухні, душових або ванних кімнат. Кожна окрема група осіб займає лише одну кімнату. Характерна також відсутність балконів.
Belgrade Dormitory.jpg
building farm area Фермерська хата — традиційний житловий будинок на фермі або у селі. Комори, стійло, сінник можуть бути прибудованими або окремими спорудами, формуючи внутрішній двір. Канонічні українську хату, англійський котедж також можна віднести до цієї категорії.

Для нежитлових господарських підсобних будівель використовуйте building=farm_auxiliary, building=barn та інш. Позначте територію внутрішнього двору ферми разом з landuse=farmyard.

Дивіться також building=detached або building=house.

Studna před č.1.,Holašovice.JPG
building ger area A permanent or seasonal round yurt or ger used as dwelling.
Gurvger.jpg
building hotel area [W] Готель — будинок із мебльованими кімнатами для короткочасного проживання приїжджих за певну плату. Позначте сукупну територію готелю разом зі зручностями (парковки, спортзали і т.п.) площиною з теґом tourism=hotel.
Hcom 1097758 7 b.jpg
building house area Житловий будинок — одноквартирний будинок із спільною стіною. Тут мешкає окрема родина або група винаймачів, що ділять одну кухню. Одна або кілька стін є спільними для цього та інших будинків.

Дивіться також building=terrace.

Emptyhouse.jpg
building houseboat area [W] Будинок-на-воді, вонбот — плаваюче на воді, але пришвартоване житлове приміщення. Будуються на понтонах або шляхом індивідуального переоснащення барж, човнів. Чимало з будинків-на-воді обладнані двигуном для пересування, інші можливо пересувати на буксирі, проте загалом їх мобільність не можна порівнювати зі звичайними суднами.
Houseboat- Dal Lake, srinagar Kashmir.JPG
building residential area Невизначений житловий будинок — загальний теґ для позначення будівель для житлових потреб. Бажано замінити на докладніші building=detached або building=house або building=terrace або building=apartments.
Timarpur Residential Complex.jpg
building semidetached_house area A residential house that shares a common wall with another on one side. Typically called a "duplex" in North American English.
Semi-detached houses in West Street - geograph.org.uk - 788755.jpg
building static_caravan area Будинок-на-колесах, трейлер, вагончик, будинок-фургон — перевізне приміщення у вигляді припаркованого легкого вагона, причепа, що використовується як житло, наприклад, для робітників, що працюють на певному віддаленні від населеного пункту.
67elcona.JPG
building terrace area Таунхауз — малоповерховий житловий дім на декілька квартир, кожна з яких має окремий вхід з вулиці, нерідко гараж та квітник. Цим теґом так само пропонується позначати спарені одноманітні житлові будинки — лінійний ряд кількох абсолютно однакових будинків, що мають спільні бокові стіни.

Дивіться також building=house.

Terraced housing.png

Комерційні будівлі

building commercial area Комерційні, офісні приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для ведення бізнесу. Позначте докладніше тип офісу разом з office=*. По можливості, позначте територію комерційного призначення разом з landuse=commercial.

Дивіться також building=retail.

Sheraton Grande Tokyo Bay Hotel.jpg
building industrial area Промислові приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для виробництва товарів чи обробки сировини, матеріалів тощо. По можливості, позначте промислову територію разом з landuse=industrial і уточніть тип промисловості теґом industrial=*.

Дивіться також building=warehouse.

Eley Industrial Estate1.JPG
building kiosk area A small one-room retail building.
Kiosk germany.jpg
building office area An office building. Use office=* where applicable for the business(es) that use the building. Consider tagging the surrounding area using landuse=commercial if it applies. Prefer 'retail' if the building consists primarily of shops.
Buildingoffices.png
building retail area Торговельні приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для роздрібної торгівлі. Позначте докладніше тип крамниці разом з shop=*. По можливості, позначте територію роздрібної торгівлі разом з landuse=retail.

Дивіться також building=commercial.

Macys dep store.JPG
building supermarket area A building constructed to house a self-service large-area store.
Comet - geograph.org.uk - 304074.jpg
building warehouse area Складські приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для зберігання або подальшого розповсюдження сировини, товарів тощо.

Дивіться також building=industrial.

Eigtveds Pakhus, Copenhagen warehouse.jpg

Religious

building cathedral area [W] Будівля кафедрального собору — особливого християнського храму, в якому є єпископська кафедра і де зазвичай служить єпископ.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=christian та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Saint Vitus Cathedral in Prague, Czech Republic.jpg
building chapel area [W] Будівля каплиці — невеликої молитовної будівлі або церкви без вівтаря.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=* та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Andachtskapelle des Moorbad Gmös.jpg
building church area [W] Будівля церкви — культової споруди, переважно, християн, у якій відбуваються релігійні богослужіння.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=christian та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Churchstcl.jpg
building monastery area A building constructed as [W] monastery. Often, monasteries are consisting of several distinct buildings with specific functions. For active monasteries (communities), use amenity=monastery, for the grounds of a former monastery, have a look at historic=monastery
Klasztor2.jpg
building mosque area [W] Будівля мечеті — споруди для молитви і богослужіння у мусульман, прихильників ісламського віровчення.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=muslim та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Khadija-Moschee (Berlin).jpg
building presbytery area A building where priests live and work.
building religious area Unspecific building related to religion. Prefer more specific values if possible.
Religious syms.svg
building shrine area [W] Будівля святилища — культового приміщення, де знаходиться об'єкт поклоніння, глибокої пошани, побожності. Малі (подорожні) святилища, священні місця позначаються натомість historic=wayside_shrine.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=* та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Heiligenhäuschen.JPG
building synagogue area [W] Будівля синагоги — юдейського молитовного будинку чи приміщення характерної архітектури.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=jewish та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Synagogue Florence Italy.JPG
building temple area [W] Будівля храму — архітектурної споруди, призначеної для здійснення богослужінь і релігійних обрядів. При вживанні цього теґу необхідно зважати на конфесію: оскільки це — загальний термін, певні релігійні вчення ймовірно мають більш конкретні назви культових споруд, з переліку інших теґів.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=* та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Hephaistos.temple.AC.02.jpg

Цивільно-побутові будівлі

building bakehouse area A building that was built as a bakehouse (i.e. for baking bread). Often used in conjunction with another node amenity=baking_oven and oven=wood_fired.
Backhaus-amstetten-dorf.jpg
building civic area Цивільна будівля (дослівно) — будівля громадського закладу з категорії «Благоустрій та інфраструктура» або «Дозвілля». Пропонується вживати разом з amenity=* чи leisure=* відповідно.

Через існування синонімічного теґу building=public, використання наразі під сумнівом.

Scarborough Civic Centre.jpg
building fire_station area A building constructed as fire station, i.e. to house fire fighting equipment and officers, regardless of current use. Add amenity=fire_station on the grounds for an active fire station.
Blacktown Fire Station - Flickr - Highway Patrol Images.jpg
building government area For government buildings in general, including municipal, provincial and divisional secretaries, government agencies and departments, town halls, (regional) parliaments and court houses.
Ministerio de Defensa Argentina Edificio Libertador.jpg
building hospital area Будівля лікарні, шпиталю.

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з amenity=hospital.

Hospital.png
building public area Публічна будівля (дослівно) — будівля громадського закладу з категорії «Благоустрій та інфраструктура». Пропонується вживати разом з amenity=*.

Через існування синонімічного теґу building=civic, використання наразі під сумнівом.

Dominion Public Building.JPG
building toilets area A toilet block.
Shui Tau Tsuen Public Toilet (YL-175) 2014.JPG
building train_station area Будівля залізничного вокзалу, депо.
Dobrepolje train station.jpg
building transportation area Будівля автовокзалу, депо. Вживайте разом з public_transport=station.

Для залізничних вокзалів вживайте натомість building=train_station.

Kusatsu-Onsen Bus Station.jpg
building kindergarten area For any generic kindergarten buildings. Buildings for specific uses (sports halls etc.) should be tagged for their purpose. If there is currently a kindergarten in the building, use amenity=kindergarten on the perimeter of the kindergarten grounds.
Unterhaus keilhau.jpg
building school area Будівля загальноосвітньої школи.

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з amenity=school.

Convent School's Pippal - Convent School Rawalpindi.jpg
building university area Корпус університету (в широкому розумінні, будь-якого вищого навчального закладу).

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з amenity=university.

University College Oxford.jpg
building college area A college building. Use amenity=college on the whole college area to represent the college as an institution.
(1)Hornsby TAFE.jpg

Agricultural/Plant production

building barn area Комора, житниця, тік, стодола, клуня — окрема сільськогосподарська будівля для зберігання і обмолоту збіжжя, урожаю тощо.

Дивіться також building=shed для позначення сараїв, building=greenhouse для теплиць.

EJFrykBarn.jpg
building conservatory area A building or room having glass or tarpaulin roofing and walls used as an indoor garden or a sunroom (winter garden).
Phipps Conservatory winter 2015 welcome center.jpg
building cowshed area Корівник, скотарня.

Дивіться також building=stable для конюшень, building=sty для свинарників, building=shed для сараїв.

Cowhouse Hrazany2.jpg
building farm_auxiliary area Господарські нежитлові підсобні приміщення. Натомість, по можливості, зазначте конкретніше: building=cowshed для корівників,

building=stable для конюшень, building=sty для свинарників, building=barn для житниць, building=shed для сараїв, building=greenhouse для теплиць.

Horseshoe Barn.jpg
building greenhouse area Теплиця.

Позначте територію тепличного господарства landuse=greenhouse_horticulture.

Дивіться також building=barn для позначення житниць, building=shed для сараїв.

Greenhouse 1.JPG
building slurry_tank area A circular building built to hold a liquid mix of primarily animal excreta (also known as slurry).
Gylletank30m.jpg
building stable area Конюшня, стайня.

Дивіться також building=cowshed для позначення корівників, building=sty для свинарників, building=shed для сараїв.

Häststall Elfviks gård dec 2008.jpg
building sty area Свинарник.

Дивіться також building=cowshed для корівників, building=stable для конюшень, building=shed для сараїв.

Schweinehütten.jpg

Sports

building grandstand area The main stand, usually roofed, commanding the best view for spectators at racecourses or sports grounds.
Grandstand, Cluden Racecourse, 2000.jpg
building pavilion area A sports pavilion usually with changing rooms, storage areas and possibly an space for functions & events. Avoid using this term for other structures called pavilions by architects (see [W] Pavilion)
LeytonCricketGround.JPG
building riding_hall area A building that was built as a riding hall.
Ehem. Landgestüt Landshut Reithalle.JPG
building sports_hall area A building that was built as a sports hall.
Kruunupyy sports hall 2017.jpg
building stadium area Будівля стадіону.

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з leisure=stadium.

Nepstadion1.jpg

Storage

building hangar area [W] Ангар — споруда для зберігання, експлуатаційного обслуговування і поточного ремонту літаків, гідролітаків та вертольотів. Вживайте разом з aeroway=hangar для сумісності з деякими програмами.
IMPA hangar.jpg
building hut area Барак, курінь — невелика одноповерхова халупа грубої конструкції з металу, деревини. Використовується в якості злиденного, вбогого або тимчасового житла, прихистку.

Дивіться також building=cabin.

Kennedy's hut edit.jpg
building shed area Cарай, повітка — загальна назва критих неопалюваних нежитлових господарських підсобних приміщень, що використовуються для зберігання реманенту, палива чи всілякого непотребу.

Дивіться також building=cowshed для корівників, building=stable для конюшень, building=barn для житниць.

Schuppen 7235.jpg

Cars

building carport area A carport is a covered structure used to offer limited protection to vehicles, primarily cars, from the elements. Unlike most structures a carport does not have four walls, and usually has one or two.
Carport-gewölbt.jpg
building garage area Гараж — окреме приміщення для зберігання, ремонту автотранспортних засобів. Дивіться також building=garages для позначення групи гаражів поряд.
Two-Car Garage.jpg
building garages area Гаражі — кілька приміщень зі спільними стінами, для зберігання, ремонту автотранспортних засобів. Дивіться також building=garage для позначення окремих гаражів.
Landbouwstraat garages.jpg
building parking area Structure purpose-built for parking cars.
Gießen-Uniklinik-Parkhaus.jpg

Power/Technical buildings

building digester area A digester is a bioreactor for the production of inflatable biogas from biomass.
2012-05-13 Nordsee-Luftbilder DSCF8567.jpg
building service area Service building usually is a small unmanned building with certain machinery (like pumps or transformers).
Service building.png
building transformer_tower area Трансформаторна вежа — характерна висока будівля, що являє собою розподільний трансформатор, сконструйована таким чином, щоб безпосередньо під'єднатись до верхніх ліній електропередач.

Буває, що ЛЕП наново проклали під землею, але ця будівля продовжує слугувати як підстанція. В такому разі вживайте power=substation+substation=minor_distribution.

OesterSkovVejHad.jpg
building water_tower area A water tower
Bad Schwartau - Wasserturm.JPG

Інші будівлі

building bunker area [W] Будівля бункеру — добре укріплена військова захисна або оборонна споруда. Вживайте разом з bunker_type=* та/або military=bunker.

Хоча бомбосховище дещо схоже на бункер, наразі для бомбосховища (об'єкта цивільної оборони) окремого теґу немає.

Slavonický les, bunkr 01.jpg
building bridge area Будівля як міст, допоміжні приміщення розвідних мостів. Якщо певний мостовий перехід не має приміщень, цей теґ не слід вживати.

Для позначення шляхів, що проходять по мосту вживайте highway=*+bridge=yes.

Позначте навколишню територію мосту або його контури man_made=bridge.

Ponte Veccio1.JPG
building construction area Будівництво — будинок на стадії спорудження.

Зазначте майбутню архітектурну форму у тезі construction=*, використовуючи одне із можливих значень звичайного тегу building=*.

Riga, stavba.jpg
building container area For a container used as a permanent building. Do not map containers placed temporarily, for example used in shipping or contraction.
Sparkasse Jena SB-Container.jpg
building gatehouse area An entry control point building, spanning over a highway that enters a city or compound.
Gatehouse-abdij van park-inside.jpg
building roof area Навіс, накриття — в широкому розумінні, дах без стін навколо нього. Навіси найчастіше можна побачити на АЗС або на зупинках транспорту.

Дивіться також covered=*.

Preem Karlskrona.jpg
building ruins area Руїни — залишки колишньої будівлі або споруди.
ARZAKAN Ghuki Monastery Եկեղեցական համալիր «Գհուկի վանք» (Բոլորահար) 12.JPG
building tree_house area An accommodation, often designed as a small hut, sometimes also as a room or small apartment. Built on tree posts or on a natural tree. A tree house has no contact with the ground. Access via ladders, stairs or bridgeways.
Proper tree house.jpg
building yes area Будівля. Не забувайте зазначати адресу addr=* і назву name=* (якщо будівля має власну назву).
building визначається користувачем node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

Додаткові властивості

entrance yes / main / exit / service / emergency node Вхід у будинок.

Замінює застарілий теґ building=entrance.

SF City Hall door.JPG
height число node area Висота у метрах.
Height.png
building:flats number node area The number of residential units (flats, apartments) in an apartment building (building=apartments), residential building (building=residential), house (building=house), detached house (building=detached) or similar building.
building:levels число node area Кількість рівнів (поверхів).
Building-levels.png
building:max_level number area maximum indoor level (floors) in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
building:min_level number area minimum indoor level (floors) in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
non_existent_levels number area list of indoor levels (floors) that do not exists in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
start_date date node area The (approximated) date when the building was finished.
Connel bridge plate.jpg
building:fireproof yes/no node area Інформація щодо пожежної стійкості будинку.
soft_storey yes/no/reinforced node area A building where any one level is significantly more flexible (less stiff) than those above and below it

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.