Uk:Tag:amenity=school

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = school
Stąporków, Szkoła Podstawowa nr 2.jpg
Опис
Початкова або середня школа (учні, як правило, у віці від 6 до 18) Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto node
Rendering-amenity-school.png
Зображення в OSM Carto area
Rendering-area-amenity-school.png
Група: Education
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Використовуйте теґ amenity=school для позначення місць, де учні, зазвичай від 6 до 18 років, отримують загальну освіту під проводом та наглядом вчителів. До них належать початкові та середні загальноосвітні школи. Щодо правил позначення інших навчальних закладів, звертайтесь до відповідних розділів, наприклад amenity=kindergarten, amenity=college, amenity=university, відповідно – дитячі садочки, коледжі та технікуми, університети та інші вищі навчальні заклади.

Як мапити (загальні правила)

Накресліть контур території школи у вигляді area полігону, або у разі браку часу, або неможливості точно визначити територію школи за супутниковими знимками та відсутності іншої договірної інформації, поставте node точку в середини місця де знаходиться школа.

Контур має охоплювати всю територію школи включаючи будівлі, спортивні майданчики та ігрові площадки. Для територій шкіл, що мають кілька відокремлених локацій, створіть closed way мультиполігон. Позначте створений об’єкт теґами amenity=school та name=*. Крім цього корисно зазначати наступну додаткову інформацію:

 • operator=* – установа, що здійснює керування школою, як правило, міський чи районний відділ освіти.
 • operator:type=* – тип керівної установи, наприклад: комунальний заклад, релігійний, приватна компанія, державний орган управління
 • Номер телефону, веб-сайт та інші контакти
 • capacity=* – максимальна кількість учнів
 • isced:level=* – класифікація освітнього рівня за міжнародною шкалою ISCED
 • grades=* – освітні рівні, що їх надає школа, можуть застосовуватись у поєднанні з isced:level=*
 • min_age=* та max_age=* – для зазначення мінімального та максимального віку учнів, що можуть відвідувати школу
 • fee=yes – наявність плати за навчання
 • religion=* – якщо школа є пов’язаною з певною релігійною громадою та провадить релігійне виховання зазначте релігію з допомогою цього теґу (корисно також зазначати конфесію теґом denomination=*)
 • ref=* – референс школи в системі обліку, за наявності.
Позначення входів в школу

Полігон будівлі школи, а у разі складнішої конфігурації – мультиполігон, позначається теґом building=school. Відповідні будівлі, частини основної будівлі також можуть позначатись за їх цільовим призначенням за допомогою додавання відповідних теґів, наприклад amenity=swimming_pool для плавального басейну.

Додайте точки входів на контур території школи та позначте їх теґом entrance=*, за потреби в’їзд або вхід на територію школи позначте теґом barrier=gate, там де огорожу перетинають дорога, тротуар чи стежка, що веде до будівлі школи та інших об’єктів на території.

Входи до будівель також позначте точками на їх контурах скориставшись теґами:

 • entrance=main – для головного входу
 • entrance=yes – для менш важливих входів
 • entrance=emergency – аварійні виходи
 • entrance=service – службові виходи, які використовуються персоналом чи обслуговуючими службами.

Спортивні майданчики позначаються за допомогою теґу leisure=pitch у поєднанні з теґом що описує для якого виду спорту вони призначені sport=*, крім того можна зазначити тип покриття на них, surface=grass/asphalt/.... Можна позначити газони (landuse=grass), групи дерев, окресливши контур їх крон (natural=wood) чи поодинокі дерева та кущі.

Позначення шкіл в Україні

Як позначати територію та назву школи

Зауваження: якщо точні межі території школи невідомі або вона відсутня, то всі нижчезазначені теґи ставляться на будівлю школи (на головну будівлю у випадку, якщо школа складається з кількох будівель).

Контур території школи area позначається теґом amenity=school. Якщо вона огороджена, на лінії контура додатково додається теґ barrier=* з відповідним значенням. Ворота в огорожі node позначаються теґом barrier=gate. Головний вхід node позначається теґом entrance=main, інші входи та виходи node - entrance=*. Ці точки мають входити у лінію тротуару way highway=footway або під’їзної дороги way highway=service від основної дорожньої мережі, що робить можливим прокладання маршруту в навігаційних програмах.

Назва школи позначається на території наступними теґами:

 • name=* – тип навчального закладу та його номер, наприклад Школа №8 або Гімназія №8 або Ліцей №8. Пробіл між знаком № та самим номером не ставиться.
Якщо у населеному пункті (невеликому) є тільки одна школа, і вона має назву населеного пункту, то ця назва записується, наприклад, так: name=Новопавлівська школа. Це стосується також інших типів закладів освіти.
 • name:xx=* – тип навчального закладу та його номер іншою мовою
 • official_name=* – офіційна назва (як в документах), наприклад Київська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8. Часто позначена на табличці біля головного входу.
 • short_name=* – абревіатура, наприклад «КЗОШ №8».

Рекомендується дублювати усі name=* у відповідні name:uk=*. Корисно також вказувати назву всіма відомими мовами. Якщо назва школи невідома, але достеменно відомо, що це — школа, теґи назв не додаються.

Контактна інформація (contact=*) та посилання на сторінку цієї школи у Вікіпедії (wikipedia=*) також додаються до полігону території школи.

Як позначати будівлі

Контур будівлі школи area (головної будівлі у випадку, якщо школа складається з кількох будівель) позначається теґом building=school. Головний вхід node позначається теґом entrance=main, інші входи та виходи nodeentrance=*. Кількість поверхів вказується у тезі building:levels=*, висота у метрах – у тезі height=*.

Теґ amenity=school до жодної будівлі не додається!

Приклади позначення деяких інших будівель на території школи:

 • area Спортзал
building=yes
leisure=sports_centre
access=private
 • area Басейн
building=yes
leisure=swimming_pool
access=private
 • area Майстерня
building=yes
name=Майстерня школи №8
name:ru=Мастерская школи №8
name:uk=Майстерня школи №8
access=private

Адреса вказується на основній будівлі школи, у випадку наявності адрес в інших будівель на території школи, вони зазначаються на них відповідно. До кожної будівлі додається номер дома та назва вулиці (addr:housenumber=* та addr:street=* відповідно). У випадку, якщо школа складається з кількох будівель та відома тільки адреса школи, вона додається до головної будівлі. Більш докладно про теґування адрес в Україні – Uk:Addresses.


ЧаПи

Деякі з відповідей учасника va-deam, джерело: [1]. Частина інформації звідти була використана у тексті сторінки.

Як просто створити стадіон у формі (_T_)?

Намалювати багато (не менше 14) точок у формі кола, щоб діаметр не був більший за криву ділянку. В JOSM натиснути O для ідеального розташування точок по колу. Потім виділити половину точок (наприклад 7) і перетягнути їх на іншу криву ділянку. Треба уважно стежити, щоб візуально коло було розділене навпіл до переміщення.

Як позначати асфальтовані доріжки для вивчення правил дорожнього руху?

Звісно, окремого тегу для таких об'єктів не існує. Для дитячих ігрових майданчиків використовують leisure=playground. Як варіант від себе, пропоную окреслити зону цих доріжок з додаванням цього тегу, а власне доріжки позначати highway=footway.

Рендерінг


Дивіться також

А також

Використання теґу landuse=school

Теґування територій шкіл за допомогою теґу amenity=school є усталеною практикою. Тож, застосування теґу landuse не потрібне. Але в базі даних все ще є об’єкти позначені теґом landuse=school, будь ласка, переконайтесь що вони мають теґ amenity.


Possible tagging mistakes

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!