Uk:Tag:amenity=school

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = school
Gym Bachgasse.jpg
Опис
Середній навчальний заклад – школа, гімназія, ліцей, колегіум тощо Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Група: Amenities
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Вікідані
Статус: де-факто

Як позначати територію

Зауваження: якщо точні межі території школи невідомі або вона відсутня, то всі нижчезазначені теґи ставляться на будівлю школи (на головну будівлю у випадку, якщо школа складається з кількох будівель).

Контур території школи area позначається теґом amenity=school. Якщо вона огороджена, додається відповідний barrier=*. Ворота у огорожі node позначаються теґом barrier=gate. Головний вхід node позначається теґом entrance=main, інші входи та виходи node - entrance=*. Ці точки мають входити у лінію тротуару way highway=footway або під’їзної дороги way highway=service від основної дорожньої мережі, що робить можливим прокладання маршруту в навігаційних програмах.

Назва школи позначається на території наступними теґами:

 • name=* – тип навчального закладу та його номер, наприклад «Школа №8» або «Гімназія №8» або «Ліцей №8». Пробіл між знаком № та номером не ставиться.
Якщо у населеному пункті (невеликому) є тільки одна школа, і вона має назву населеного пункту, то ця назва записується, наприклад, так: name=Новопавлівська загальноосвітня школа. Це стосується також інших типів закладів освіти.
 • name:ru=* – тип навчального закладу та його номер російською мовою, наприклад «Школа №8» або «Гимназия №8» або «Лицей №8». Пробіл між знаком № та номером не ставиться.
Якщо у населеному пункті (невеликому) є тільки одна школа, і вона має назву населеного пункту, то ця назва записується, наприклад, так: name=Новопавловская общеобразовательная школа. Це стосується також інших типів закладів освіти.
 • name:en=* – тип навчального закладу та його номер англійською мовою, наприклад «School 8» або «Gymnasium 8» або «Lyceum 8». Перед номером закладу не ставиться жодний знак або слово.
 • official_name=* – офіційна назва (як в документах), наприклад «Київська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8». Часто позначена на табличці біля головного входу.
 • official_name:ru=* – офіційна назва російською мовою, наприклад «Киевская общеобразовательная школа І-ІІІ ступеней №8».
 • short_name=* – абревіатура, наприклад «КЗОШ №8».
 • short_name:ru=* – абревіатура російською мовою, наприклад «КОШ №8».

Рекомендується дублювати усі name=* у відповідні name:uk=*. Корисно також вказувати назву всіма відомими мовами. Якщо назва школи невідома, але достеменно відомо, що це — школа, теґи з назвами не додаються.

Контактна інформація (contact=*) та посилання на сторінку цієї школи у Вікіпедії (wikipedia=*) також додаються до полігону території школи.

Як позначати будівлі

Контур будівлі школи area (головної будівлі у випадку, якщо школа складається з кількох будівель) позначається теґом building=school. Головний вхід node позначається теґом entrance=main, інші входи та виходи node - entrance=*. Кількість поверхів вказується у тезі building:levels=*, висота у метрах – у тезі height=*. Теґ amenity=school до жодної будівлі не додається.

Приклади позначення деяких інших будівель на території школи:

 • area Спортзал
building=yes
leisure=sports_centre
access=private
 • area Басейн
building=yes
leisure=swimming_pool
access=private
 • area Майстерня
building=yes
name=Майстерня школи №8
name:ru=Мастерская школи №8
name:uk=Майстерня школи №8
access=private

Адресація задається для кожної будівлі окремо. До кожної будівлі додається теґ addr:housenumber=*, вона включається у відношення вулиці з роллю house. У випадку, якщо школа складається з кількох будівель та відома тільки адреса школи, вона додається до головної будівлі.

Як позначати інші об’єкти на території школи

 • area Спортивне поле
leisure=pitch
sport=*
surface=*
 • area Площа (наприклад, для першого дзвоника)
highway=footway
area=yes
 • area Оранжерея
building=greenhouse

ЧаПи

Деякі з відповідей учасника va-deam, джерело: [1]. Частина інформації звідти була використана у тексті сторінки.

Як просто створити стадіон у формі (_T_)?

Намалювати багато (не менше 14) точок у формі кола, щоб діаметр не був більший за криву ділянку. В JOSM натиснути O для ідеального розташування точок по колу. Потім виділити половину точок (наприклад 7) і перетягнути їх на іншу криву ділянку. Треба уважно стежити, щоб візуально коло було розділене навпіл до переміщення.

Як позначати асфальтовані доріжки для вивчення правил дорожнього руху?

Звісно, окремого тегу для таких об'єктів не існує. Для дитячих ігрових майданчиків використовують leisure=playground. Як варіант від себе, пропоную окреслити зону цих доріжок з додаванням цього тегу, а власне доріжки позначати highway=footway.

Рендерінг

Loading map...


Часті помилки теґування

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!

Див. також

Інші навчальні заклади