Uk:Tag:railway=station

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg railway = station
Paddington Station.jpg
Опис
Місце де зупиняються потяги та надаються послуги залізничного транспорту Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Rendering-railway-tram stop-mapnik.png.png
Група: Залізничний транспорт
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: де-факто
Основна стаття: Залізничні станції

Залізничні станції — місця, де пасажири можуть скористатися послугами залізничного транспорту або проводиться завантаження та відвантаження товарів. Для зупинок трамваїв та автобусів використовуйте теґи railway=tram_stop та highway=bus_stop відповідно. Теґ railway=station ставиться на територію всієї станції або попередньо на точку в центрі території станції з точки зору пасажирів (наприклад, біля платформ).

У випадку пасажирських станцій варто також додавати теґ громадського транспорту public_transport=station.

Різниця між Halt та Station

Відмінності між railway=halt та railway=station різняться залежно від країни. Як правило, railway=halt менша ніж railway=station. В Україні, теґом railway=station позначаються усі об'єкти, що мають в Укрзалізниці статус "Станція", а railway=halt - усі об'єкти, що мають в Укрзалізниці статуси "Зупиночний пункт" та "Блокпост".

Як позначати

Залізничні станції позначаються як територія що покриває всю станцію (рейки, будівлі, платформи, і т.д.) або як точка в центрі території станції з точки зору пасажирів. Як правило, це окрема точка в районі платформ. Така точка не має бути частиною залізничної колії.

Якщо Ви хочете позначити станцію як територію, майте на увазі що різні люди сприймають поняття “станція” по-різному. Для пасажирів це територія навколо станції та платформ, в той час як працівники залізниці та ентузіасти мають на увазі всю територію що починається вхідним світлофором з одного боку та закінчується вихідним світлофором з іншого.

Хоча території де розміщена інфраструктура можуть бути додані до землекористування і позначені як landuse=railway, це значення передбачається теґом railway=station. Існує практика з’єднувати точку станції та територію землекористування за допомогою зв’язку operating site, але, скоріше за все в цьому немає потреби за умови існування просторового зв’язку.

У випадках коли залізнична станція та станція метро (або іншого рейкового громадського транспорту) знаходяться в одній будівлі, рішення про позначення їх як окремих об’єктів чи як одної станції залишається за Вами. З рішенням може допомогти стаття про станції на Вікіпедії. Якщо заклади належать різним організаціям, їх, скоріше за все, варто позначити двома окремими об’єктами railway=station.

Наступні теґи зазвичай використовуються для залізничних станцій:

Примітка

У випадках коли територія важлива для пасажирів не позначена напряму, цю інформацію можна отримати вирахувавши опуклу оболонку навколо зв’язку території зупинки як, наприклад, OpenBusMap.

Приклад нанесення залізничної станції

A-simple-station.svg

Важливі моменти

  • Кожній станції повинен відповідати лише один об’єкт з теґом railway=station.
  • Не забудьте додати subway=yes або station=subway якщо йдеться про станцію метро.
  • Уникайте використання слова “станція” або “вокзал” в теґах name=* окрім випадків коли це слово використовується на знаках на станції.
  • Уникайте скорочень в назвах, навіть якщо вони офіційно використовуються залізничною компанією. Скорочену версію назви можна вказати в теґу short_name=*.
  • Якщо офіційна назва в документах відрізняється від назви що друкується на території станції, вкажіть її в теґу official_name=*.
  • Покинуті станції варто позначати теґом historic:railway=station якщо збереглася будівля чи платформа, або historic:railway=station_site якщо ні (див. Railway stations).

Див. також

Приклад

Станції Karlsruhe Central Station та Gare du Nord позначені згідно цієї моделі.