Template:Uk:Map Features:barrier

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Бар’єри

Ця категорія включає бар’єри, перешкоди, огорожі — об’єкти, що заважають вільному пересуванню. Дивіться сторінку Barriers для ознайомлення з принципами мапінгу.

Чимало з наведених нижче об'єктів є специфічними для країн походження і не мають еквівалентної назви українською, звідси виходить, що в Україні вони навряд чи зустрічаються.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Лінійна огорожа, укріплення (напр. вздовж доріг)

barrier cable_barrier way Також називається захисним тросом. Він розташовується з боків дороги або на розділювальній смузі, складається зі сталевих канатів, закріплених на невеликих стовпчиках. Дивіться докладніше Cable barrier у Вікіпедії.
Wire rope barrier.png
barrier city_wall way area Міська стіна — фортифікаційна споруда для захисту міста, поселення від потенційних нападників.

З давніх-давен та до сучасного часу використовується для огороджування поселень.

  • Лінія стіни має розташовуватись у вірному напрямку, де праворуч – низ стіни (як правило ззовні), ліворуч – верх стіни;
  • Якщо обидва боки стіни однакової висоти – two_sided=yes.

Дивіться також historic=city_gate.

City-wall-render-eg1.png
2014 Bystrzyca Kłodzka, mury obronne 05.jpg
barrier ditch way Траншея, рів або канава, зазвичай зі струмком на дні, через який непросто перейти, особливо якщо ви пересуваєтесь траспортним засобом.

Може використовуватись у поєднанні з waterway=stream або waterway=drain.

Barrier fence mapnik.png
Base XXXIV communication trench.JPG
barrier fence way Паркан — це огорожа з деревини, металу чи інших матеріалів, яка підтримується власним чином; призначена для обмеження чи запобігання пересуванню певною територією. Взагалі, від стін відрізняється легкою конструкцією. Вживайте разом з fence_type=* для уточнення типу паркану.
Barrier fence mapnik.png
Anglerise.jpg
barrier guard_rail way Колесовідбійний брус – захисна споруда з металу у вигляді безперервних рейок на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги.
  • права сторона (за напрямком відрізку) – це внутрішній бік, ліва сторона – зовнішній.
Barrier fence mapnik.png
CrashBarrier.jpg
barrier handrail way Поручень призначений для тримання рукою, щоб забезпечити стійкість або підтримку.
Barrier fence mapnik.png
Geländer am Kulturhaus im Kinderdorf Dittrichshütte 2.JPG
barrier hedge way area Живопліт – смуга щільних чагарників або кущів, посаджених та культивованих таким чином, щоб сформувати огорожу чи позначити межі території.
Barrier hedge.png
Daniel Fuchs.CC-BY-SA.Morus nigra.Hedge.jpg
barrier retaining_wall way Підпірна стіна – це споруда, яка тримає ґрунт, каміння подалі від будівель, доріг чи території. Підпірні стіни попереджують ерозію та забезпечують укріплення схилів.
  • права сторона – нижня частина зовнішнього боку стіни, ліва сторона – верх зовнішнього боку стіни.
Barrier fence mapnik.png
Retaining wall.png
barrier wall way area Мур – окремо стояча стіна призначена для обмеження або запобігання руху через межу. Зазвичай виготовляється з цегли, бетону або каменю і майже завжди будується так, щоб затуляти від небажаних спостерігачів, об’єкти та територію за нею. Додавайте wall=noise_barrier, щоб позначити шумоізоляційні екрани, розташовані вздовж вулиць або доріг.
Barrier fence mapnik.png
Dscf0590-800.jpg

Об’єкти регулювання доступу

barrier block node Великий, міцний, нерухомий блок, який можна переміщати лише за допомогою важкої техніки або зусиль значної кількості людей.

Зазвичай великі міцні споруди з бетону для зупинки великих транспортних засобів.

Іноді з тією ж метою використовують природні валуни.

Barrier.svg
Roadblock in Palestine.jpg
barrier bollard node way Стовпчик (зазвичай бетонний чи металевий) встановлений по середині дороги для перешкоджання руху певних видів траспортних засобів. Див. bollard=*
Bollards To Spare, Langsett Road South, Oughtibridge - geograph.org.uk - 1239749.jpg
Traffic bollard removable with key on a footway.jpg
barrier border_control node Прикордонний контрольно-пропускний пункт – обов'язкова зупинка для перевірки документів, вантажів, митних формальностей на кодоні між двома країнами.
EU Swiss border post.jpg
barrier bump_gate node Дивись Bump gate у Вікіпедії. Щоб проїхати, автівка має власним переднім бампером штовхнути ворота та швидко проїхати, доки механізм не зачинив їх. Особлива конструкція та противаги не потребують електроенергії та працюють без персонального втручання: виходити з машини непотрібно.
Bump gate from patent.gif
barrier bus_trap node Дивись Bus trap у Вікіпедії. Перешкоджає руху легкових автомобілів. Спеціальна металева вставка у великій траншеї посеред шляху дозволяє проїзд автобусів, вантажівок, проте автівки з вузькою шириною колії (поперечної відстані між найвіддаленішими точками плям контакту шин з дорогою) проїхати не зможуть.
Bussluse 05-04-06 02.jpg
barrier cattle_grid node Перешкода для худоби – кілька металевих рейок в дорожньому полотні, щоб запобігти виходу великої рогатої худоби, овець на дорогу. Люди та колісний транспорт просуваються через неї вільно.
Barrier cattle grid-14.svg
Cattle grid.jpg
barrier coupure node (way) A cut through a flood protection feature (e.g., (flood)wall, levee, or dyke) for a road or railway, that is readily made flood tight if required.
Coupure Worpdijk Deventer 01.JPG
barrier cycle_barrier node Велообмежувач – кілька сталевих поперечин, розміщених у шаховому порядку перпендикулярно до руху на дорозі перешкоджають проїзд велосипедом, але зазори дозволяють пішоходам пройти.
Cycle barrier-14.svg
473MS Mecklenbeck Bahn Umlaufsp.jpg
barrier debris node Блокування проїзду по дорозі насипом з решток будівельних матеріалів чи земляним валом. Може бути короткостроковим або ж довготривалим. Доволі часто використовується для обмеження виїзду на закриту чи покинуту дорогу.
Barrier debris.jpg
barrier entrance node Розрив у огорожі, що дозволяє вільний прохід та/або проїзд. Використання access=yes необов’язкове, бо передбачається рух без будь-яких обмежень.
Entrance through the wall - geograph.org.uk - 2143290.jpg
barrier full-height_turnstile node Поворотний турнікет у повний зріст — обмеження доступу в зону особливої безпеки.

Зверніть увагу на дефіс та підкреслення у назві теґу.

Full-height turnstile-14.svg
TR-a.JPG
barrier gate node (way) Вхід/в’їзд, який можна відкрити або закрити, щоб пройти через бар’єр. Правила доступу зазначаються за допомогою access=*. Якщо прохід є постійно відкритим зважте на використання barrier=entrance.
Barrier gate.svg
Gate-hindeloopen-westerdijk.jpg
barrier hampshire_gate node Гемпширські ворота — рухома секція паркану з дротів, яку можна прибрати для тимчасового проходу чи проїзду. Правила доступу зазначаються за допомогою access=*.
Wire gate.jpg
barrier height_restrictor node Обмежувач висоти траспортного засобу. Використовуйте разом з maxheight=*.
Sainsbury's car park height restriction barrier, Chingford, London, England 1.jpg
barrier horse_stile node Кінний перехід – дозволяє пішоходам та коням перетинати проміжок в паркані, але перешкоджає або дуже ускладнює проїзд мотоциклів та велосипедів, а також прохід домашньої худоби.
Horse stile on the Doncaster Greenway - geograph.org.uk - 502599.jpg
barrier kent_carriage_gap node У Великобританії цей вид перешкоди запобігає пересуванню автівок, в той час, як гужовий транспорт, тварини можуть рухатись. [1]
barrier kissing_gate node Хвіртка, що не дозволяє прохід домашньої худоби; люди можуть рухатись вільно.
Kissing gate-14.svg
TL0452 stile.jpg
barrier lift_gate node Шлагбаум. Правила доступу зазначаються за допомогою access=*.
Liftgate-7.svg
Sluitlus.jpg
barrier motorcycle_barrier node Мотообмежувач — запобігає руху мотоциклів пішохідними доріжками.
Motorcycle barrier-14.svg
Motorcycle barrier.jpg
barrier planter node A plant box, or simply a planter, is a structure containing plants for decoration, which (in this context) has the primary purpose of preventing large vehicles from passing.
Radijs in a planter, Hillegersberg, Rotterdam (2021) 01.jpg
barrier sally_port node  Sally port – хвіртка, брама використовується для проходу через товсті стіни фортеці або міські стіни і є типом критих воріт з двома дверима (шлюзом).
Sallyport.jpg
barrier sliding_beam node Something between barrier=sliding_gate and barrier=lift_gate: it has a quite thin bar like in lift gate, but the bar slides aside to allow through.
Sliding beam.jpg
barrier sliding_gate node Ворота, що відкочуються вбік. Правила доступу зазначаються за допомогою access=*.
Wuppertal - Heckinghauser Straße 02 ies.jpg
barrier spikes node Шипи — унеможливлюють неавторизований доступ. Можуть прибиратись, наприклад, після сплати за проїзд, стоянку.
20131208 Istanbul 078 (cropped).jpg
barrier stile node Перелаз – цей різновид турнікету виконано у вигляді сходинок біля огорожі. Перелаз дозволяє пішоходам перетинати тини та паркани, але ніколи, в загальному розумінні, не відчиняє огорожу.
Barrier stile-14.svg
KentStile.jpg
barrier sump_buster node Руйнівник піддону картера — опукла плита чи структура спеціальної форми з бетону чи металу посеред дороги, що унеможливлює рух автівками з невідповідним кліренсом та шириною колії. Автобуси, вантажівки проїжджають вільно.
SumpBuster.jpg
barrier swing_gate node Горизонтальний шлагбаум. На відміну від звичайного, запірна балка тут рухається у горизонтальній площині.
Liftgate-7.svg
Swing gate.jpg
barrier toll_booth node area Пункт плати за проїзд – місце, де водії або пішоходи повинні оплатити користування дорогою чи мостом. Використовується разом з toll=* та charge=*.
Toll booth.svg
Dartford Crossing Toll.jpg
barrier turnstile node Поворотний турнікет, використовується для пропуску однієї людини за раз. Використовуйте цей теґ для невеликих турнікетів, таких турнікети в супермаркетах або деяких станціях метро.
Barrier.svg
Stiegel Altebruecke-Marienheim03.jpg
barrier wedge node A wedge-shaped barrier that rises out of the ground to block traffic.
City Hall risen underground barricade jeh.jpg
barrier wicket_gate node Хвіртка — це двері або ворітця для пішоходів, передусім ті що знаходяться в середині великих дверей, воріт або двері, що розташовані в стіні чи паркані поруч з великими воротами.
Blue Anchor level crossing - wicket gate.jpg
barrier yes node way area Бар’єр, характер якого неможливо визначити; як правило, використовується лише для мапінгу з використанням аерофотознімків. Має бути замінений конкретним значенням.
Bing imagery showing buildings and barrier.png

Об’єкти регулювання доступу (вздовж доріг або такі що блокують рух по дорозі)

Ключ Значення Елемент Пояснення Photo for along Позначка на мапі Фотографія
barrier bar node A fixed horizontal bar which blocks motor vehicles but can usually be bypassed on foot or bike. Often placed at trailheads.
Metal bar at Beggs-Snyder Park.jpg
barrier barrier_board node A barrier board to restrict the passage of a way or to block off an area.
Wuppertal, NBT, Treppe Montagstraße, oberer Abschnitt, Abgangssperre.jpg
barrier bollard node way Стовпчик (зазвичай бетонний чи металевий) встановлений по середині дороги для перешкоджання руху певних видів траспортних засобів. Див. bollard=*
Bollards To Spare, Langsett Road South, Oughtibridge - geograph.org.uk - 1239749.jpg
Bollards To Spare, Langsett Road South, Oughtibridge - geograph.org.uk - 1239749.jpg
Barrier.svg
Traffic bollard removable with key on a footway.jpg
barrier chain node way Ланцюг – перешкоджає рух траспортних засобів.
Barrier fence mapnik.png
Barrier chain.jpg
barrier jersey_barrier node way  Модульний відбійник – захисна споруда у вигляді масивних бетонних або пластмасових блоків особливого профілю на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги. Використовуйте material=plastic або material=concrete для зазначення матеріалу з якого виконано блоки.
Jersey barriers.jpg
Road block.jpg
barrier kerb node way Бордюр – це невисокий суцільний бар’єр, який зазвичай знаходиться на краю дороги, доріжки чи тротуару, що перешкоджає виїзду транспортних засобів за межі дороги, а також є перепоною для тих хто рухається на візках. За можливості зазначайте висоту бордюру за допомогою теґу height=*. У бордюра, так само як і пудпірної стінки, – праворуч, за напрямком лінії в ОСМ, знаходиться низ зовнішньої стінки, ліворуч – верх.
Obrubnik.jpg
barrier log node way Використовуйте цей теґ, коли прохід закритий поваленим стовбуром дерева. На ньому можни посидіти та перепочити. Цей бар’єр є непрохідним для велосипедистів, але його можна подолати, перетягнувши велосипед через нього.
Barrier.svg
Quer auf dem Wanderweg liegender Baumstamm.jpg
barrier rope node way Гнучкий бар’єр, виготовлений з волокон, скручених або плетених між собою для поліпшення міцності. Як бар’єр він часто є символічним, ніж насправді фізично перешкоджає доступу пішоходів.
Black Red Gold Rope at German Bundestag in Berlin 2010.jpg
barrier tank_trap nodeway Статичні протитанкові перешкоди різні форми, напрклад, протитанкові їжаки. (barrier=tank_trap; tank_trap=czech_hedgehog).
Czech hedgehog.jpg
barrier tyres node way Бар’єр, виготовлений із шин, складених одна на одну, зазвичай зустрічається на автогоночних трасах.
Haren - Am Flugplatz - Emslandring 14 ies.jpg
barrier delineators way A barrier made of plastic/rubber posts, common on one-way two-lane roads where overtaking is prohibited, or on busy roads to prevent forbidden turns or parking along the curb.
Flexible delineator post.jpg
barrier user defined node way area All commonly used values according to Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.