Et:Tag:amenity=cafe

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = cafe
Prückel IV.JPG
DescriptionHelp translate this into Estonian!
Üldine nimi istumisvõimalustega kohtadele, kus müüakse jooke ja kergeid eineid ja/või snäkke. Show/edit corresponding data item.
RenderingHelp translate this into Estonian!
Cafe-16.svg
GroupHelp translate this into Estonian!: food and beverages
Used on these elementsHelp translate this into Estonian!
may be used on nodesshould not be used on waysmay be used on areas (and multipolygon relations)should not be used on relations (except multipolygon relations)
Useful combinationHelp translate this into Estonian!
Vaata ka
StatusHelp translate this into Estonian!approvedPage for proposal

amenity=cafe on üldiselt istumisvõimalusega koht, kus müüakse jooke ja kergeid eineid ja/või snäkke. Siia alla liigituvad kohvi- ja teepoed, kus võib-olla müüakse ainult teed või kohvi ja kooke, kuni bistrood, kus müüakse eineid ja alkohoolseid jooke.

Kuidas kaardistada

Lisa sõlm hoone keskpunkti ja lisa sellele amenity=cafe. Sa võid lisada sellele nime name=*. Kui seda tunnust kasutab kogu hoone ja hoone kontuur on OSM-is olemas, siis võib need sildid eelistuse korral omistada kogu alale.

Soovi korral võimalik söögikohta täpsemalt liigitada köögi liigi cuisine=* järgi, kasutades söögikohale sobivat väärtust.

Näited

Esimene:

amenity=cafe
name=Barista
cuisine=coffee_shop

Teine:

amenity=cafe
name=San Marco
cuisine=italian

Teised soovituslikud köögi liigid:

Vaata ka

Kohvikud teiste poodide / teenindusasutuste sees

On üsna tavaline, et suurte muuseumite, raamatukogude või raamatupoodide sees asuvad väikesed kohvikud. Soovituslik viis nende üksikasjade kaardistamiseks on esitada suurem tunnus alana area ümber hoone piiride ja seejärel asetada kohvik selle sisse eraldi sõlmena. Kui sa eelistad hoonele piirjooni mitte lisada, siis aseta suurema teenindusasutuse puhul lihtsalt sõlm selle ligikaudsesse keskkohta, kuid kohvik lisa eraldi sõlmena.

Mõned kaardistajad võtavad muidugi erinevad lähenemisteed (nii, et andmete kasutajad võiksid olla nendest teadlikud). Raamatupoe puhul võib leida sama elemendi sees nii shop=books kui amenity=cafe sildid. Üldiselt on parem vältida kahemõttelisust (ja samuti pakkuda rohkem asukohainfot), kaardistades need eraldi elementidena. Sellise soovitusega välditakse samas teist teravat sildistamise probleemi. Näiteks kui kohvik on raamatukogu sees, siis jagavad sildid ühte ja sama võtit 'amenity' (amenity=library ja amenity=cafe). Siin on tegu konfliktiga. Mõned kaardistajad lahendavad selle, kasutades silti amenity=library;cafe, kuid see ei ole kindlasti soovitatav tegevus. Vaata üksikasju lehelt Semi-colon value separator (ingl.). Parem on tabada rohkem üksikasju ja vältida selliseid probleeme, kaardistades kohviku eraldi elemendina.