Pl:Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych – oficjalny rejestr utrzymywany przez administrację państwową. Wygląda na używalny od strony praw autorskich i pokrewnych.

Rozważania o prawach autorskich

Nie ma podanej licencji, ale brak informacji o ograniczeniach użytkowania zachęca.

Może nie jest objęty prawami autorskimi jako oficjalny dokument? Patrz https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Copyright_rules_by_territory/Poland#Not_protected Ale i tak jest to baza danych a jest ta specjalne prawo o bazach danych ( https://en.wikipedia.org/wiki/Database_right )

Patrz też https://dane.gov.pl/knowledgebase/useful-materials/faq – dane.gov.pl też zawiera te dane na https://dane.gov.pl/dataset/839,wykaz-szko-i-placowek-oswiatowych

W sierpniu 2020 MEN odpisał co do zasad korzystania, wygląda na to, że można korzystać.

Kluczowa część mejla to

W przypadku, gdy nie zostały wprost określone warunki ponownego wykorzystywania, publikowany zbiór danych jest informacją publiczną i może być ponownie wykorzystywany bez ograniczeń.
Szczegóły dotyczące ponownego wykorzystania informacji sektora publicznego można sprawdzić na https://www.gov.pl/web/gov/wykorzystaj-informacje-sektora-publicznego2

https://www.gov.pl/web/gov/wykorzystaj-informacje-sektora-publicznego2 jest trochę niejasna (sekcja "Co musisz zrobić" ale wygląda na to że tym mejlem to już zrobiono – jest potwierdzenie że to co na stronie jest publikowane jako informacją publiczną, dane już są dostępne więc nic więcej nie trzeba.

Linki zewnętrze