Uk:Місцевості

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Logo. Обʼєкт : Uk:Місцевості
One example for Обʼєкт : Uk:Місцевості
Опис
Теґ place, додається точковому об’єкту для позначення умовного центру населеного пункту, а також до всього полігону, який являє собою всю територію цього населеного пункту
Теґи

Місцевості або населені пункти, до яких відносять міста, містечка, селища, села, хутори, райони, квартали та мікрорайони у великих містах – території компактного чи не дуже проживання людей, а також певні місця, які напряму не пов’язані з проживанням людей, але які потребують такої ідентифікації, серед них можуть бути як дуже великі – континенти та океани, так і дуже малі за своєю територією об’єкти, позначають за допомогою теґу place=*.

Як позначати на мапі

Теґ place=* може додаватись до node точкового об’єкта, який може знаходитись у важливій частині населеного пункту, міста чи села, наприклад на центральній площі, або там де знаходяться найважливіші об’єкти інфраструктури, траспортні вузли чи визначна пам’ятка. Разом з цим населений пункт може бути позначений area полігоном (мультиполігоном, в деяких випадках), який окреслює всю його територію.

Пропозиції

  • Proposed features/new place values – закинута, неактивна пропозиція визначення черговості показу населених пунктів на різних масштабах.

Питання

Яким чином визначити що дорога чи інший об’єкт належать до населеного пункту?

В ідеалі, межа населеного пункту має охоплювати всю його територію. Таким чином всі об’єкти що знаходяться в межах населеного пункту вважаються такими, що належать йому (принцип топологічної вкладеності). Так само і для інших об’єктів, що утворюють ієрархію територіального поділу, все що знаходиться в межах кордонів країни є її суверенною територією. Області поділяються на райони, які своєю чергою діляться на громади, громади можуть мати у своєму складі один (великі міста утворюють власні громади, іноді з поділом на райони в межах громади міста) або кілька населених пунктів. Варто зазначити, що невеличкі населені пункти (хутори та села), які входять до складу громад не мають окремих адміністративних органів та підпорядковуються раді громади та її виконавчим органам.

Для позначення адрес в Україні використовується видозмінена схема Карлсруе, більш докладно про це дивіться на сторінці Адресація в Україні.

Не всюди у світі є вільно доступна інформація про межі територіального поділу для того, щоб їх можна було нанести в OSM. Тож, за відсутності такої інформації додавайте принаймні точку якомога ближче до центру населеного пункту з теґом place=* та його назвою.

Дивіться також