Uk:Key:operator

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg operator
Опис
Компанія, організація чи певна особа, яка відповідає за працездатність та обслуговування зазначеного на мапі обʼєкта. Show/edit corresponding data item.
Група: Властивості
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Теґ operator=* використовується для зазначення компанії, корпорації, особи чи будь-якої іншої організації, що безпосередньо відповідає за функціонування вказаного об’єкта.

Застосування

Добираючи значення для теґу operator=*, важливо використовувати однакову назву включаючи великі літери та розділові знаки для всіх об’єктів, що керуються цим оператором. Звіряйтесь з taginfo, чи відповідними сторінками у Вікіпедії під час пошуку.

Якщо переважна більшість певних об’єктів в якійсь місцевості керуються однією організацією і тільки невелика кількість - іншими, тоді може бути достатнім вказати лише ці виключення с загального переліку.
Наприклад, якщо майже всі дороги в певній місцевості знаходяться на балансі місцевих органів влади, тоді є сенс додавати цей теґ тільки до тих доріг, що знаходяться по за компетенцією місцевої влади, вказуючи відповідного балансоутримувача.

Власник або торговельна марка – це не обов’язково оператор

Оператор – це необов’язково власник об’єкта. Більшість торгівельних мереж, мереж ресторанів чи автозаправок працюють на умовах  франчайзингу, там де оператор не є власником бренду.
Наприклад, багато транспортних та комунікаційних мереж були побудовані місцевими органами влади, а зараз ними керують приватні компанії.
Іншим прикладом може бути інфраструктура електромереж (лінії електропередач, вежі, підстанції) у деяких країнах, які дерегулювали свій електроенергетичний сектор, наприклад на Філіппінах, де система електромереж фактично належить державній організації (National Transmission Corporation або TransCo), в той час, як експлуатується та обслуговується приватною компанією (NGCP) за франшизою.

Приклади

Заклади швидкого харчування

Subway є однією з найбільших франшиз в Сполучених Штатах.

  • name=Subway
  • brand=Subway (Назва мережі, те що бачать відвідувачі)
  • branch=Paris Notre-Dame
  • operator=Some company (Назва компанії оператора, можна побачити в чеку)

Готелі

Деякими закладами безпосередньо керує компанія, що є власником торгової марки.

  • tourism=hotel
  • name=Le Méridien (назва готелю)
  • operator=Le Méridien (назва компанії, яка керує готелем, і, можливо, також керує іншими готелями).
  • brand=Le Méridien (назва мережі, те що бачать відвідувачі)
  • branch=Piccadilly

Іноді все складніше. У цьому прикладі; компанія, яка керує готелем, не є тією самою компанією, що володіє будівлею. В інших випадках; між власником та керуючою компанією існує інша сторона, яка орендує будівлю.

Поштові служби

Через появу приватних поштових служб, буде корисним зазначити компанію, яка, наприклад, здійснює збирання кореспонденції з поштових скриньок amenity=post_box.
У Німеччині вже є приватні компанії, такі як PIN або Stadtbrief, які встановлюють власні поштові скриньки. Той, хто хоче надіслати лист, повинен вибрати поштову скриньку свого постачальника поштових послуг.

Інше

Інші приклади – це паби, ресторани та мережі готелів, можливо, також вулиці, чи квартали, які обслуговуються приватними компаніями, де може вимагатись плата за це.

Можливі помилки теґування

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!