Latvia/PdfImport spraudnis

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

TODO: copy-paste no e-pasta

PDFIMPORT spraudnis

Tas importē PDFā esošās līnijas. Tekstu pagaidām nē (ja vien tas nav ar līnijām uzzīmēts).

Būs nepieciešama šī JOSM versija http://josm.openstreetmap.de/wiki/Download , kurā ir LKS-92 (TM) projekcija. Uzliekam pdfimport spraudni no spraudņu saraksta.


Kad spraudnis uzlikts, darbinam custom JOSMu, atveram Tools->Import PDF file. Vajadzētu atvērties mazam lodziņam ar daudz visu ko. Caur pogu load file ielādējam failu. Tas aizņems kādu brīdi esam, pacietīgi un gaidām, kad parādīsies jauns slānis ar bildi. Tagad vēl pieturam bremzes - šis ir tikai priekšskatījums, novietots tuvu koordinātu nullpunktam.


piesaistīšana koordinātām

Pirmais vienkāršākais darbs ir izvēlēties projekciju - paņemam LKS-92. Tālāk vajag piesaistīt divus punktus - kreiso apakšējo stūri (min) un labo augšējo stūri (max). Tipiski plānojumu failiem gar malām ir kooridinātu līnijas un ar maziem cipariņiem ir sarakstīti koordinātu atskaites punkti LKS-92 vai LKS-92 TM sistēmā. Plāns abiem stūriem ir šāds:

  • pievelkam klāt vienu stūri, iezīmējam virsotni, kas ir koordinātu režģa krustpunktā, spiežam pogu "Take X and Y from selected node". Rezultātā tiks aizpildīti "PDF X and Y" lauki.
  • nolasām uz plāna blakus šim punktam uzrakstītās koordinātas un ierakstam "East and North" lauciņos. East ir pa X asi, North pa Y asi.

Daži svarīgi punkti:

  • Uz plāna esošajie skaitļi parasti ir ierakstīti kilometros, mums vajag metus. Tātad reizinam ar 1000.
  • Dažām kartēm ir projekcija bez slavenās sešu miljonu nobīdes. Tās var pazīt, ja, pēc pareizināšanas ar 1000, North koordināta ir seši miljoni un kautkas. Metam sešus miljonus nost.


Piemēram, Baložu plānojumam stūru punktu koordinātas ir šādas:

  • Min: East = 505000, North=300000.
  • Max: East = 510000, North=305000.


Kad koordinātas piesaistītas, katram gadījumam nospiežam "Show target" un aktīvais skats tiks pārcelts uz plānoto nolikšanas vietu. Varam atvērt datu ielādēšanas logu un pastīties vai reģions ir apmēram pareizs. Kad pārliecība par piesaisti iegūta, spiežam "Place" un gaidam rezultātu.

Rezultāta lietderīgums:

PDFā viss ir lielā čumčupā. Lai no tā būtu kāda jēga importētajiem ceļiem ir salikti vairāki tagi.

  • līnijas krāsa
  • aizpildījuma krāsa
  • slānis
  • kārtas nr
  • vai ir noslēgts vai nē.

Dalīšana slāņos notiek pēc principa - vienā slānī ir vienādas krāsas un aizpildījuma objekti. Papildus tiek atsevišķi izdalīti noslēgti objekti un tādi kam ir 3 vai mazāk punkti.

Vēl PDFam ir multipoligonim līdzvērtīga fīča, tie tiek pārtaisīti par OSM miltipoligoniem.

Izmantošanas veids

Vispirms parasti pēc iespējas samazinu no PDF importēto līniju daudzumu. Izmetu ārā visu ko var daudzmaz viegli atfiltrēt - augstuma līijas, krūmu simbolus, utt. Es paturu importēto PDFu atsevišķā slānī. Otrā slānī ielādēju esošos datus un tad pēc izvēles pārkopēju vajadzīgās līnijas uz OSMa slāni, izrediģēju tagus, utt.

Ņemiet vērā atmiņas patēriņu: 1 MB PDF faila vajag kādus 100 MB atmiņas. Lietojam -Xmx1024m vai tādā garā.