Ro:Moldova/raionul Soroca

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Limbi disponibile — Moldova/raionul_Soroca
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Alte limbi — Ajutați-ne să traducem acest wiki
Raionul Soroca, Moldova
latitudine: 48.1652, longitudine: 28.2266
hotar: 1693523
Vizualizați harta: raionul Soroca 48°09′54.72″ N, 28°13′35.76″ E
Editare hartă
Legături externe:
Folosiți acest șablon pentru orașul Dvs.

Raionul Soroca is a district in Moldova at latitude 48°09′54.72″ North, longitude 28°13′35.76″ East.Help translate this into Romanian!

Imaginile OpenStreetMap (și harta de bază) sun accesibile sub licența OpenStreetMap.

Administrația publică locală

Pagina web: soroca.org.md

Comune și sate

  1. Bădiceni
    1. Grigorăuca
  2. Băxani
  3. Bulboci
    1. Bulbocii Noi
  4. Căinarii Vechi
    1. Floriceni
  5. Cosăuți
    1. Iorjnița
  6. Cremenciug
    1. Livezi
    2. Sobari
    3. Valea
  7. Dărcăuți
    1. Dărcăuții Noi
    2. Mălcăuți
  8. Dubna
  9. Egoreni
  10. Holoșnița
    1. Cureșnița
  11. Hristici
  12. Iarova
    1. Balinți
    2. Balinții Noi
  13. Nimereuca
    1. Cerlina
  14. Oclanda
  15. Ocolina
    1. Țepilova
  16. Parcani
    1. Voloave
  17. Pîrlița
    1. Vanțina
    2. Vanțina Mică
  18. Racovăț
  19. Redi-Cereșnovăț
  20. Regina Maria
    1. Lugovoe
  21. Rublenița
    1. Rublenița Nouă
  22. Rudi
  23. Schineni
    1. Schinenii Noi
  24. Stoicani
    1. Soloneț
  25. Șeptelici
  26. Șolcani
    1. Cureșnița Nouă
  27. Tătărăuca Veche
    1. Decebal
    2. Niorcani
    3. Slobozia Nouă
    4. Tătărăuca Nouă
    5. Tolocănești
  28. Trifăuți
  29. Vasilcău
    1. Inundeni
    2. Ruslanovca
  30. Vărăncău
    1. Slobozia-Cremene
    2. Slobozia-Vărăncău
  31. Vădeni
    1. Dumbrăveni
  32. Visoca
  33. Volovița
    1. Alexandru cel Bun
  34. Zastînca