Talk:Pl:IndoorOSM

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search

Mapowanie pomieszczeń

Wprowadzanie pomieszczeń jako obszarów niepołączonych może wprowadzać wiele błędów takich jak: krzywe ściany, nachodzące na siebie pomieszczenia. Jestem za wprowadzaniem obszarów przyległych. O ile w mapowaniu outdooru unikamy takiego rozwiązania to w tym przypadku przesunięcie ściany nie spowoduje, żadnego błędu gdyż przesuwając ją ona zmieni też położenie dla drugiego pomieszczenia. Uważam również, że np. ściany nośne powinny być wspólne dla wszystkich pięter. Dzięki temu budynek wyjdzie prosto i zgrabnie. Dotevo 10:08, 12 December 2012 (UTC)

  • I approve this proposal I approve this proposal. Pomieszczenia powinno się tworzyć jako obszary do siebie przyległe. Problem pozostaje z pomieszczeniami o nieregularnych kształtach. tweant 19:32, 13 December 2012 (UTC)

Routing

Jestem za dodaniem do tej strony części związanej z routingiem. Jak to wprowadzać i jak tagować. Dotevo 10:14, 12 December 2012 (UTC)

Propozycje

Wartość logo=name

Proponuję wprowadzenie tagu logo:name, gdzie name to wcześniej ustalony kod lub nazwa odpowiednia tylko dla jednej marki lub firmy. Każda ważniejsza firma zostałaby zindeksowana na stronie Key:Logo. Wyciąg z tabeli, która by się tam znalazła:

Kod Nazwa Kraj Właściciel Typ działalności Logo
logo=glitter_glitterpl Glitter PL Glitter International AB Sprzedaż/Biżuteria 214 logo.jpg
logo=lpp_mohitopl Mohito PL LPP S.A. Sprzedaż/Odzież Logo-Mohito.jpg
logo=tescoplc_tescopl Tesco PL Tesco PLC Sprzedaż/Markety Tesco Logo 2.jpg
logo=lpp_reservedpl Reserved PL LPP S.A. Sprzedaż/Odzież Reserved logo.jpg

Maksymalna wysokość dla loga to 30px lub 20px.

Podczas tworzenia galerii handlowych do każdego ważniejszego sklepu możemy dodać taką wartość. Programy i strony obsługujące mapy wewnętrzne mogły by po kliknięciu na sklep wyświetlać jego nazwę oraz logo, a jeśli sklep zajmuje wystarczająco dużo powierzchni takie logo mogłoby być renderowane na mapie.

  • I oppose this proposal I oppose this proposal. Wydaje mi się, że dodatkowy tag może wprowadzić jedynie zamieszanie. Po samej nazwie powinniśmy być w stanie rozróżnić jakie logo powinno się tam pojawić Dotevo 13:26, 14 December 2012 (UTC)
Według mnie nazwa nie jest wystarczającą informacją, aby na jej podstawie dopasować logo. Sklep tej samej marki może mieć różne logo dla różnych krajów - odpowiedniki językowe np. mandaryński, arabski. Może się zdarzyć też tak, że dwie firmy mają tą samą nazwę. tweant 16:52, 14 December 2012 (UTC)
No to mamy jeszcze tag operator=* Dotevo 17:01, 14 December 2012 (UTC)
Wartość operator:LPP S.A. jest przykładem, że nie można użyć tego tagu. LPP ma w swoim portofolio Mohito, Reserved, Sinsay, itp. tweant 19:40, 14 December 2012 (UTC)

Multipolygony

Pojawił się problem z podejściem, że korytarz może być dzielony na kilka obszarów tak, aby wykonać bardziej skomplikowany kształt. Mianowicie gdy korytarze są obok siebie (przykładowo jeden dla personelu, drugi ogólnodostępny) na renderingu wygląda to jak jedno pomieszczenie. Dotevo 08:28, 7 January 2013 (UTC)