Talk:WikiProject Latvia

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search

Datu kvalitāte

Ja kādā brīdī nav ko darīt, domāju, ka vajadzētu nedaudz pievērst uzmanību datu kvalitātei un šo to pielabot, jo ja paskatās kaut vai Rīgas centru, tad tur nepilnību ir daudz :)

Piemērs: [1] --Lafriks 07:22, 1 July 2009 (UTC)

Bišķi neievieš uzticību tas keep right. Piemēram, bļaut par to, ka starp pilsētas kanālu un ceļu nav junction node [2]. -- Aleksejs 10:24, 1 July 2009 (UTC)
tas izskataas peec gljuka - ja tilts ir paari, nebija jaabljauj (un agraak nebljaava) - ieteiktu zinjot keeprighta autoram --Richlv 14:14, 3 July 2009 (UTC)
Tilta nebija. Es to pats vēlāk ieliku, kad sapratu, kāpēc šeit tomēr ir kļūda. :) -- Aleksejs 15:15, 3 July 2009 (UTC)
aa. nu tad jau viss kaartiibaa, jo shie tuulji darbojas no .osm snapshotiem - jaapagaida nedaudz un probleema pazudiis :) --Richlv 15:45, 3 July 2009 (UTC)

Pagaidu izmaiņas ceļu būves vietās

Ko darām ar pagaidu izmaiņam ceļos, pie tik vērienīgu autoceļu būves projektiem kā Dienvidu titla pievadceļi (šajā gadījumā satiksmes organizēšana pa pagaidu ceļiem Slāvu apļa apkaimē)? Attēlojam šīs izmaiņas kartē? Vai tomēr gaidam, ka lietošanā tiks nodoti gala varianti šiem ceļu posmiem? -- Aleksejs 10:35, 27 June 2009 (UTC)

es parasti skatos, vai es to regjionu pietiekami biezhi apmekleeju. ja es tur paarvietojos ikdienaa, tad es saziimeeju, jo zinu, ka sameeraa operatiivi ieviesiishu visas izmainjas. ja es tur reizi-divas gadaa dodos, tad remontdarbu izmainjas ignoreeju. --Richlv 11:39, 27 June 2009 (UTC)

Pagaidu izmaiņas vajag likt iekšā, jo pie mums ilgi taisa un remontē un pastāv draudi, ka nav finansējuma, tākā var tā arī palikt uz pavisam. Kaut vai paskatās uz Jūrmalas/Ventspils/Liepājas ceļu no Rīgas izbraucot - cik tur ilgi tie mikro apļi no tiem betona bluķiem stāv? Vismaz gadu jau. -- Uldics 21:49, 9 July 2009 (LT)

Šeit es vairāk piekristu Richlv, ka izmaiņas ir jāliek tajos ceļos, kurus pats atkīvi izmanto un zini, ka savlaicīgi izlabosi. Bet Babītes tilts tiešām ir labs piemērs, kur pagaidu risinājums pārvēršas par gana pastāvīgu. -- Aleksejs 19:24, 9 July 2009 (UTC)
nu taada jau taa doma - ja kaads pa to celju regulaari paarvietojas - uz priekshu, tieshi taa vajag dariit. piemeeram, juglas mezgla paarbuuve paraadiijaas osmaa ar max paaris dienu aizturi, jo es to "dabaa" noveeroju. savukaart pie kjeguma kad bija kaut kaada paarbuuve - nu jaa, es redzu, ka tur visi celji iet njigu-njegu, bet es tur naakamreiz varbuut peec gada buushu - nu nezinu, vai kaads cits tur izlabos laiciigi... --Richlv 08:43, 10 July 2009 (UTC)

Saziņas valoda WikiProject Lavia ietvaros

Piedāvāju vienoties par valodu, kurā mēs savā starpā sazināsimies projekta ietravaros. Man piedāvājums, protams, ir latviešu valoda, lai neveidojas lieks valodas barjers. -- Aleksejs 11:24, 27 June 2009 (UTC)

es, protams, piekriitu - tikai ik pa laikam kaads no lietuvas/igaunijas/citurienes meedz kaut ko darboties. iespeejams, kaut kaadu noziimiigaaku informaaciju vienkaarshi jaaliek latviski un angliski. --Richlv 11:40, 27 June 2009 (UTC)
Jā, es arī atbalstu šo divvalodīgu risinājumu informācija, kas varētu būt būtiska ne tikai vietējiem. -- Aleksejs 11:53, 27 June 2009 (UTC)
Paskatījos citu valstu projektu, tomēr daudz viet cilvēki tomēr izvēlas runāt dzimtajā/vietējā valodā. Varbūt angļu valodai tomēr neatvēlēt tik lielu nozīmi? Atstājot vien kādu lapu, kur viss svarīgākais aprakstīts? Domāju, ka ka arī WikiProject_Latvia vajadzētu satulkot latviski. -- Aleksejs 07:57, 30 June 2009 (UTC)

Tuprinot ideju par latviešu valodas lietošanu, piedāvāju satulkot projekta lapas latviešu valodā. Esmu gatavs pats to izdarīt. Ārzemniekiem piedāvāsim izmantot Google Translate. ;) -- Aleksejs 15:06, 9 July 2009 (UTC)

Nu mans viedoklis šajā jautājumā ir ka angļu valodu nav vajadzības visām lapām pūlēties tulkot. Mūsu darbības atspoguļojums galvenajā lapā ir angļu mēlē un ar to pietiek. Nav ne mūsu darbība ne zemes nostūris kādam ārzemniekam tik ļoti interesējošs, ka vajadzētu to visu tulkot. Tas tak liels darbs, mana pacietība tiešām neredz "kost/benīfit" tajā tulkošanā iekosties. Bet Gūgļu Trans-Leitis ir vēl bērna autiņos, tiklīdz kādā jomā nāk specifiskie termini, tad ir dzīvās auzas pilla seja.-- Uldics 21:45, 9 July 2009 (LT)

irc kanaals

wiki lapas chatinjam ir diezgan neeertas. piedaavaaju atsaukties tiem, kurus intereseet kanaals latvijas osm lietotaajiem (jo taadu ir jeega uzsaakt tikai tad, ja ir pietiekami daudz interesentu :) ) --Richlv 15:46, 3 July 2009 (UTC)

Ideja nav slikta, bet man personīgi nepatīk IRC, dažu tā īpašību dēļ, tāpēc es to nelietotu. -- Aleksejs 17:18, 3 July 2009 (UTC)

Ginta izveidotā e-pasta liste ir tieši tas, ka vajadzīgs. Un nav vajadzīgs nekāds IRC. :) -- Aleksejs 08:22, 9 July 2009 (UTC)

irc != email. tiem ir pilniigi dazhaads pielietojums. e-pastaa kaadam aatri neizskaidrosi josm pamatus, atbildot uz visiem jautaajumiem... --Richlv 11:06, 9 July 2009 (UTC)
Nav, un es arī nesaku, ka IRC == e-mail. Vienkārši es nesaskatu, ka ir liela vajadzība pēc IRC, bet tomēr ir vajadzība pēc nedaudz ērtāka veida, kā apspriest dažādus jautājumus. Tomēr, es ja redzi vajadzību pēc IRC kanāla, tad domāju, ka izveido tādu. Gan jau būs cilvēki, kam tas palīdzēs. Iespējams, arī es kādu reizi ieklīdīšu apskatīties, kas tur notiek. Vienīgais, vai pie mūsu skaita būs gana daudz cilvēku, lai daudz maz pastāvīgi šajā kanālā būtu atrodams kāds, kurš palīdzēs "nelaimē nonākušajiem"? -- Aleksejs 11:15, 9 July 2009 (UTC)

No irca nebūs pilnīgi nekādas jēgas. Ja mūsu aktivitāte ir trīs editi dienā uz visu baru, tad nu sorry, nesēdēšu ircā ar cerību, varbūt tomēr kāds atnāks ar mani pačatot. Tur vajag, lai visu laiku onlainā ir vismaz kādi 5 cilvēki. Bet kad pa dienu kādi trīs tikai, tad nekā. Mailinglists vislabākais šobrīd. Ja mūsu būs kopā 50 aktīvo editētāju, tad jau var sākt domāt. -- Uldics 2136, 9 July 2009 (LT)

pirmkaart, editu skaits nav primaarais - ja es tajaa briidii neediteeju, tas nenoziimee, ka nevaru kaadam paliidzeet saakt to dariit. otrkaart, es ircu lietoju ikdienaa arii darba vajadziibaam - veel vienu kanaalu piekabinaat klaat nav "seedeeshana ircaa".
tas nekaadaa gadiijumaa nenoziimee, ka es neatbalstu maillistes ideju - man maili ljoti patiik :). ircs tika piedaavaats kaa komunikaacijas liizeklis, ja tas kaadam var nodereet. ja nevar - nu tad neko, gaidiisim publikas piepluudumu. --Richlv 08:46, 10 July 2009 (UTC)
Kā jau teici, vienkārši izveido un paziņo pārējiem. Kas gribēs, tas ienāks ar tevi parunāties. Jo kamēr iespēja nav reāli pieejama, tikmēr novērtēt tās vajadzību ir ļoti sarežģīti. -- Aleksejs 09:31, 10 July 2009 (UTC)

Rīgas ielas

Kāds ir mēģinājis sazināties ar Rīgas Pilsētas attīstības departamentu (viņi atbild par www.rigis.lv?), par to, vai no viņiem nevarētu dabūt sarakstu ar Rīgas ielām? -- Aleksejs 19:53, 6 July 2009 (UTC)

man shkjiet, no vinjiem vajadzeetu dabuut vispaar visu db un importeet osm... bet tas vareetu buut viens elliigs darbinjsh. --Richlv 09:15, 7 July 2009 (UTC)
Ellīgs darbs darbs ir dabūt visu db vai importēt? Domāju, ka importu varētu arī uzkodēt. -- Aleksejs 12:19, 7 July 2009 (UTC)
_sakariigi_ importeet. pirmkaart, konflikti ar esoshajiem datiem, kuri, visticamaak, buus manuaali jaarisina. vairaak informaacija var buut gan rd baazee, gan osm (rd baazee laikam taada info kaa maxspeed nav ?). taalaak veel kaudze ar lietaam, kuras arii buutu tiiri jauki importeet, bet kuraam nav veel tagi - tie buutu jaapiedaavaa & jaaizveido (taas pashas "sarkanaas liinijas" un gan jau veel shis tas, kam veel vareetu nebuut tagi)... taa vienkaarshi njemt un uzkodeet importu, protams, var - lielaas probleemas ir konflikti un jauni datu tipi. protams, rd attieksme arii nav zinaama, bet tas, pat ja nepiecieshama ilga komunikaacija, taapat buus vieglaak (vai nebuus vispaar =) ) --Richlv 14:59, 8 July 2009 (UTC)
Dabūt man datus un gan jau kaut kā es tos importēšu. :) Man personīgi šķiet, ka problēmas varētu būt tikai ar datu dabūšanu, bet iespējams, ka vajadzētu vienkārši aiziet un aprunāties ar kādu atbildīgo klātienē, nevis mēģināt ko panākt caur e-pastiem. Un jau dati būs, tad uzrakstīt kodu, kas to visus saliek un apvieno ar OSM datiem būs tīri izklaides padarīšana. :) -- Aleksejs 08:20, 9 July 2009 (UTC)

Datu avots www.likumi.lv

Skatos, Ķemeru parks ir smuki samapots un dati ņemti no www.likumi.lv. Cik es saprotu, liela daļa mūsu tā sacīt jāsaka nepieejamie (autortiesībotie) dati atrodas šajā mājas lapā. Likumos. Likumi tak ar satversmi ir bez autortiesībām un katram ir tiesības tos uzzināt, lasīt utt. Bet jautājums ir vai arī pārpublicēt? Tas nekur nav minēts. Bet no idejas (diemžēl ne no konteksta) izriet, ka atļauts. Ir kādam jurista izglītība šo jautājumu iztirzāt? Būtu milzīgs informācijas avots. -- Uldics 1110, 14 July 2009 (LT)

Atradu arī kontekstu, kas faktiski atļauj mums lietot tos datus. Pie FAQ atradu: Vai ir atļauta saišu uz vortāla tiesību aktiem ievietošana citos interneta resursos? Saišu uz vortālu www.likumi.lv, tā sadaļām un tā resursiem ievietošana citās mājaslapās ir atļauta tikai informatīviem mērķiem. Nav atļauta vortāla informācijas izmantošana komerciāliem nolūkiem, kā arī citu tiesību aktu datubāzu veidošanai vai papildināšanai bez VSIA "Latvijas Vēstnesis" rakstiskas piekrišanas. -- Uldics 1216, 14 July 2009 (LT)

Bing!

Bing (available in the P2 editor if you hover above the Edit field in the main screen) have high rez coverage of some areas neglected by Yahoo. I have done some work on Liepaja where there previously was no high rez cover. // Liftarn

Liepaja

Thanks to Bing I have managed to map Liepaja quite well, but some things are very odd. Close to the airport[3] as well as south of the city[4] are some areas that look strange. Are they allotment gardens or something? // Liftarn