Talk:WikiProject Poland/Sieć drogowa

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Czemu takie niestandardowe użycie network=* dla relacji? Myślę, że ograniczenie się do network=national dla autostrad, dróg ekspresowych i dróg krajowych oraz network=regional dla dróg Wojewódzkich byłoby znacznie bardziej spójne z resztą OpenStreetMap (co mogłoby wpłynąć pozytywnie na renderowanie w różnych generatorach map), a jednocześnie nic istotnego byśmy nie stracili. Jajcuś 12:36, 15 April 2009 (UTC)

Tutaj akurat sugerowałem się projektem niemieckim gdzie wygląda to następująco: ref=A #, type=route, route=road, operator=Bundesrepublik Deutschland, network=BAB żeby nie pisać za dużo stwierdziłem że wystarczy w network=* wstukać network=pl:* i relacja będzie jednoznaczna (pomijam fakt że w Polsce faktycznym 'operatorem' autostrady w dosłownym tego znaczeniu wcale nie musi być operator=Rzeczpospolita Polska a np. operator=Stalexport Autostrada Małopolska S.A.)
Natomiast jeśli chodzi o skupienie trzech kategorii dróg w jednym tagu network=national to wydaje mi się za tracimy jednoznaczność relacji, jeśli np. chciałbym sobie wyrenderować mapkę z samymi drogami o klasie autostrady - to wtedy nie będę miał możliwości tego zrobić - oczywiście na podstawie relacji, bo tag highway=* będzie pomocny ;) ale np. jeśli chcę teraz rozrysować cały brzebieg DK4 muszę analizować ref=* który może zawierać np. wpis '4 , 73' - zbędne przeszukiwanie i analiza tekstu ;).
-- Uazz 13:32, 15 April 2009 (UTC)

Żeby nie dublować dyskusji: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=2892 -- Jajcuś 17:15, 15 April 2009 (UTC)