Uk:Potlatch 1/ЧаПи

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Часті Питання та відповіді на них

Що таке Potlatch?

Potlatch це назва вбудованого редактора сайту OpenStreetMap.

Ви можете знайти його на вкладці 'Редагувати' ('Edit') на основному сайті. Він використовує Adobe Flash, так що вам буде потрібен Flash Player, щоб скористатись ним.

Моя робота не завантажена на сервер. Що відбувається?

Перш за все, пам'ятайте, що ваша робота не буде показуватися на головній мапі відразу. Мапа оновлюється тільки раз на тиждень.

Однак, якщо ви повернулися до Potlatch і виявили, що ваших шляхів там більше нема, дійсно може бути так, що вони не були збережені. Це іноді може статися, коли сервер OpenStreetMap знаходиться під дуже великим навантаженням і не в змозі реєструвати всі закачування.

Коли сервер не в змозі зберегти ваші зміни, в нижньому лівому куті з’явиться знак '!', що блимає. Як тільки ви його побачите, просто клацніть по ньому, після чого натисніть 'Повторити' ('Retry'), щоб знов надіслати ваші шляхи до сервера.

Іншими знаками можуть бути: повідомлення 'збереження даних' ('saving data') у верхньому правому куті; від’ємне значення 'id' (номер, що ідентифікує кожний шлях, показується у лівому нижньому куті під словом 'Шлях' ('Way')). Шлях позначається від’ємним ідентифікаційним номером коли ви вперше накреслили його у Potlatch, але отримує позитивний номер після того як він був завантажений на сервер, отже якщо номер є від’ємним — шлях не збережено на сервері.

У мене є два шляхи із спільною кінцевою точкою. Як мені їх об'єднати?

Клацніть один шлях, щоб виділити його, після чого тримайте Shift та клацніть на інший шлях.

Я хочу змінити теґи точки в кінці шляху. Але коли я клацаю по ній, з'являється нова лінія, щоб продовжити креслення шляху.

Клацніть по ній, після чого натисніть Enter, щоб припинити креслення шляху. Після чого ви можете змінювати властивості точки.

Я натискаю клавішу але нічого не відбувається!

При першому відкритті Potlatch у вашому оглядачі, вам треба клацнути будь-де — в будь-якому місці — в Potlatch перед натисканням будь-якої клавіші. Крім того, під час роботи ви можете клацнути будь-де за межами Potlatch, що також унеможливить введення з клавіатури. (Можливо це помилка безпеки, якщо так — її треба виправити!)

Як вибрати шлях прихований "під" іншим?

Іноді так трапляється, що два шляхи перетинаються у одній і тій же точці, наприклад: межа лісу та дорога вздовж нього. Просто виберіть одну із спільних точок та натисніть / або ÷ (на цифровому блоці). Натискайте їх кожного разу, коли треба переключатись між шляхами.

Шляхи показуються занадто товстими: вони затуляють мапу у великих масштабах.

Potlatch робить шляхи товщим, під час збільшення масштабу, щоб їх можна легко виділяти мишею. Ви можете вимкнути цю можливість у вікні налаштувань (значок 'галочки').

Якщо це не вирішить проблеми, можливо ви користуєтесь застарілою версією Adobe Flash Player. Оновіть його до версії 8 або 9 і проблема зникне.

Відповіді на часті питання для досвідчених користувачів

Що відбудеться, якщо об'єднати два шляхи, які мають різні теґи?

Теґи з обох шляхів буде перенесено на новий шлях. Якщо трапляються суперечливі значення (наприклад: один шлях позначено 'highway: primary' а інший 'highway: secondary'), то їх значення буде об’єднано в одне розділене ';' — ('highway: primary;secondary'). Ви побачите попередження про це.

Чи можу я використовувати Flash player з відкритими сирцями?

Gnash — це можливо те, що вам потрібно. Велика подяка розробникам Gnash, остання версія тепер підтримує Potlatch.

Чи можливе використання Flash на 64-bit Linux комп’ютерах?

Так; Adobe тепер має (з листопада 2008) 64-bit версію Flash Player для Linux.

Як позначаються зміни зроблені за допомогою Potlatch?

Кожний набір змін позначається теґом 'created_by=Potlatch v???', з відповідним номером версії. Детальну інформацію можливо отримати натиснувши 'H' або клацнувши "Ще" ("More"). Зауважте, що Potlatch не показує користувачам теґи 'created_by' та 'edited_by'.

Як створювати зв’язки?

В Potlatch, зв’язки розглядаються як властивості шляхів або точок, так саме як і теґи. Маленький значок за "ланцюгом" праворуч додає зв’язки, також як і '+' додає теґи. Клацніть на нього, щоб додати поточний виділений шлях/точку до зв’язку: він повинен бути у поточному виді (автоматично завантажуються та доступний у виринаючому меню), у пошуку (за назвою або id), або новостворений.

З докладною інформацією про створення багатокутників ознайомтесь тут.

Питання, що рідко задаються

Що значить potlatch?

Potlatch — журнал Летристського Інтернаціоналу (Lettrist International), психогеографічних піонерів у п’ятидесятих роках двадцятого сторіччя у Франції та попередників Ситуаційного Інтернаціоналу. Вони взяли назву від ритуалу обміну дарунками Американських Індіанців.