User talk:Honny

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search

ad obecně - okk, klidně něco založ :)) osobně vím, že organizovat neumím, takže se tomu snažím vyhýbat :/

ad josm - smajlíky po napsáni smažu, to je samozřejmé. A co se týká toho batu, např. "Dsun.java2d.opengl=true" u mě nejede korektně... spíš bych to cílil co nejvíc universálně, žádný volby navíc. Bat tu nenapíšu, hlavně neznám strukturu a nezkusím ho :) Jo, mám Linux, ale na věci to moc nemění, ta aplikace je díkybohu stejná (zlatá Java).


Díky za reakce, kouknu na to :)

--Honny 09:39, 18 October 2009 (UTC)Obecně

  • možná bychom mohli vytvořit nějakou stránku na wiki, kde bychom tu tvorbu trochu rozplánovali. Časem zjistíš, že je toho potřeba udělat hrozně moc a že vlastně aktuální wiki tak plesnivá není. Tedy nutné sestavit si cílové skupiny a podle toho navrhnout navigaci kompletní dokumentace na wiki. Ale to je na dýl


JOSM

  • začátečníkům lépe nedávat volby
  • chtělo by to více formální styl - méně smajlíků, atd.
  • mezi námi kdo používá stable? já bych jim klidně nechal latest a též bych nabídnul soubor start-latest.bat s obsahem "javaw -Xmx300m -Dsun.java2d.opengl=true -jar josm-latest.jar" s poznámkou, že na JOSM nejméně s 512mb ramky.
  • mě josm při vyčerpání paměti řekne, že jí vyčerpal (winxp, ty máš nějaký linuch?) .. obecně bych návod mířil na windowsáky, protože linuxák už případně zvládne odvodit z toho batu, že má přidat -Xmx.
  • volby: upravt->nastavení // F12 ... když newbie sleduje návod, tak bychom mu měli dát nejjednodušší cestu, tedy asi to první; nebo ikonku na hlavním panelu?

--Zby-cz 19:26, 16 October 2009 (UTC)