Cs:Příspěvky

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Cs:Donations)
Jump to navigation Jump to search


Pomozte OpenStreetMap

OpenStreetMap je nevýdělečná organizace, jejíž finance jsou z velké části tvořeny dary. Pokud byste nás chtěli podpořit, dary budou velmi vítány.

Dary lze zasílat pomocí platební karty, PayPalem nebo bankovním převodem.

Účtenky k darům

Pokud k daru potřebujete účtenku, pak, prosím, kontaktujte treasurer@openstreetmap.org PO darování dotace a uveďte, prosím, podrobnosti transakce. Účtenku vám zašleme ve formátu PDF.

Platební karta

Navštivte stránku http://donate.openstreetmap.org/, kde můžete zaslat dar platební kartou. Platba je zpracována PayPalem, ale pokud platíte platební kartou, nemusíte mít účet PayPal, ani si ho zřizovat, jen pozorně čtěte instrukce. (Viz komentáře o darování(en))

Bitcoin

Osmf-bitcoin-qrcode.png

Naše bitcoinová adresa je: 1J3pt9koWJZTo2jarg98RL89iJqff9Kobp

Bankovní převod

Doporučujeme vám zaslat e-mail na adresu donations@openstreetmap.org, kde uvedete částku a datum převodu, abychom se mohli ujistit, že jsme váš dar obdrželi.

Europlatba (SEPA / levná)

Reference platby: Donation [Název] [STO - pokud nastavujete trvalý příkaz]
Název účtu: Openstreetmap Foundation
IBAN: BE16 9670 5375 8574
BIC/SWIFT: TRWIBEB1XXX
Měna: EURO

Název banky: TransferWise Europe
Adresa banky: Avenue Marnix 13-17, 1000 Brusel, Belgie

Přesvědčte se, že posíláte peníze v eurech. Bankovní poplatky v civilizovaných zemích nepřekročí poplatky pro vnitrostátní převody v eurech. V Česku alespoň platí, že europlatba je levnější než běžná zahraniční platba.

SEPA sestává z 27 členů Evropské Unie, čtyř členů EFTA (Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko) a Monaka.

PayPal

Pravidelné dary přes PayPal

Opakovaný měsíční dar je nejlepší cesta jak pomoci OpenStreetMap. Pokud kliknete na jeden z následujících odkazů, začne PayPal zasílat dary opakovaně:

Pokud byste chtěli pravidelně darovat jinou částku, prosím, kontaktuje e-mailem pokladníka na adrese treasurer zavináč OpenStreetMap tečka org a domluvte se s ním.

Jednorázový dar

Klikněte sem pro zaslání daru přes PayPal.

Případně můžete použít jeden z následujících odkazů pro přímé zaslání daru:

Staňte se členem

Můžete nám pomoci a podpořit nás tím, že se stanete členem Nadace OpenStreetMap. Platba za členství je £15 (zhruba 480 Kč) ročně a umožní vám ovlivňovat směřování OpenStreetMap tím, že budete mít možnost volit funkcionáře nadace. Také získáte slevy na některých akcích pořádaných nadací (třeba jako konference "State of the Map"). Nemusíte být členem nadace, abyste mohli používat nebo přispívat do OpenStreetMap.

Jak se stát členem OSMF

Pokud si zakoupíte nějaké zboží OpenStreetMap nebo se zúčastníte konference State Of The Map, pak tím také přispějete nadaci určitým procentem z částky.

Použití darů

V současné době členové nadace rozhodli, že se budou finance používat k následujícím účelům:

  • Počítačový hardware – 60 %
  • Reklama – 20 %
  • Právní záležitosti – 20 %

Poznámky drobným písmem

Všechny dary se bezpečně zpracovávají přes PayPal.

Pro zaslání jednorázového daru nemusíte mít účet PayPal a chcete-li můžete použít kreditní či debetní kartu. Pro pravidelné zasílaní darů už ale účet PayPal budete muset mít.

Respektujeme vaše soukromí. Vaše totožnost nebude veřejně prozrazena bez vašeho svolení. Pokud se ale stanete členem nadace, seznam členů by mohl být zveřejněn.