Pl:Tag:fast_food=cafeteria

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg fast_food = cafeteria
Cafeteria.jpeg
Opis
Rodzaj baru, w którym jedzenie jest wydawane w chwili zamówienia, a nie przygotowywane po zamówieniu. Edit or translate this description.
Grupa: Żywność i Napoje
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Wymagane znaczniki
Status: w użyciu

fast_food=cafeteria – tag stosowany jako uzupełnienie amenity=fast_food. Służy do oznaczania barów, w których jedzenie jest już przyrządzone przed zamówieniem, a nie przyrządzane po złożeniu zamówienia. Zwykle jedzenie jest w bemarach. Mogą to być bary z jedzeniem na wagę lub nie. Mogą być samoobsługowe (klient sam nakłada jedzenie na talerz) lub nie.

Jest to miejsce, w którym najpierw płacimy za posiłek, potem go dostajemy, a następnie zajmujemy miejsce przy stoliku. Nie ma obsługi kelnerskiej.

Stosowany często dla takich miejsc jak: bary z jedzeniem na wagę, stołówki na uniwersytetach czy w biurowcach. Występują też w szpitalach, fabrykach, szkołach, jednak tam dostęp jest najczęściej ograniczony dla osób z zewnątrz i takie miejsca nie są mapowane.