Pl:Tag:fast_food=cafeteria

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg fast_food = cafeteria
Cafeteria.jpeg
Opis
Rodzaj baru, w którym jedzenie jest wydawane w chwili zamówienia, a nie przygotowywane po zamówieniu. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Żywność i Napoje
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)nie może być przyporządkowany do relacji (z wyjątkiem relacji multipolygon)
Wymagane znaczniki
Status: w użyciu

fast_food=cafeteria – tag stosowany jako uzupełnienie amenity=fast_food. Służy do oznaczania barów, w których jedzenie jest już przyrządzone przed zamówieniem, a nie przyrządzane po złożeniu zamówienia. Zwykle jedzenie jest w bemarach. Mogą to być bary z jedzeniem na wagę lub nie. Mogą być samoobsługowe (klient sam nakłada jedzenie na talerz) lub nie.

Jest to miejsce, w którym najpierw płacimy za posiłek, potem go dostajemy, a następnie zajmujemy miejsce przy stoliku. Nie ma obsługi kelnerskiej.

Stosowany często dla takich miejsc jak: bary z jedzeniem na wagę, stołówki na uniwersytetach czy w biurowcach. Występują też w szpitalach, fabrykach, szkołach, jednak tam dostęp jest najczęściej ograniczony dla osób z zewnątrz i takie miejsca nie są mapowane.