Talk:Cs:WikiProjekt Česko/OTM značkový klíč

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search

Chyba v pásovém značení

Podle mne (inspirace viz WikiProject Slovakia/Hiking routes) je network=nwn:kct v pořádku jen pro červenou značku. Pro ostatní je nutno použít network=rwn:kct.

Ono je to složitější, ne každá červená je automaticky "national", ale je fakt, že v klíči to bylo blbě (too much copy&paste, jak by řekli anglofonní kolegové), poupravil jsem to. Jinak prosím připomínky a diskuse ohledně tagování spíše na mailinglist (talk-cz@openstreetmap.org) než tady. --Kavol 20:31, 5 December 2011 (UTC)

Ohniště

Co oficiální ohniště (tj. je tam povolen oheň ale jinak tam nic jinýho není)?

Hrady, zámky, tvrze

Ahoj, změnil jsem řádek u tvrze z castle_type=tvrz na castle_type=defensive, protože obecně by se v OSM neměly používat neanglické výrazy. V poslední době se celkem používá (dle německého vzoru)

  • castle_type:cs=zámek
  • castle_type:cs=hrad
  • castle_type:cs=tvrz

Doplnil bych to i na hlavní stránku, ale nevím, zda je to vhodné pro OTM.


Chrabros (talk) 13:19, 15 January 2014 (UTC)

Lyžařské stezky

Zdravím, nebylo by vhodné v boxu u u lyžařské stezky požadovat i piste:type=nordic, když už ne detaily o typu úpravy? Vím, že je to uvedeno níže pro běžkařské trasy, ale není lyžařská trasa spec. případem běžkařské trasy?

Další věc - podle informací k PisteMaps se piste:* značí u cest ze kterých se relace skládá a ne u samotné relace, ze stránky to není zcela zřejmé, protože je ve sloupci zatím FIXME.

route=foot

Dle specifikace Hiking#Tagging_walking_and_hiking_Route_Networks by měly být značené cesty route=hiking Petr