Talk:Cs:spolek OSM ČR

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Název

OOjs UI icon check-constructive.svg Jsem proti názvu tvořenému zkratkou. Neznalý si pod tím nic nepředstaví, není to zvykem, zkratku lze z názvu vždy vytvořit. Podle mě by název spolku měl znít "OpenStreetMap Česká republika". Očekávám protinávrhy --YjM (talk) 17:01, 3 June 2018 (UTC)

OOjs UI icon check-constructive.svg OpenStreetMap je registrovaná ochranná známka. Asi by to znamenalo (nejspíš hned od počátku) řešit proces, jak se stát pobočkou OSMF (a splnit všechny jejich požadavky), jestli to tedy vlastně vůbec funguje (“proposed not-for-profit legal entities”?). Protože nejhorší varianta je, že vznikne spolek se jménem OpenStreetMap Česko, následně se někdo zeptá nadace, jak je to s používáním toho OpenStreetMap v názvu a ta řekne, že plán s pobočkami opustili a rozhodli se jakékoli externí užití té známky striktně zakázat nebo tak něco. --Mormegil (talk) 09:02, 4 June 2018 (UTC)
OOjs UI icon check-constructive.svg Local Chapters se organizace stat chce, pozadavky podle toho co jsem se dival splnime zalozenim pravni entity uz vsechny - moc jich neni --Tkk (talk) 08:42, 7 September 2018 (UTC)

OOjs UI icon check-constructive.svg Skoro všechny local chapters (i ty připravované) mají v názvu plný název: OpenStreetMap Foundation Japan, OpenStreetMap Philippines Inc., OpenStreetMap Philippines Inc., Asociación OpenStreetMap España, Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska. --Msuchy (talk) 07:18, 5 June 2018 (UTC)

Příklady