Uk:Sandbox for editing

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Ця сторінка присвяченя місцю де можна потестувати та перевірити, як працює додавання даних в OpenStreetMap. Якщо ви шукаєте місце, де можна випробувати себе у використанні вікі-розмітки, перейдіть сюди.

Ви можете використовувати тестовий сервер для тренування в редагуванні даних OSM. На ньому ви можете випробовувати різні складні речі перед тим, як перенести їх в базу OSM. Якщо ви створюєте новий редактор або скрипт для автоматичного переносу даних, цей сервер стане в нагоді (та, фактично, є обо'язковим, або принаймні наполегливо рекомендованим. Див. Automated Edits code of conduct).

Сервер dev.openstreetmap.org має кілька версіий OSM API, щоб будь-хто мав змогу перевірити роботу власного клієнта та/або потренуватись в редагувані даних. Ознайомитись з описом різних версій API можна тут – 

http://apis.dev.openstreetmap.org/

Переважно, для перевірки клієнтів або тренування в редагуванні даних в пісочниці, все що вам потрібно - це http://master.apis.dev.openstreetmap.org/ (також доступний за аліасом http://api06.dev.openstreetmap.org), що містить ту ж саму версію, що й основний сайт. Інші містять різні варіанти для тестування нового коду.

Вам потрібно 'зареєструватись' на цьому сайті, ніби ви є новим учасником OpenStreetMap. Після того, як ви закінчите, вам потрібно відповідним чином налаштувати вашого клієнта на використання правильної адреси URL. Наприклад, в JOSM, вам треба перейти в меню Правка > Налаштування > Налаштування зʼєднання. Зняти позначку з Використовувати типовий сервер OSM, потім, наприклад, додати "http://api06.dev.openstreetmap.org/api" та дані для автентифікації.

Ця пісочниця має встановлений екземпляр The Rails Port OpenStreetMap, який містить копію сайта openstreetmap.org, а також такі речі, як профілі користувачів та їх щоденики, але база даних є переважно незаповненною (пристуні лише деякі дані для тестування). Він не має типового рендеру, тож якщо ви бажаєте побачити результат у вигляді мапи, ви повинні викачати дані та обробити їх самотужки (ви можете обрати будь-який стиль до вподоби) – Див. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Rendering.

Ви можете знайти інші екземпляри, що працють в різних місцях, іноді у вигляді пісочниць, іноді як бази для інших проектів відокремлених від OSM. Ви можете встановити для себе власний сервер. Розробники можуть отримати обліковий запис для розробників, щоб мати змогу проводити експеременти з власними розробками.