Uk:Link (highway)

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Tag:highway=trunk link)
Jump to navigation Jump to search

Теґ link використовується для позначення з’їздів чи естакад, які з’єднують дороги друг з другом. Загальна класифікація виглядає наступним чином:

Вона, звісно, співвідноситься з класифікацією доріг від автомагістралі (motorway) до місцевої важливої дороги (tertiary). Але коли з’єднувальна дорога пов’язує дві дороги різного рівня важливості, яку потрібно використовувати? Взагалі то є проблема того, як вони будуть відображатись під час рендерінгу. Застосункам зазвичай не потрібно знати який типом з’єднання є дорога, так само, що це з’єднання, тому застереження проти теґування під рендер тут не застосовується.

В будь-якому разі не розділяйте з’єднувальну дорогу на частини, що належать дорогам різного рівня класифікації. Це ускладнює визначення типу з’єднувальної дороги.

З’єднувальні дороги типово не мають назв.

Розв’язки

Типова розв’язка, є рознесенням по різних рівнях різних напрямків руху. Це дозволяє уникнути перехрещення руху однієї дороги з іншою (що надає можливість без перешкод проїздити магістраллю), але тут наявні розв’язки, за допомогою яких відбувається з’єднання магістралей на одному рівні.[1]

Тут можна вважати, що естакади «належать» шосе, які вони розділяють та з’єднують. Тут звичайно більш висока класифікація доріг, що перетинаються, але у дуже рідкий випадках все може бути навпаки.[2]

Просте однорівневе перехрестя

Більш розповсюдженим типом з’єднання є усічений кут на перехресті, який лишає невеличкій «острівець» між з’єднуючою дорогою та головною дорогою. Існують також спеціальні розворотні дороги між дорогами, що мають окремі полотна для руху в кожному напрямку.[3] Немає домовленості, що до того як потрібно їх позначати з більш високою чи навпаки нижчою класифікацією. Тут, більш ніж у будь-якому іншому типі з’єднання, проблема у питанні, яким чином це буде виглядати краще.

Більш складні перехрестя/з’єднання

Іноді виникає, більш складне розташування з'єднуючих шляхів, наприклад без мостів/естакад. Зазвичай тут існує заборона безпосереднього повороту ліворуч (див jughandle). Тут також можливо має сенс пов’язувати з’єднуючі шляхи з більш важливими дорогами.

Це з’єднучі вулиці, а не з’єднуючі дороги.

Зауважте, що звичайна дорога може використовуватись для цих цілей. Вулиця, що використовується для з’єднання двох важливих доріг не є з’єднуючою дорогою. Замість цього вона повинна бути позначена, як звичайна дорога, можливо, як дорога нижчого, за основну дорогу, рівня. Цей підхід також застосовується там де другорядна дорога з’єднується із головною дорогою.[4]

Особливі розуміння автомагістралей

У деяких країнах (таких як Великобританія, але не Сполучені Штати), автомагістраль (motorway) має законодавче визначення: певні типи транспортних засобів (такі як велосипеди) та водії (особи що навчаються водінню) не мають доступ на автомагістраль. Ці ж самі обмеження розповсюджуються і на з’їзди/виїзди автомагістралей (motorway_link). Отже як з’їзди/виїзди (motorway_link) автомагістралей позначаються дороги, що мають ті ж самі обмеження, що й автомагістраль.

Але відповідь на питання не є достатньо ясною. Одні можуть вважати, що тільки естакади, на які можна виїхати використовуючи автомагістраль (motorway), повинні позначатись, як motorway_links. Але потім центральна частина певних об’єднувальних/розділювальних доріг не є з’єднувальною дорогою (motorway_link).[5] Знову ж це має більше сенсу: коли з’єднувальна дорога є частиною транзитної дороги, чи вона може бути автомагістраллю? Запам’ятайте, що автомагістраль (motorway) та з’їзд з неї (motorway_link) повинні слідувати певним стандартам (в залежності від країни), таких як не мати прямого доступу до суміжних доріг.

Автомагістраль може мати коротку естакаду, що може виглядати як однорівневе перехрестя, ось чому автомагістралі мають з’їзди/виїзди, або чому вони закінчуються дорогами до яких під’єднані естакади. Інший варіант, ось чому повинні бути з’їзди/виїзди (motorway_link) там, де вони надають доступ до автомагістралі.

Також зауважте, що highway=motorway_link має на увазі oneway=yes (це також використовується пізніше щоб мати ясність), і з’єднувальна дорога (motorway_link), яка надає можливість двостороннього руху повинна позначатись oneway=no. Але це не є обов’язковим для з’єднувальних доріг більш низького рівня класифікації.

Примітки

  1. US 35 та SR 32 біля міста Джексон, штат Огайо
  2. US 301 та SR 20 у Оуторні, Флорида: також US 301 є важливим шосе (trunk), воно має світлофорне регулювання у той час, коли SR 20 проходить над ним
  3. US 13/US 40 та Route 273 біля Нью Касла, Делавер містить приклади обох типів
  4. I-4 та Kaley Avenue в Орландо,Флорида: частина Avondale та Tallokas Avenues, що з’єднує з’їзд I-4 на Kaley Avenue є другорядною, щоб відповідати Kaley Avenue
  5. I-295 та Rancocas Mount Holly Road в Нью Джерсі: трафік із східного напрямку Rancocas Mount Holly Road може переходити на естакаду I-295 на північ,а потім з’їжджати на 45B з дороги C/D назад у західному напрямку Rancocas Mount Holly Road, без використання I-295, але дві кільцеві естакади та дороги C/D/ між ними не повинні бути (primary_link)