Uk:Tag:highway=motorway_link

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Доступні мови — Tag:highway=motorway_link
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português português do Brasil română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg highway = motorway_link
Dscf0242 600.jpg
Опис
З’єднуючи дороги (під’їзні дороги/естакади) що ведуть до/з автомагістралей.
Застосовується для цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомпозначення зв'язків цим теґом невизначено
Мається на увазі
Використовується разом з
Вікідані
Статус: не визначено

Використовуйте {{uk:tag|highway|motorway_link} для з’єднуючих доріг (під’їзних доріг/естакад), що ведуть до/з автомагістралей highway=motorway. Як правило, з тими ж обмеженнями, що діють на автомагістралі.

Як позначаються на мапі

Позначаються з’їзди з автомагістралей дуже просто. У першому прикладі (малюнок 1), ви можете бачити автомагістраль від якої відгалужується інша (зелена) дорога. Вона позначається теґами highway=motorway_link та oneway=yes. Поставте точку там де, зелена лінія виходить з виїзду з шосе, як показано на малюнку 2.

На другому прикладі (малюнок 3) більш складна розв’язка. На ній ви можете не лише з’їхати з автомагістралі, але й виїхати на неї. Для цього створіть дві окремих лінії (оранжевий колір) та позначте їх, кожну окремо, highway=motorway_link та oneway=yes. Переконайтесь, що їхні напрямки вказані правильно. Якщо в цьому місці відсутній фізичний розділювач (напр. газон), зелена лінія у цьому прикладі може бути простим з’єднанням, що позначається highway=motorway_link та oneway=no.

Схема призначення теґів для highway=motorway_link
Теґ Опис Приклад
ref=* Номер дороги, у разі наявності (маршрут проходить через з’їзд з автомагістралі). 16
oneway=* 'yes' означає односторонній рух, 'no' — рух відбувається в обидва боки. Див. примітки #Позначення одностороннього руху yes
lanes=* Кількість смуг для руху. 1
maxspeed=* Максимальна дозволена швидкість (в км/г) 100
destination=* Назва місця, в бік якого відбувається з’їзд з motorway_link. Використовуйте назву міста вказану на дороговказі, що пов’язаний з motorway_link. Кобеляки

Позначення одностороннього руху

Більшість з’їздів motorway_link є дорогами з одностороннім рухом, які потрібно позначати oneway=yes. Будь-які з’їзди, по яких зазвичай рух відбувається в обидва боки потрібно позначати oneway=no. Зауважте, що це відрізняється від того, як ми позначаємо інші дороги, тому що з’їзди з автомагістралей часто є дорогами з одностороннім рухом. Таке позначення є важливим, так як деякі інструменти вважають з’їзди з автомагістралей дорогами з одностороннім рухом, як oneway=yes, поки їх не позначено oneway=no.

Ідентифікація з’їздів з автомагістралей

На виїздах з автомагістралей додайте номер або назву з’їзду.

  • Теґом highway=motorway_junction позначається виїзд на розв’язку (двох чи більше автомагістралей) або виїзд з автомагістралі на іншу дорогу (нижче за класом). Теґи ref=* та name=* потрібно використовувати щоб задати номер з’їзду (напр. для Іспанії, США, Великобританії) або назву (напр. Франція, Німеччина, Італія). Теґ призначається точці з якої починається з’їзд, є спільною для лінії motorway_link та лінії motorway.

Інші випадки

Паралельні проїжджі частини

Паралельні проїжджі частини (в США — паралельні смуги), такі як дороги для перенаправлення руху з доріг місцевого значення на автомагістралі або фізично відділені смуги для траспортних засобів, що перевозять пасажирів/смуги для реверсивного руху потрібно позначати як motorway_link. Якщо основна дорога має клас шосе (trunk) чи головної дороги (pimary), тоді потрібно використовувати відповідний теґ _link.

З’єднання доріг з різним пріоритетом

Якщо дорога веде з автомагістралі (motorway) до іншої дороги (не-автомагістралі), тільки ту частину, що переспрямовує трафік з автомагістралі до іншої дороги потрібно позначати як motorway_link. Будь-які інші дороги, що використовуються для з’єднання автомагістралей з іншими дорогами (не-автомагістралями), які можуть використовуватись для трафіку не пов’язаному з трафіком автомагістралі, потрібно позначати більш нижчим рівнем ніж motorway_link, зазвичай *_link дороги, що не є автомагістраллю.

Сервісні зони на автомагістралях

Крім використання для з’їзду/виїзду з автомагістралі вони застосовуються для доріг, що ведуть з/до сервісних зон, місць відпочинку. У цьому випадку лінія motorway_link повинна йти від автомагістралі до сервісної зони до тих пір, доки того вимагають правила, що застосовуються на автомагістралях (наприклад, заборона руху пішоходів). Зазвичай це позначається знаками. Відповідно позначаються виїзди із сервісних зон, лінія motorway_link повинна починатись там, де починають діяти правила для автомагістралей.

Дивіться також