Uk:Tag:highway=motorway_link

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = motorway_link
Dscf0242 600.jpg
Опис
З’єднуючі дороги (під’їзні дороги/естакади) що ведуть до/з автомагістралей. Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Зображення в OSM Carto
Rendering-highway motorway link.png
Група: highways
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Мається на увазі
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-факто

Використовуйте highway=motorway_link для з’єднуючих доріг (під’їзних доріг/естакад), що ведуть до/з автомагістралей highway=motorway. Як правило, з тими ж обмеженнями, що діють на автомагістралі.

Як позначаються на мапі

Позначаються з’їзди з автомагістралей дуже просто. У першому прикладі (малюнок 1), ви можете бачити автомагістраль від якої відгалужується інша (зелена) дорога. Вона позначається теґами highway=motorway_link та oneway=yes. Поставте точку там де, зелена лінія виходить з виїзду з шосе, як показано на малюнку 2.

На другому прикладі (малюнок 3) складніша розв’язка. На ній ви можете не лише з’їхати з автомагістралі, але й виїхати на неї. Для цього створіть дві окремих лінії (оранжевий колір) та позначте їх, кожну окремо, highway=motorway_link та oneway=yes. Переконайтесь, що їхні напрямки вказані правильно. Якщо в цьому місці відсутній фізичний розділювач (напр. газон), зелена лінія у цьому прикладі може бути простим з’єднанням, що позначається highway=motorway_link та oneway=no.

Схема призначення теґів для highway=motorway_link
Теґ Опис Приклад
ref=* Номер дороги, у разі наявності (маршрут проходить через з’їзд з автомагістралі). 16
oneway=* 'yes' означає односторонній рух, 'no' — рух відбувається в обидва боки. Див. примітки #Позначення одностороннього руху yes
lanes=* Кількість смуг для руху. 1
maxspeed=* Максимальна дозволена швидкість (в км/г) 100
destination=* Назва місця, в бік якого відбувається з’їзд з motorway_link. Використовуйте назву міста вказану на дороговказі, що пов’язаний з motorway_link. Кобеляки

Позначення одностороннього руху

Більшість з’їздів motorway_link є дорогами з одностороннім рухом, які потрібно позначати oneway=yes. Будь-які з’їзди, по яких зазвичай рух відбувається в обидва боки потрібно позначати oneway=no. Зауважте, що це відрізняється від того, як ми позначаємо інші дороги, тому що з’їзди з автомагістралей часто є дорогами з одностороннім рухом. Таке позначення є важливим, оскільки деякі інструменти вважають з’їзди з автомагістралей дорогами з одностороннім рухом, як oneway=yes, поки їх не позначено oneway=no.

Ідентифікація з’їздів з автомагістралей

На виїздах з автомагістралей додайте номер або назву з’їзду.

  • Теґом highway=motorway_junction позначається виїзд на розв’язку (двох чи більше автомагістралей) або виїзд з автомагістралі на іншу дорогу (нижче за класом). Теґи ref=* та name=* потрібно використовувати щоб задати номер з’їзду (напр. для Іспанії, США, Великобританії) або назву (напр. Франція, Німеччина, Італія). Теґ призначається точці з якої починається з’їзд, є спільною для лінії motorway_link та лінії motorway.

Інші випадки

Паралельні проїжджі частини

Паралельні проїжджі частини (в США — паралельні смуги), такі як дороги для перенаправлення руху з доріг місцевого значення на автомагістралі або фізично відділені смуги для траспортних засобів, що перевозять пасажирів/смуги для реверсивного руху потрібно позначати як motorway_link. Якщо основна дорога має клас шосе (trunk) чи головної дороги (pimary), тоді потрібно використовувати відповідний теґ _link.

З’єднання доріг з різним пріоритетом

Якщо дорога веде з автомагістралі (motorway) до іншої дороги (не-автомагістралі), тільки ту частину, що переспрямовує трафік з автомагістралі до іншої дороги потрібно позначати як motorway_link. Будь-які інші дороги, що використовуються для з’єднання автомагістралей з іншими дорогами (не-автомагістралями), які можуть використовуватись для трафіку не пов’язаному з трафіком автомагістралі, потрібно позначати нижчим рівнем ніж motorway_link, зазвичай *_link дороги, що не є автомагістраллю.

Сервісні зони на автомагістралях

Крім використання для з’їзду/виїзду з автомагістралі вони застосовуються для доріг, що ведуть з/до сервісних зон, місць відпочинку. У цьому випадку лінія motorway_link повинна йти від автомагістралі до сервісної зони до тих пір, доки того вимагають правила, що застосовуються на автомагістралях (наприклад, заборона руху пішоходів). Зазвичай це позначається знаками. Відповідно позначаються виїзди із сервісних зон, лінія motorway_link повинна починатись там, де починають діяти правила для автомагістралей.

Дивіться також