Uk:Sidewalks

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Logo. Обʼєкт : Uk:Sidewalks
One example for Обʼєкт : Uk:Sidewalks
Опис
Тротуар, що знаходиться обабіч проїжджої частини, призначений для руху пішоходів та іноді велосипедистів.
Теґи

sidewalk=both/left/right/none
barrier=*
kerb=*
highway=footway

 Тротуар – частина дороги, яка призначена для руху пішоходів, яка прилягає до  проїзної частини, відокремлена від неї  бортовим каменем.

Тротуари можуть відокремлюватись від проїзної частини лінійним газоном або клумбою, а також іншого роду бар’єрами, наприклад, деревами або огорожами. Дорога може мати тротуар з одного чи двох боків, або тротуар може бути відсутній взагалі.

Термінологія

Будьте уважні з термінологією:

У британській англійській для тротуарів (sidewalk) часто використовується слово pavement (покриття), хоча офіційно вони називаються footway. Термін *footway* в OSM використовується для пішохідних шляхів, що проходять повз проїзну частину. Термін pavement (покриття), який часто використовується у Великобританії як альтернативна назва тротуару, використовується у США для позначення типу покриття проїзної частини (яка, до речі, в США називається roadway!).

Отже, тому що footway та pavement, є еквівалентами в британській англійській, що збиває з пантелику, використовується Північноамериканський варіант sidewalk, навіть не зважаючи на те, що переважною мовою в OSM є саме британський варіант англійської, як у Вікі так і в теґах. Тож візьміть це до уваги під час спілкування з британцями.

Як позначати

Додавання інформації про тротуари дозволяє покращити прокладання пішохідних маршрутів, та, значною мірою, є проявом відповідального ставлення до опису пішохідного руху вздовж проїзної частини доріг. Теґ sidewalk не застосовується до шляхів, де відсутній моторизований рух, наприклад highway=footway/cycleway/path/bridleway/track.

Тротуар, як додаткова властивість лінії дороги

Найпростіший варіант – додати теґ sidewalk=both/left/right/none до відповідної частини дороги, там де тротуар проходить вздовж проїзної частини та використовувати теґ highway=footway, там де тротуар відгалужується від проїзної частини, і для його позначення використовується окрема лінія.

Властивості тротуарів зазвичай додаються в якості додаткових теґів до ліні дороги, наприклад:

  • sidewalk:left:width = 3 m
  • sidewalk:left:kerb = raised
  • sidewalk:both:surface = paving_stones

Тротуар, як окрема лінія

Інший підхід – креслити кожен тротуар окремою лінією, використовуючи теґ highway=footway. Вкористовуйте теґ footway=crossing там, де тротуар перетинає проїзну частину. Використовуйте footway=sidewalk та name=* для зазначення назви вулиці, з якою пов’язаний тротуар, там де він проходить більш-менш вздовж дороги.

Такий метод дозволяє більш точно просторово показати пішохідну інфраструктуру. Крім того, це спрощує застосування теґів barrier=*, tactile_paving=*, kerb=*. Але він запобігає використанню можливості переходу через дорогу поза позначених місць у застосунках для прокладання маршрутів. Хоча це іноді бажано (наприклад, для інвалідів-колясочників), для більшості пішоходів це не показує реальний стан справ. Якщо замість цього використовується теґ sidewalk на лінії проїзної частини, вільний перехід через дорогу може відбуватись за потреби користувача.

Метод дозволяє отримати наочний результат у наявних рушіях прокладання та показу маршрутів, через те, що вони не розуміють теґ footway=sidewalk та поводяться з ним як зі звичайним тротуаром, який не пов’язаний з проїзною частиною. З цих причин, такий підхід має тенденцію до захаращення мапи, а іноді й до інших небажаних ефектів. (Для порівняння, невеличка проблема з описаним вище способом полягає в тім, що там де пішохідний маршрут відхиляється від проїзної частини під кутом він може бути невірно показаний через те, що може перекриватись лінією дороги під час рендерінгу або мати невеличку ділянку під невірним кутом.) У майбутньому інструменти для прокладання пішохідних маршрутів будуть вимагати наявності зв’язку між тротуарами та проїзною частиною дороги для створення голосових підказок (наприклад «Рухайтесь вздовж Квіткової вулиці») та дозволять перетинати незначні дороги у будь-якому місці, що в свою чергу вимагатиме об’єднання окремих ліній у зв’язок або їх знаходження в межах території позначеної як area:highway=*.

Пішохідний рух

Вище описані прийоми теґування надають інформацію про фізичну інфраструктуру, а не про деталі щодо права пересування, які додаються за допомогою теґу foot=yes/no. Передбачається, що всі дороги дозволяють рух пішоходів, за винятком highway=motorway, де рух пішоходів не допускається, якщо не зазначено інше.

Демонстрація

Вигляд тротуарів у Вашингтоні на ITO Map, де дороги з тротуарами показані темно-зеленим, дороги без тротуарів – червоним, інші шляхи – світло-зеленим. Стиль mapCSS для показу тротуарів доступний в JOSM.

Дивіться також