Uk:Tag:footway=sidewalk

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg footway = sidewalk
200806 Berlin 91sidewalk.jpg
Опис
для позначення тротуарів окремою лінією Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Група: highways
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Використовуйте footway=sidewalk разом з теґом highway=footway для позначення  Тротуарів як окремих елементів дороги.

Для тротуарів, що проходять паралельно до проїзної частини з одного чи обох боків передбачається використання теґу sidewalk=* з відповідним значенням 'both/left/right/no'. Якщо пішохідний рух по дорозі не дозволяється використовуйте foot=no, враховуючи те, що більшість доріг дозволяють пересування пішоходів окрім автомагістралей. Для автомагістралей потрібно використовувати foot=yes там де рух пішоходів дозволено, або додавати теґ sidewalk=*, який також може розглядатись як, такий що дозволяє рух пішоходів. Дивіться access=*, щоб отримати більш докладну інформацію про варіанти встановлення дозволів/заборон певних видів руху.

Як позначати

Дивіться також: Sidewalks, щоб отримати більш детальну інформацію та порівняти різні варіанти застосування теґу Key:sidewalk.

Перед тим як застосувати цей теґ, накресліть тротуар вздовж проїзної частини та позначте його:

Також можливо застосувати додаткові теґи:

Пішохідні переходи

Ознайомтесь зі сторінкою footway=crossing для того, щоб дізнатись як правильно позначати пішохідні переходи за цією схемою.

Приклади

Зображення Обговорення
Footway=crossing four-way intersection.jpg footway|sidewalk}s, лінії B – переходи footway=crossing. Точки C – kerb=flush (або щось подібне).

У цьому прикладі, якщо ви використовуєте зв’язки, вам треба створити зв’язок для вулиці з проїзною частиною "1" з роллю street, додати вертикальні тротуари з роллю sidewalk. У цьому випадку, всі пішохідні переходи належать обом вулицям, тож їх треба додати до зв’язку також з роллю sidewalk. Невеличкі заокруглення між вдома переходами також належать обом вулицям, тож їх потрібно відділити й також додати у зв’язок.

Так само для вулиці "2", де проїзна частина та тротуари проходять горизонтально.

Crossing four-way intersection moved kerbs.png Попередження: У цьому прикладі є невеличка проблема. Якщо замість заниженого бордюру kerb=flush, він буде позначених як kerb=raised (високий), це буде мати на увазі wheelchair=no, що означає неможливість прокладання маршруту для інвалідних візків через це місце (наприклад, не можна буде прокласти шлях по тротуарах з однієї вулиці на іншу навіть без проїзду через перехід). Тому точку kerb=* треба ставити не на тротуарі, а на спільну точку між тротуаром та переходом, для цього треба створити невеличкий відрізок, який з’єднує основний тротуар та пішохідний перехід.

Використання зв’язків (необов’язково)

type=street
type=associatedStreet

Для об’єднання тротуарів з проїзною частиною відповідної дороги, лінії потрібно додати до зв’язку associatedStreet. Запропонований інший тип зв’язку street також використовується для об’єднання елементів вулиці. Можуть використовуватись наступні ролі.

(Як правило, ці зв’язки використовуються для іншого – для зв’язку будинків з вулицею, для створення адресації різними мовами.)

Елемент Роль Повторювання? Опис
way street або нічого один раз чи більше лінії, що утворюють вулицю
way sidewalk один раз чи більше лінії, що є тротуарами вздовж вулиці, а також пішохідні переходи

Використання зв’язків необов’язкове і ви можете пропускати їх створення, для полегшення своєї роботи.Дивіться також