Uk:Key:footway

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg footway
Sidewalk and zebra-crossing.jpg
Опис
Додатокві теґи для highway=footway Show/edit corresponding data item.
Група: highways
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Вимагає
Статус: затвердженийPage for proposal

Ключ footway=* використовується для уточнення типу пішохідних шляхів highway=footway.

Два найпоширеніших значення: footway=sidewalk та footway=crossing, використовуються відповідно для позначення тротуарів уздовж проїзної частини та пішохідних переходів.

Цей ключ також використовується з highway=path деякими спільнотами, де він слугує уточненням до пішохідної сторони суміщеної пішохідної та велодоріжки (для цього дивіться опис теґування велодоріжок).

Значення

Ключ Значення Елемент Коментар Фото
footway sidewalk way Тротуар вздовж дороги, позначений окремою лінією з теґом highway=footway Sidewalk and zebra-crossing.jpg
footway crossing way Пішохідний перехід, який зазвичай з’єднує тротуари на протилежних боках проїзної частини Zebra-crossing sm.jpg
footway access_aisle way Розмічена пішохідна доріжка на стоянці, як правило, між двома місцями для паркування, щоб полегшити доступ до припаркованих транспортних засобів. Van accessible parking.jpg
footway link way Частини пішохідної доріжки, необхідні для прокладання маршруту, які можуть бути фізично відсутніми, але утворюють зв’язок між іншими лініями highway=*.
footway traffic_island way Частини пішохідної доріжки, які проходять по острівцях безпеки; зазвичай використовується між частинами пішохідного переходу, позначеними теґом footway=crossing. Traffic island, Ballymagorry, May 2010.JPG`
footway alley way Доріжка, яка зазвичай розташована між домоволодіннями для доступу до задніх входів і/або до аварійних виходів. 20200925-dutch-alley-1930s.jpg
footway lane way Один із варіантів додавання на мапу пішохідної смуги (тобто частини проїжджої частини, призначеної для руху пішоходів, лише позначеної фарбою та не відокремленої бордюрами, смугою дерев чи іншими фізичними перешкодами). Див Тротуар#Як виділена смуга на дорозі, щоб отримати список альтернативних варіантів, а також відомості про проблеми з цим! Fussgängerweg blau Fussgängerschutzstreifen.jpg
footway both / right / left / none / no / separate way Застаріле!

Будь ласка, використовуйте sidewalk=* для того, щоб додати додаткову інформацію про наявність тротуарів уздовж проїзної частини на лінії з теґом highway=*.

Застосування

Для застосування цього теґу накресліть тротуар вздовж проїжджої частини окремою лінією та позначте її теґами:

Ви також можете використовувати додаткові теґи:

З’єднання ліній

З’єднання інших ліній із дорогою завжди має відбуватися так, як це є насправді: якщо лінія закінчується на тротуарі, не з’єднуйте її з проїжджою частиною. Якщо лінія йде через проїжджу частину, просто накресліть лінію до проїжджої частини та зʼєднайте її спільною точкою.

Останнє також стосується зʼєднання highway=footway/path. Зазвичай рух тротуарами дозволений лише пішоходам, а без з’єднання з іншими елементами маршрутної мережі маршрут може бути порушений. Якщо шлях, рух по якому дозволений для велосипедистів, закінчується на тротуарі, подумайте про те, щоб додати bicycle=dismount для найкоротшого шляху тротуаром до проїзної частини.

Дозволи

Якщо пішохідний рух дорогою заборонений використовуйте (або ж foot=use_sidepath, якщо це доречно), однак враховуйте, що більшість доріг вважається доступними для пішоходів, якщо вони не є автомагістралями. Для автомагістралей подумайте про те, щоб додати foot=yes, якщо пішохідний рух дозволений, або додайте теґ sidewalk=*, який також слід інтерпретувати як те, що пішохідний рух дозволений.

Застосування на перехрестях

Порядок дій наступний:

  1. Накресліть лінію way перпендикулярно до лінії проїзної частини, зʼєднавши нею тротуари footway=sidewalk на протилежних сторонах дороги.
  2. Позначте її теґами highway=footway + footway=crossing.
  3. Точки node перетину лінії пішохідного переходу з лініями проїзних частин дороги позначте теґом highway=crossing.

Ви також можете використовувати додаткові теґи:

Зверніть також увагу на crossing:island=* та footway=traffic_island якщо у вас є потреба в позначені на мапі острівців безпеки на перехрестях.

Там де немає тротуару на протилежному боці дороги, але де є пішохідний перехід який веде до парку, дитячого майданчика, входу в будівлю, службової дороги тощо, додайте перпендикулярну лінію пішохідного переходу від тротуару до точки переходу на проїжджій частині.

Позначте пішохідний перехід теґом cycleway=crossing, якщо перехід може використовуватись велосипедистами без потреби вставати з велосипеда; там де велосипедисти мають переходити перехід ведучи велосипед в руках додайте теґ bicycle=dismount, щоб включити цей відрізок маршрутної мережі в дані для прокладання маршрутів для велосипедистів.

Приклади

Наступні приклади показують різни можливі ступені деталізації позначення пішохідних переходів, від докладного до загального.

Зображення Опис
Докладне позначення окремими лініями
Crossing four-way intersection moved kerbs 2016.png
Частина пішохідних доріжок – окремі ліній, а частина – додаткові властивості ліній доріг (всі переходи + бордюри)
Crossing four-way intersection combination.png
Частина пішохідних доріжок – окремі ліній, а частина – додаткові властивості ліній доріг (частково переходи + бордюри)
Crossing four-way intersection combination light.png
Пішохідні доріжки – частина властивостей дороги
Crossing four-way intersection implicit.png

Звʼязок з вулицею

Оскільки у випадку позначення тротуару окремою лінією робить його повністю відокремленим від вулиці, було запропоновано кілька методів поєднання тротуарів з вулицею. Жоден не набув широкого загального визнання (в першу чергу через відсутність підтримки з боку споживачів даних – навігаційного програмного забезпечення).

associatedStreet або street

type=street
type=associatedStreet

Для поєднання тротуару з відповідною вулицею лінія тротуару та дороги можуть бути включені у звʼязок Relation:associatedStreet. Іншим варіантом є використання звʼязку Relation:street.

(Традиційно обидва типи зв’язків використовуються для зовсім іншої мети – для зв’язування будинків із вулицею, назва якої використовується як частина їх адреси, а не з вулицею, з якої вони фізично доступні – що відповідає більшості наявних способів використання.)

Елемент Роль Кількість Опис
way street або <нічого> Один чи більше Лінії, що позначають дорогу, проїзну частину
way sidewalk Один чи більше Лінії, що позначають тротуари та пішохідні переходи

Taginfo statistics:

  • 2023-05 близько 10000 елементів що мають роль sidewalk

is_sidepath

Пропозиція Proposed features/Key:is sidepath пропонує позначення належності тротуару до вулиці у вигляді додаткової характеристики тротуару за допомогою теґів is_sidepath:of=*, is_sidepath:of:name=* and is_sidepath:of:ref=*.

is_sidepath=*

name

Зазвичай тротуари в OpenStreetMap залишаються без назв, але дехто з маперів використовує теґ name=* для позначення приналежності тротуарів до певної вулиці, намагаючись уникнути використання звʼязків. Приблизно 4% ліній з теґом footway=sidewalk також мають name=* (станом на серпень 2022 це близько 125 тис).

Можливі помилки теґування

  • footway=yes ‒ Можна замінити на sidewalk=yes, однак зважте на застосування більш конкретного значення для ключа sidewalk=*.
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!

Дивіться також