Uk:Key:footway

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg footway
Sidewalk and zebra-crossing.jpg
Опис
Додатокві теґи для highway=footway Edit or translate this description.
Група: Highways
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Задокументовані значення: 11
Вимагає
Статус: затвердженийPage for proposal

Розширення для highway=footway Використовується для позначення тротуарів уздовж проїзної частини або пішохідних переходів. Зокрема, цей теґ (у поєднанні з name=*) дозволяє відрізняти шляхи, що проходять паралельно до дороги й пов’язані з нею, від інших паралельних до дороги шляхів.

Будь ласка, позначайте тротуари теґом sidewalk=* на лінії, що позначає проїзну частину, якщо тротуар проходить впритул до неї та відділений лише бортовим каменем, та не накреслений окремою лінією.

highway=footway є загальним теґом для позначення шляхів, що переважно/виключно використовуються пішоходами.

Значення

Ключ Значення Елемент Коментар Фото
footway sidewalk way Тротуар вздовж дороги, позначений окремою лінією з теґом highway=footway Sidewalk and zebra-crossing.jpg
footway crossing way Пішохідний перехід, який зазвичай з’єднує тротуари на протилежних боках проїзної частини Zebra-crossing sm.jpg
footway both / right / left / none way Застаріле!

Будь ласка, використовуйте sidewalk=* для того щоб додати додаткову інформацію про наявність тротуарів уздовж проїзної частини на лінії з теґом highway=*.

footway=crossing та велосипеди

Додатково, якщо перехід дозволяється перетинати на велосипеді, ви можете додати теґ cycleway=crossing. Якщо велосипедистам для того, щоб перетнути пішохідний перехід треба злізти з велосипеда, використовуйте комбінацію footway=crossing + bicycle=dismount.

З’єднання ліній

Зауважте що типово, теґи footway=sidewalk чи footway=crossing не показуються на мапі та не беруться до уваги для покладання маршрутів, крім маршрутів для пішоходів. Всі лінії, які приєднуються до тротуарів, повинні також приєднуватись до проїзної частини (також highway=footway та highway=path). Якщо ви не з’єднуєте їх з лінією проїзної частини, додайте bicycle=dismount для того, щоб навігатори для велосипедистів ураховували їх під час прокладання маршрутів (та сповіщали велосипедистів про те, що треба злізти з велосипеда). Візьміть до уваги, що комбінація highway=footway + bicycle=no на лінії надає можливість йти пішки тримаючи велосипед поряд, і якщо з’єднання з наступною проїзною частиною відсутнє – це може поламати прокладання маршруту.

Дивіться також