Uk:Tag:highway=tertiary

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = tertiary
OHZ-K3-Werschenrege.jpg
Опис
Дорога, що з'єднує невеликі поселення або мікрорайони більших селищ та міст. Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Rendering-highway tertiary carto.png
Група: Highways
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Мається на увазі
Використовується разом з
Статус: затверджений

Теґом highway=tertiary (третьорядні шляхи) позначаються дороги, що з’єднують районні центри із селами, а також кілька сіл між собою, а також мікрорайони в великих містах. У термінах транспортної мережі, третьорядні (tertiary) дороги зазвичай також з'єднують менш важливі вулиці із більш важливими дорогами.

В Україні у сільській місцевості третьорядним шляхам відповідають обласні дороги (О-######) та ті районні дороги (С-######), що є транзитними шляхами або ж ведуть до великих сіл.

Застосування теґу

Поза населеними пунктами, третьорядні дороги — це дороги із невеликим або помірним рухом транспорту, що з'єднують менші населені пункти, як то села або хутори. Для мало навантажених з'єднувальних доріг розгляньте можливість використання теґу highway=unclassified натомість. Для більш навантажених транзитних доріг, використовуйте highway=secondary. Тим не менш зверніть увагу, що по за добре розвиненими місцевостями, інших більш вживаних доріг може не бути.

У межах великих населених пунктів, як то великі селища та міста, третьорядні дороги з'єднують центральну частину з околицями. Використовуйте цей теґ тільки для доріг, що обслуговують невеликі або помірні транспортні потоки. Для доріг з невеликим обсягом транспорту, що з'єднують відмінні від житлових кварталів частини населених пунктів, використовуйте теґ highway=unclassified натомість. Для транзитних доріг з щільним трафіком застосовуйте теґ highway=secondary або вище.

Третьорядні дороги можуть також служити для переміщення транспорту з вузьких і "тихих" вулиць (що відповідають highway=residential або highway=unclassified) до ширших артеріальних доріг (highway=secondary або вище), що краще підходять для значних транспортних потоків. У планувальній ієрархії вони можуть бути описані як з'єднувальні дороги[1], проте цей теґ можна використовувати для позначення будь-якої дорожньої мережі, чи то запроектованої, чи раптово виниклої. Використовуйте цей теґ для доріг, що знаходяться на проміжному рівні, або ж просто для доріг, що формують більш розвинену ланку в ієрархії, ніж звичайні вулиці та провулки, якщо плани дорожньої мережі відсутні або існують кілька варіантів для території, в якій ви додаєте дані.

Як позначаються на мапі

Позначайте третьорядну дорогу, так само як будь-яку іншу дорогу highway=*: накресліть way Лінію уздовж GPS треку або осьової лінії дороги (якщо ви використовуйте супутникові знімки для позначення) і позначте її теґом highway=tertiary. Щоб додати більше деталей, додавайте інші теґи.

Деякі корисні комбінації:

  • name=назва Назва дороги чи вулиці, наприклад "Одеська вулиця"
  • maxspeed=число Максимально дозволена швидкість в кілометрах на годину, наприклад "45" (у країнах з метричною системою вимірювання відстаней) або "30 mph"
  • ref=індекс дороги в класифікації Індекс дороги в національній класифікації, наприклад "R 372" або "C452"
  • loc_name=назва Неофіційна або місцева назва дороги
  • maxweight=число Обмеження ваги в тоннах, наприклад "5.5"
  • surface=* Опис дорожнього покриття, наприклад "unpaved" (покриття відсутнє)
  • width=число або est_width=число Ширина дороги у метрах, наприклад "4.5"
  • lanes=число Загальна кількість смуг для руху автотранспорту у всіх напрямках. Зазвичай "2" або "1". Якщо дві машини, що рухаються у протилежних напрямках можуть оминути одна одну безпечно без зниження швидкості або з'їзду з дороги, то використовуйте "2", навіть, якщо осьова лінія нерозмічена.

Міжнародні еквіваленти

Країна Опис додатково
Австралія Інші дорого, що з'єднують міста, села та інші об'єкти один з іншим та другорядною дорожньою мережею. У Південній Австралії такі дороги позначаються, як шляхи типу 'D' у алфавітній системі класифікації. Australian Roads Tagging
Великобританія Шляхи типу 'C'. Отже, класифікація доріг типу 'C' використовується переважно у місцевих громадах.

Посилання

  1. Глосарій планувального порталу Сполученого Королівства визначає їх як "дороги, що розподіляють вантажообіг і транспорт у межах основних житлових, торговельних та промислових зон забудови".

Дивіться також