Uk:Key:maxspeed

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg maxspeed
Ukraine road sign 3.29.gif
Опис
Максимальна швидкість дозволена на автодорозі, залізниці чи водному шляху. Show/edit corresponding data item.
Група: Restrictions
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-факто

Цей теґ дозволяє вказувати обмеження максимальної швидкості, що є дозволеною для основного трафіку на автошляху, залізниці чи водному шляху. Зауважте, що у той самий час певні траспортні засоби можуть мати додаткові масові обмеження (наприклад, великовантажні автівки у Великобританії мають обмеження швидкості у 56 миль на годину [90 км/г]), що не зазначені цим тегом.

Значенні

Дивіться також: Speed limits

Одиниці виміру, в яких вказано обмеження швидкості, повинні бути зазначені так, як вони законодавчо закріплені та вказані на дорожніх вказівниках, у більшості місць, крім Великобританії та Сполучених Штатів де використовуються милі на годину, обмеження швидкості зазначається у кілометрах на годину. Числове значення повинне бути вказане навіть якщо обмеження швидкості зазначається у непрямий спосіб, наприклад, знак 'national limit' (національні обмеження) використовується у Великобританії для різного типу доріг (70 миль на годину для автомагістралей та 60 миль на годину для інших доріг по за межами забудованих територій).

Поширенні значення включать наступні:

 • <числове значення> — зазначається там, де обмеження швидкості вказане явно чи неявно у кілометрах на годину.
 • <числове значення> mph — зазначається там де максимальна швидкість явне чи неявно зазначається у милях на годину.
 • <код країни>:<тип зони> — альтернативний метод для вище зазначених, застосовується там де обмеження швидкості вказується для конкретної країни та зони. Використовуйте коди зазначені великими літерами з переліку кодів ISO 3166-1 alpha-2. Наприклад
  • IT:urban — обмеження швидкості в містах Італії.
  • RO:rural — заміська дорога у Румунії.
 • signals — там де законодавчо встановлене обмеження швидкості змінюється відповідно до обсягу трафіку чи відповідно до часу або погодних умов та показується на електронному табло над дорогою.
 • none — для випадків, коли обмеження швидкості відсутнє, наприклад так як на автобанах Німеччини чи на острові Мен.

Прихильники застосування методу 'код країни/зона' для випадків, коли обмеження швидкості не вказане явно вважають, що значення максимальної швидкості в OpenStreetMap не повинні змінюватись, якщо правила змінюються в певній країні. Захисники використання числових значень стверджують, що система яка використовує порядок наслідування значень з гори до низу, більш придатна для використання правильних значень, якщо вони зазначені на дорожніх знаках, ніж якщо вони вказані у додаткових таблицях.

Для доріг, що не мають позначення максимальної швидкості, стаття OSM tags for routing/Maxspeed містить докладні пояснення, щодо значень максимальної швидкості на дорогах різної класифікації.

Застосування додаткових теґів

Теґ source:maxspeed=* може бути використаний для показу того, яка зона обмеження швидкості має силу там де вказане числове значення.

Мінімальна швидкість може вказуватись за допомогою теґу minspeed=*. Дивіться Traffic enforcement, щоб дізнатись структуру систем обмежень руху.

Дорожні знаки можуть бути нанесені на мапу як точки з теґом traffic_sign=maxspeed:100.

Існує пропозиція про позначення обмежень швидкості для кожного напрямку руху, якщо вони відрізняються, це можна зробити наступним чином maxspeed:forward=100 чи maxspeed:backward=80 mph. Дивіться сторінку обговорення англомовної статті для отримання інформації та участі в дискусії.

Також існує обговорення того, як позначати сезонні обмеження швидкості (наприклад у Фінляндії), дивіться також обговорення англомовної статті.

Також є пропозиція, щодо позначення обмеження швидкостей для різних видів траспортних засобів, вони можуть бути вказанні із зазначенням типів транспорту. Наприклад maxspeed:hgv=40 — для вантажівок. Також для отримання додаткової інформації дивіться обговорення.

Пропозиція (Див Proposed_features/Practical_maxspeed), що дозволяє зазначати дійсну максимальну швидкість, яку може розвинути транспортний засіб, що є нижчою за вказану на знаку, зазначається у тезі maxspeed:practical=*, який можна використовувати разом із теґом «maxspeed».

Було висловлено припущення, що застосування maxspeed=walk потрібно уникати, тому що «швидкість пішохода» має різне значення у різних країнах. Дивись пропозицію maxspeed=walk, що пропонує використовувати менш залежні значення, такі як maxspeed=GB:walk чи maxspeed=DE:living_street.

Приклади

 • maxspeed=100 + source:maxspeed=sign — обмеження швидкості у 100 кілометрів на годину, що маж відповідний дорожній знак із числовим значенням.
 • maxspeed=60 mph + source:maxspeed=UK:nsl — обмеження швидкості у 60 миль на годину? основане на «національних обмеженнях швидкості» (national speed limit - nsl) у Великобританії
 • maxspeed=signals + source:maxspeed=sign — обмеження максимальної швидкості змінюється відповідно до знаків над дорогою.
 • maxspeed=none + source:maxspeed=DE:motorway — так вказується відсутність обмеження швидкості на автобанах у Німеччині.

Сервіси

Швидкісні обмеження для частини Північної Європи отримані з позначень обмеження швидкості з ITO Map
ITO Map показує встановленні обмеження швидкості по всьому світу, данні оновлюються що тижня
Інші сервіси

Синтаксичний аналіз

Регулярний вираз для тільки числових значень:

^([0-9][\.0-9]+?)(?:[ ]?(?:kmh|km/h|mph|kph))?$

Регулярний вираз, що відловлює числові значення та неявні значення, такі як none чи IT:rural:

^([^ ]+?)(?:[ ]?(?:kmh|km/h|mph|kph))?$

Дивіться також