Uk:Key:maxspeed

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Доступні мови — Key:maxspeed
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg maxspeed
Maxspeed.svg
Опис
Максимальна швидкість дозволена на атодорозі, залізниці чи водному шляху. Edit or translate this description.
Група: Restrictions
Застосовується для цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Вікідані
Статус: використовується

Цей теґ дозволяє вказувати обмеження максимальної швидкості, що є дозволеною для основного трафіку на автошляху, залізниці чи водному шляху. Зауважте, що у той самий час певні траспортні засоби можуть мати додаткові масові обмеження (наприклад, великовантажні автівки у Великобританії мають обмеження швидкості у 56 миль на годину [90 км/г]), що не зазначені цим тегом.

Значенні

Дивіться також: Speed limits

Одиниці виміру, в яких вказано обмеження швидкості, повинні бути зазначені так, як вони законодавчо закріплені та вказані на дорожніх вказівниках, у більшості місць, крім Великобританії та Сполучених Штатів де використовуються милі на годину, обмеження швидкості зазначається у кілометрах на годину. Числове значення повинне бути вказане навіть якщо обмеження швидкості зазначається у непрямий спосіб, наприклад, знак 'national limit' (національні обмеження) використовується у Великобританії для різного типу доріг (70 миль на годину для автомагістралей та 60 миль на годину для інших доріг по за межами забудованих територій).

Поширенні значення включать наступні:

 • <числове значення> — зазначається там, де обмеження швидкості вказане явно чи неявно у кілометрах на годину.
 • <числове значення> mph — зазначається там де максимальна швидкість явне чи неявно зазначається у милях на годину.
 • <код країни>:<тип зони> — альтернативний метод для вище зазначених, застосовується там де обмеження швидкості вказується для конкретної країни та зони. Використовуйте коди зазначені великими літерами з переліку кодів ISO 3166-1 alpha-2. Наприклад
  • IT:urban — обмеження швидкості в містах Італії.
  • RO:rural — заміська дорога у Румунії.
 • signals — там де законодавчо встановлене обмеження швидкості змінюється відповідно до обсягу трафіку чи відповідно до часу або погодних умов та показується на електронному табло над дорогою.
 • none — для випадків, коли обмеження швидкості відсутнє, наприклад так як на автобанах Німеччини чи на острові Мен.

Прихильники застосування методу 'код країни/зона' для випадків, коли обмеження швидкості не вказане явно вважають, що значення максимальної швидкості в OpenStreetMap не повинні змінюватись, якщо правила змінюються в певній країні. Захисники використання числових значень стверджують, що система яка використовує порядок наслідування значень з гори до низу, більш придатна для використання правильних значень, якщо вони зазначені на дорожніх знаках, ніж якщо вони вказані у додаткових таблицях.

Для доріг, що не мають позначення максимальної швидкості, стаття OSM tags for routing/Maxspeed містить докладні пояснення, щодо значень максимальної швидкості на дорогах різної класифікації.

Застосування додаткових теґів

Теґ source:maxspeed=* може бути використаний для показу того, яка зона обмеження швидкості має силу там де вказане числове значення.

Мінімальна швидкість може вказуватись за допомогою теґу minspeed=*. Дивіться Traffic enforcement, щоб дізнатись структуру систем обмежень руху.

Дорожні знаки можуть бути нанесені на мапу як точки з теґом traffic_sign=maxspeed:100.

Існує пропозиція про позначення обмежень швидкості для кожного напрямку руху, якщо вони відрізняються, це можна зробити наступним чином maxspeed:forward=100 чи maxspeed:backward=80 mph. Дивіться сторінку обговорення англомовної статті для отримання інформації та участі в дискусії.

Також існує обговорення того, як позначати сезонні обмеження швидкості (наприклад у Фінляндії), дивіться також обговорення англомовної статті.

Також є пропозиція, щодо позначення обмеження швидкостей для різних видів траспортних засобів, вони можуть бути вказанні із зазначенням типів транспорту. Наприклад maxspeed:hgv=40 — для вантажівок. Також для отримання додаткової інформації дивіться обговорення.

Пропозиція (Див Proposed_features/Practical_maxspeed), що дозволяє зазначати дійсну максимальну швидкість, яку може розвинути транспортний засіб, що є нижчою за вказану на знаку, зазначається у тезі maxspeed:practical=*, який можна використовувати разом із теґом «maxspeed».

Було висловлено припущення, що застосування maxspeed=walk потрібно уникати, тому що «швидкість пішохода» має різне значення у різних країнах. Дивись пропозицію maxspeed=walk, що пропонує використовувати менш залежні значення, такі як maxspeed=GB:walk чи maxspeed=DE:living_street.

Приклади

 • maxspeed=100 + source:maxspeed=sign — обмеження швидкості у 100 кілометрів на годину, що маж відповідний дорожній знак із числовим значенням.
 • maxspeed=60 mph + source:maxspeed=UK:nsl — обмеження швидкості у 60 миль на годину? основане на «національних обмеженнях швидкості» (national speed limit - nsl) у Великобританії
 • maxspeed=signals + source:maxspeed=sign — обмеження максимальної швидкості змінюється відповідно до знаків над дорогою.
 • maxspeed=none + source:maxspeed=DE:motorway — так вказується відсутність обмеження швидкості на автобанах у Німеччині.

Сервіси

Швидкісні обмеження для частини Північної Європи отримані з позначень обмеження швидкості з ITO Map
ITO Map показує встановленні обмеження швидкості по всьому світу, данні оновлюються що тижня
Інші сервіси

Синтаксичний аналіз

Регулярний вираз для тільки числових значень:

^([0-9][\.0-9]+?)(?:[ ]?(?:kmh|km/h|mph|kph))?$

Регулярний вираз, що відловлює числові значення та неявні значення, такі як none чи IT:rural:

^([^ ]+?)(?:[ ]?(?:kmh|km/h|mph|kph))?$

Дивіться також