Uk:JOSM

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проєкт Перегляд мапи Як брати участь Створення мапи Редактори Глосарій Початківцям
Зображення JOSM, на якому показано можливості photo mapping.
Зображення JOSM, в якому фоном є «Yahoo! aerial imagery» за допомогою втулків WMSPlugin.

JOSM або "Java Open Street Map Editor" був створений Імануелем Шольцем (Immanuel Scholz) і в даний час підтримується Фредеріком Раммом (Frederik Ramm). Сайт програми знаходиться за адресою http://josm.openstreetmap.de/, звідки ви можете завантажити сам редактор та втулки до нього або скористатись посиланнями нижче…

Download josm-tested button.png
josm-tested.jar — стабільна версія JOSM
josm-latest.jar — остання версія від розробників
java web-start — посилання для запуску JOSM звідси
josm-setup.exe — Встановлювач Windows

Існують також й інші редактори для OpenStreetMap, серед яких: Potlatch та Merkaartor. JOSM є повнофункціональним редактором з інтерфейсом, який спочатку здається складним. Він вимагає зовсім не багато зусиль для встановлення та налаштування втулків для комфортної роботи (зокрема, отримання супутникових зображень від Yahoo). Якщо ви досі вагаєтесь, який редактор вам обрати зверніться до сторінки порівняння редакторів.

Керівництво JOSM В ньому ви дізнаєтесь з чого розпочати, як завантажувати дані, про основи редагування, а також про розширені можливості редагування. Воно призначене для початківців і його треба читати з самого початку. Це керівництво спрощує процес входження; деякі подробиці пропускаються.
Довідка JOSM В довідці надається більш вичерпна інформація про кожну функцію JOSM. Вона викладена у якості довідкового посібника, до розділів якого можливо звертатись у будь якому порядку. Він також доступний у застосунку по F1, як контекстний довідник.
Відео посібники

Збірка відео про JOSM від Стіва Коста (Steve Coast) [1]

Серія відео від Расселла Нельсона (Russell Nelson):