Uk:Про проект

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проект Перегляд мапи Редагування Завантаження треків

OpenStreetMap — мапа всього Світу, яку може правити будь-хто, вона створюється майже з чистого аркуша та розповсюджується під відкритою ліцензією.

Ліцензія OpenStreetMap дозволяє вільно (чи майже зовсім вільно) отримувати доступ до наших графічних мап, а також до даних, на основі яких вони створені. Цей проект спрямований на заохочення до нового і цікавого використання цих даних. Перегляньте ЧаПи (Часті питання), щоб дізнатись, чому ми хочемо, щоб така мапа (з відкритими даними) існувала та знайдіть відповідь на дуже часте питання «Чому просто не скористатись мапами від Google?»

Мапа

Скористатись нашою мапою дуже просто. Подивіться на місцевість поруч з вами, що ви можете сказати про покриття та його деталізацію? З роками ми досить помітно розвинулись, досягнувши значних результатів (en). Люди та комерційні організації додають свої дані для використання іншими, і в багатьох країнах, для багатьох користувачів OpenStreetMap є вагомою альтернативою іншим постачальникам мап. Але створення мапи ще не закінчено. Наш світ є дуже великим. А як виглядає мапа в вашій місцевості?

Картографування

Цей проект лежить не тільки в площині програмного забезпечення. Ми встаємо з-за моніторів наших комп’ютерів та досліджуємо міста та сільську місцевість для створення мап. Що не можливо зробити без зусиль співтовариства. Ми використовуємо вікі-подібне програмне забезпечення для колективної роботи, що дозволяє нашим мапам розширюватись та ставати кращими. Якщо ви маєте GPS-пристрій, ви можете поширювати записані вами треки. Ми також маємо можливість креслити по аерофотознімкам від Bing. Ви можете почати редагувати наші мапи навіть зараз, використовуючи онлайновий редактор "iD", або завантажити на ваш комп’ютер редактор JOSM.

Розвиток

Велика кількість роботи по розробці програмного забезпечення спрямовує розвиток проекту у різних напрямках. Як зазначено вище, ми маємо різноманітні інструменти для редагування мапи. Насправді, OpenStreetMap живе за рахунок ентузіазму та клопіткої праці багатьох людей, а також програмного забезпечення з відкритим кодом, від безпосередньо самої Мапи, аж до протоколу доступу до даних (інтерфейс веб-сервісу для читання і запису даних мапи). Існує велика кількість під-проектів, які працюють з нашими даними та використовують їх, але ми потребуємо допомоги у виправлені помилок та додаванні нових можливостей у наші основні компоненти.

Ви зацікавлені та бажаєте долучитись? Ми зажди раді новим картографам та розробникам, Ласкаво просимо!

Фундація OpenStreetMap

Фундація OpenStreetMap — організація, що здійснює збір коштів для підтримки роботи серверів, на яких працює проект OpenStreetMap. Її основне завдання — підтримка проекту; вона не керує проектом та «не володіє» даними OSM. Вона виконує роботу по сприянню росту, розбудові та розповсюдженню вільних гео-просторових даних та їх надання будь-якій зацікавленій особі для використання та розповсюдження.