Uk:Використання OpenStreetMap

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Using OpenStreetMap)
Jump to navigation Jump to search
Нові способи використання OpenStreetMap обговорювались під час State Of The Map 2013.

Тут ви можете знайти інформацію, що допоможе вам використовувати OpenSteetMap. Це відкритий проєкт, тож ви вільні винайти свій власний спосіб його використання, що поки що не описаний тут!

Якщо ви шукаєте сервіс на основі OpenStreetMap готовий до використання, або бажаєте подивитись що вже зробили інші, використовуючи OpenStreetMap, відвідайте, будь ласка, сторінку Applications of OpenStreetMap.

Існує також окрема сторінка про те, як використовувати OpenStreetMap без підключення до Інтернету.

Ліцензія та Відмова від відповідальності

Ви можете використовувати мапи та дані OpenStreetMap безкоштовно дотримуючись наступних положень: по-перше, відповідним чином вам потрібно вказати, що ви використовуєте OpenStreetMap і по-друге, всі ваші виправлення та покращення повинні повертатись проєкту відповідним чином.

OpenStreetMap не є повною чи точною мапою всього світу і не може використовуватись таким чином, тому що недоліки, недогляди, неточності або помилки можуть призвести до загибелі, втрат та збитків чи каліцтв. За більш докладною інформацією звертайтесь до статті Відмова від відповідальності.

Особливо важливо розуміти, що мапи можуть бути ненадійними. Створення мапи - інтерактивний безупинний процес. Ми прагнемо створювати мапи, на які можна покластися, однаково добре, або краще, ніж на інші мапи. Подібний до вікі, відкритий принцип редагування цієї картографічної системи може допомогти нам у досягненні цієї мети, однак, це також може означати, що завжди будуть деякі неточності. Ви повинні самостійно робити оцінку щодо точності наших мап. Завжди використовуйте наші мапи у поєднанні із вашими почуттями, офіційними джерелами та вашим здоровим глуздом.

Мапи

Використання функції експорту нашої світової мапи дозволить вам з легкістю отримати потрібний фрагмент.

Для отримання фрагмента з OpenStreetMap у вигляді зображення скористайтесь експортом.

Мапи на вашому сайті

Приклад сайту з вбудованою мапою OpenStreetMap.

Ви можете використовувати мапу OpenStreetMap на вашому сайті, або у вигляді статичного зображення мапи або скористувавшись кодом HTML для вбудовування. Якщо ви розгортаєте вашу власну рухому мапу, вона може бути налаштована до ваших потреб.

Мапи на ваших пристроях GPS

Якщо у вас є бажання використовувати мапу на основі OpenStreetMap на вашому пристрої GPS, прочитайте GPS Maps From OSM Data або OSM Map On Garmin для пристроїв Garmin.

Offline

Див Offline Openstreetmap.

Створення власної мапи

Для створення вашої власної мапи вам потрібно мати багато додаткових технічних знань. Розділ про розробку програмного забезпечення, нижче, надасть вам більше відомостей.

3D мапи

Ви можете мати тривимірні моделі міст використовуючи OpenStreetMap.

Приклади використання

Дивіться сторінку з прикладами мап.

Програмне забезпечення для GIS

Основна стаття: GIS software

Ми намагаємось документувати будь-які випадки взаємодії з OpenStreetMap для кожного програмного забезпечення GIS. Для пошуку інформації про потрібне вам програмне забезпечення GIS, скористайтесь формою для пошуку, справа вгорі на цій сторінці, або подивіться розділ - Category:GIS software. Існує також програмне забезпечення GIS з відкритими сирцями, яке працює разом з OpenStreetMap.

Існує також великий набір інструментів, що конвертують дані мапи з/в дані OpenStreetMap, включаючи підтримку популярних форматів ESRI Shapefiles та PostGIS.

Можна завантажувати частини вихідних даних OpenStreetMap (в .osm), які можуть бути експортовані в різні формати (у тому числі SHP, POSTGIS, geojson) для різних потреб, включаючи використання в професійному програмному забезпеченні GIS.

Програмне забезпечення

Існує велика кількість програмного забезпечення, що використовує дані та сервіси OSM. Дивиться сторінку Software.

Розробка програмного забезпечення

Компоненти програмного забезпечення OpenStreetMap.
Основна стаття: Develop

Ось кілька сторінок, що стануть у нагоді під час розробки програмного забезпечення OpenStreetMap:

Якщо у вас є питання, ідеї або ви просто бажаєте зустрітись з іншими – звʼяжіться зі спільнотою розробників OpenStreetMap. Ви також може прочитати кілька книжок, що стосуються розробки програмного забезпечення для OpenStreetMap.

Можливо вам також буде цікаво подивитись на перелік інших проєктів, що також збирають відкриті геодані.

Веб-застосунки

Розробники, які бажають використовувати OpenStreetMap у власних веб-застосунках, можуть ознайомитись з переліком JavaScript бібліотек. Також є бібліотеки для інших мов програмування. Розгортаючи вашу власну рухому мапу використовуйте відповідні бібліотеки JavaScript та системи керування вмістом (CMS), що підтримують роботу з OpenStreetMap. Можливо вам знадобляться WMS та TMS, або ви можете створити власний набір тайлів.

Освіта

Студенти вивчають процес редагування даних OpenStreetMap, під час курсу введення в GIS, навчаючись в Університеті Лондона.
Основна стаття: Education

Спільнотою OpenStreetMap був створений унікальний план навчання, який орієнтований на висвітлення тем, що стосуються OSM: мапінг, технології з відкритими сирцями, робота зі спільнотою. Він призначений для студентів вищих навчальних закладів. Крім того, OpenStreetMap має кілька відкритих проблем, які можуть стати гарними студентськими проєктами. Це елементи, які потребують вивчення, а також "довгострокові" проблеми, які можуть бути використані студентами як окремі проєкти, що виконуються окремо від основного прогресу розробки, який відбувається в рамках спільноти.

Дослідницька діяльність

Основна стаття: Research

На конференції SotM-EU 2011, Muki Haklay виступив з порадами, щодо академічної зацікавленості в OSM, відео можна подивитись онлайн. Ознайомтесь з нашою сторінкою Research, щоб отримати більш докладну інформацію.