Uk:Перегляд мапи

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проект Перегляд мапи Редагування Завантаження треків

Наступна Довідкова Документація містить базову інформацію про перегляд мапи OpenStreetMap на www.openstreetmap.org.

Browsing.png

Перегляд Мапи

Переглядати мапу OpenStreetMap можна перейшовши за посиланням openstreetmap.org на головну сторінку сайту. На цій сторінці ви можете наближати на переглядати нашу мапу по усьому світу.

 • Для збільшення клацніть на значок «+» (1) праворуч вгорі. Це дозволить вам наблизити центральну ділянку поточної мапи.
  • Натисніть Shift під час клацання — до дозволить вам збільшити масштаб на три ступені.
  • Ви також можете наблизити мапу за допомогою коліщатка миші, подвійним клацанням на мапі, чи натиснувши shift та виділивши ділянку, яку вам треба збільшити.
 • Для віддалення клацніть на значок «-» (2) праворуч вгорі або використовуйте коліщатко миші. Клацання з Shift також працює.
 • Для пересування мапою просто потягніть її мишею.
 • Щоб перейти до місця вашого знаходження, що надається вашим оглядачем, натисніть на кнопку зі стрілкою (3).

Ви будете бачити тільки материки та океани при мілкому масштабі, але якщо ви наблизитесь — ви зможете побачити шляхи та інші цікаві елементи.

Пошук місць

Введіть назву міста/селища/вулиці в поле поруч з мапою 10) — перегляньте розділ Nominatim, щоб отримати докладну інформацію. Деякі місця також мають опис в цій вікі на сторінках Mapping projects.

Ви можете переглянути більш цікаві/добре нанесені на мапу місця завітавши на цю сторінку.

Вибір шару мапи, після натискання на кнопку «шари» (4)

Шари мапи

Ви можете переключатись між різними «шарами», що надають різний вигляд одних і тих же картографічних даних. Це дуже просто зробити клацнувши на значок вибору шарів (4).

Типовим шаром є «Стандартний» шар. «Веломапа», «Мапа транспорту» та «MapQuest Open» — альтернативні шари. Стиль подання ними інформації відрізняється друг від друга. Який кращій? — Це залежить від ваших власних уподобань. Ці шари створюються по різному, але всі вони використовують програмне забезпечення Mapnik. Зауважте, що так як ці шари створюють по різному та в різних місцях, один з них може відрізнятись від іншого повнотою інформації (нещодавно нанесені шляхи можуть бути не показані).

Для «Стандартного» шару доступні основні умовні знаки. Натисніть на значок «i» (5), щоб ознайомитись з ними. Більше прикладів візуалізації «ключів» і «теґів» наявні на їх сторінках, тут в вікі (напр. Key:highway або у великому переліку Елементів мапи).

Новачки повинні усвідомлювати, що для OpenStreetMap природно мати різноманітні варіанти вигляду мап, будь в якому місці, навіть якщо вони не представлені на www.openstreetmap.org.

Нотатки

Дивіться Notes

На панелі з «Шарами мапи» (4), ви також можете поставити позначку 'нотатки', щоб ознайомитись з нотатками, які люди додають на мапу в цій місцевості. Якщо в цім місці на мапі вони є, з’являться позначки. Натисніть на позначку, щоб прочитати нотатку.

Щоб додати на мапу нову нотатку, скористайтесь кнопкою «Додати нотатку на мапу» (7)


Перегляд даних

Дивіться Data layer

На панелі з «Шарами мапи» (4), ви також можете поставити позначку 'дані', щоб активувати перегляд даних. Це дасть вам можливість переглядати дані про елементи на мапі (теґи, історію правок), виділяючи їх на мапі. Подібну можливість мають редактори (див. розділ Редагування). Цей вигляд має доступ тільки на читання. Це лише сценарій JavaScript, що потребує сучасного веб-оглядача та для нього не потрібна підтримка flash.

Посилання на місця на мапі

Ви можете посилатись на будь-яке місце на мапі використовуючи URL у вигляді:

http://www.openstreetmap.org/#map=[Масштаб]/[Широта]/[Довгота]&layers=[Код шару]

Параметр «код шару» приймає спеціальні значення, відповідно до поточного шару. Він не є обов’язковим і, якщо ви його пропустите, буде завантажений «стандартний» шар. Ознайомтесь з Layer URL parameter, щоб отримати більше інформації.

Адресний рядок вашого оглядача (8) містить URL, який ви можете копіювати для того, щоб поділитись місцем на мапі, наприклад додавши його в електронний лист. Він змінюється автоматично, коли ви пересуваєте мапу.

Ви також можете скористатись панеллю «Поділитись» (6), щоб дістатись додаткових варіантів:

Скорочене посилання

OpenStreetMap підтримує дуже компактний скорочений URL, що може бути створений через панель «поділитись» (6). Скорочені посилання добре підходять для електронних листів, твітів, та для будь-яких інших ситуацій, коли повний URL може спричинити певні проблеми. Він перенаправляє на повний URL, формат якого був описаний вище. Зауважте, короткі посилання чутливі до регістру і містять I, l та 1. В деяких шрифтах вони дуже схожі, тому їх важко розрізняти. Щоб дізнатись більше про те, як це працює ознайомтесь зі сторінкою Shortlink.

Додавання покажчика місцезнаходження

Ще однією опцією панелі «поділитись» є створення URL, який також буде показувати на мапі покажчик місцезнаходження.

 • Оберіть масштаб/перемістіться до потрібного місця.
 • Відкрийте панель «Поділитись» (6)
 • Поставте позначку «Додати маркер».
 • Перетягніть маркер на мапі в потрібне місце.
 • Віддалиться (натисніть на «-»), якщо бажаєте поділитись мапою більшої території
 • Оберіть «Посилання» або «Кор.посил.»
 • Клацніть на поле з URL під кнопками, URL виділиться автоматично, скопіюйте його
 • Вставте URL в нове вікно оглядача, щоб перевірити його
 • Вставте URL будь-де, де вам потрібно, щоб поділитись ним.

Дивіться також Question: How do I add a marker to a map?, де йдеться по кілька інших варіатів.

Інші прийоми роботи з URL

Будьте уважні, деякі параметри URL можуть не підтримуватись у довгостроковій перспективі. Ми не надаємо жодних гарантій

Посилання задані межами

Види посилань, про які йшлось вище, показують мапу відцентровану по довготі та широті. Але також можливо задавати показ мапи, на якій показується місце в зазначених межах. Ви також можете додати параметр box=yes для показу цих меж:

http://www.openstreetmap.org/?minlon=[Min Longitude]&minlat=[Min Latitude]&maxlon=[Max Longitude]&maxlat=[Max Laitude]&layers=[Layer code]
http://www.openstreetmap.org/?bbox=[Min Longitude]%2C[Min Latitude]%2C[Max Longitude]%2C[Max Latitude]&layers=[Layer code] (зауважте, %2C — закодована кома, за RFC 2396)

Приклад: http://www.openstreetmap.org/?minlon=35.01464&minlat=48.46401&maxlon=35.04868&maxlat=48.4773&box=yes

Ви також можете комбінувати завдання меж із покажчиком місцезнаходження. Приклад: http://www.openstreetmap.org/?minlon=35.01464&minlat=48.46401&maxlon=35.04868&maxlat=48.4773&box=yes&mlat=48.47167&mlon=35.03123

Пошук відповідних значень для minlon, minlat, maxlon, maxlat values, може бути дещо незручним. Для цього краще використовувати вкладку Експорт. Позначте мишею, натиснувши shift, ділянку для експорту після чого скопіюйте значення меж показаних на сторінці.

Посилання для точок/ліній/зв’язків

Також можливо безпосередньо запитувати openstreetmap.org показати конкретну точку, лінію чи зв’язок. Наприклад:

Перегляд точок/ліній/зв’язків

Також можливо безпосередньо запитувати openstreetmap.org показати докладну інформацію про конкретну точку, лінію чи зв’язок. Наприклад:

Щоб ознайомитись із повною історією додайте /history:

Якщо вам потрібна конкретна версія — /history#<version-number>

Що далі?

Отже, після того як ви огледілися навколо, можливо вам буде цікаво перейти до місця де ви живете та самим випробувати кнопку «Правка» (9). Щоб отримати інструкції дивіться сторінку Editing, а також ознайомтесь з http://learnosm.org, де міститься чудова інструкція для початківців.

Може ще щось? Так існує багато способів долучитись до проекту, або вас може зацікавити використання даних/зображень OpenStreetMap.

Альтернативні варіанти перегляду мапи

Якщо вам потрібен альтернативний інтерфейс для перегляду мапи…

 • Mobilemap — оптимізований варіант для оглядачів без підтримки Javascript. Показ оптимізовано для невеликих екранів мобільних пристроїв.
 • Також ви можете пошукати на сторінці List of OSM based Services.

Технічна інформація

Технічні подробиці про інтерфейс перегляду цієї мапи знаходяться на сторінці "Основна мапа"