Uk:OpenID

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

OpenID є відкритим, децентралізованим стандартом для автентифікації користувачів, що може бути використаний для розмежування прав доступу, надаючи їм можливість входу на різноманітні ресурси, у т.ч. на OpenStreetMap, з використанням єдиного цифрового ідентифікатору.

Логотип OpenID

OpenID - необов'язковий, допоміжний спосіб входу на сайт OpenStreetMap. При використанні OpenID вам все рівно потрібний звичайний обліковий запис OpenStreetMap, але замість того щоб вводити кожного разу ім'я і пароль, ви входите, використовуючи свій ID.

Використання OpenID для входу в OSM

Щоб використовувати OpenID, вам слід пов'язати ваш ID з вашим обліковим записом OSM. Якщо ви вже зареєстровані, тоді це можна зробити після входу, на сторінці властивостей вашого реєстраційного запису. Під полями зміни паролю ви побачите поле OpenID, де можна зазначити ваш ID. Нові користувачі OSM мають можливість ввести свій OpenID у формі реєстрації або на додачу до паролю, або замість нього.

Проблеми з OpenID в OSM

OpenStreetMap - не просто окремий веб-сайт, а до певної міри являється поєднанням різноманітних (зовнішніх) сервісів. Наприклад, редакторів, форуму або trac. Багато з них обмінюються інформацією з OSM, використовуючи ім'я та пароль. Якщо ви зазначите лише OpenID, не вказавши пароль, деякі з них не функціонуватимуть. Хоча деякі служби використовують [OAuth], що дозволяє взаємодіяти без паролю, а тому працюватимуть при використанні для входу лише OpenID.

Як отримати OpenID:

Є безліч способів отримати OpenID і з великою вірогідністю він у вас вже є, наприклад, реєстрації в google, yahoo! або flickr діють як провайдери openid. Неповні списки провайдерів OpenID знаходяться тут та тут