Uk:OpenID

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
The OpenID logo

OpenID є відкритим, децентралізованим стандартом для автентифікації користувачів, що може бути використаний для розмежування прав доступу, надаючи їм можливість входу на різноманітні ресурси, у т.ч. на OpenStreetMap, з використанням єдиного цифрового ідентифікатора.

OpenID – необов'язковий, допоміжний спосіб входу на сайт OpenStreetMap. При використанні OpenID вам все одно потрібний звичайний обліковий запис OpenStreetMap, але замість того щоб вводити кожного разу ім'я і пароль, ви входите, використовуючи свій ID.

Вхід через популярні сайти до OpenStreetMap

Коли ви переходите за наступними посиланнями, ви можете використовувати ваші облікові дані з інших популярних вебсайтів:

  • www.openstreetmap.org/login
  • www.openstreetmap.org/user/new
  • www.openstreetmap.org/user/<ваш нікнейм>/account

Популярні вебсайти

  • Google
  • Facebook
  • Windows live (Microsoft Account)
  • Yahoo
  • WordPress
  • AOL
  • Flickr

чи інші

вручну ввівши URL-адресу "OpenID":

Посилання "OpenID provider", будь ласка, спочатку замініть "username" на власне
LiveJournal http://username.livejournal.com/
Flickr http://www.flickr.com/username

Використання OpenID для входу в OSM

information sign

Це стаття заглушка. Ви можете допомогти проєкту OpenStreetMap, доповнивши її.

Щоб використовувати OpenID, вам слід пов'язати ваш ID з вашим обліковим записом OSM. Якщо ви вже зареєстровані, тоді це можна зробити після входу, на сторінці властивостей вашого реєстраційного запису.

Під полями зміни паролю ви побачите поле OpenID, де можна зазначити ваш ID. Якщо у вас виникають складнощі з додаванням OpenID (особливо з додаванням облікового запису Google) спробуйте це: введіть рядок "https://www.google.com/accounts/o8/id" в поле OpenID, та збережіть зміни.Потім, коли Google затребує дозволу на доступ сторонніх сервісів ("third party service is requesting permission"), відкрийте нову вкладку в оглядачі та увійдіть до облікового запису OSM скориставшись логіном та паролем; після цього завершіть вхід за допомогою OpenID. Тепер ви можете входити до облікового запису OSM не вводячи свій пароль кожного разу.

Нові користувачі OSM мають можливість ввести свій OpenID у формі реєстрації або на додачу до пароля, або замість нього.

Проблеми з OpenID в OSM

OpenStreetMap – не просто окремий вебсайт, а до певної міри він являється поєднанням різноманітних (зовнішніх) сервісів. Наприклад, редакторів, форуму або trac. Багато з них обмінюються інформацією з OSM, використовуючи ім'я та пароль. Якщо ви зазначите лише OpenID, не вказавши пароль, деякі з них не функціонуватимуть. Хоча деякі служби використовують uk:OAuth, що дозволяє взаємодіяти без пароля, а тому працюватимуть при використанні для входу лише OpenID.

Як отримати OpenID:

Є безліч способів отримати OpenID і з великою вірогідністю він у вас вже є, наприклад, Google, Microsoft, Yahoo! чи Flickr діють як провайдери OpenID.