Uk:Нотатки

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Notes)
Jump to navigation Jump to search

Нотатки (Notes) — це нова функція сайту OpenStreetMap.org. Використовуючи кнопку "Додати нотатку на мапу" (у правому нижньому куті) відвідувачі тепер зможуть легко додавати нотатки на мапу, щоб повідомляти про неточності даних.

Використання нотаток

Залиште коротке повідомлення на мапі в разі, якщо якийсь об'єкт відсутній або відзначений невірно, наприклад "односторонній рух на північ" або "міст або багаторівнева розв'язка?". Ці повідомлення можуть бути підкориговані користувачами-редакторами мапи. Складайте повідомлення так, щоб усім було зрозуміло, що мається на увазі. Наприклад, не залишайте коментарі типу "односторонній рух у неправильному напрямку", так як можливо напрямок руху буде виправлено, перед тим, як опублікують ваш коментар. Зміст повідомлення повинен бути як можна більш однозначним. Якщо у вас є обліковий запис OpenStreetMap, варто попередньо увійти в нього, щоб нотатці автоматично присвоювалося ваше ім'я користувача. Але основна краса нотаток в тому, що мати обліковий запис зовсім не обов'язково . Будь-які випадкові відвідувачі можуть з легкістю додавати нотатки. Якщо ви захочете стати кимось більшим ніж "анонімним користувачем", клікніть на посилання "реєстрація"! (Див. Uk:Creating an Account)

Додавання нотаток

Перейдіть на сайт http://www.openstreetmap.org

How to add notes uk 1.png

Натисніть на кнопку в лівій панелі

З'явиться маркер і відкриється вікно додавання нотатки. Введіть опис помилки або відсутнього об'єкту.

How to add notes uk 2.png

Маркер потрібно перетягнути мишкою в потрібне місце.

How to add notes uk 3.png

Після того, як текст нотатки введений і маркер встановлено на потрібне місце, натисніть на кнопку "Додати нотатку"

How to add notes uk 4.png

Примітка створена. Чекайте коли вона буде оброблена редакторами Openstreetmap.

Перегляд нотаток

На головному екрані http://openstreetmap.org тепер доступний новий перемикач "Нотатки" у випадаючому меню вибору шарів мапи (у правому верхньому куті), що дозволяє вам переглядати нотатки додані іншими людьми. Використовуйте його для усунення всіх неточностей мапи в ваших краях.

OpenStreetBugs

Ви можете помітити, що "нотатки" функціонують подібно проекту Uk:OpenStreetBugs, запущеному на окремому сайті зі своєю базою даних. На сьогоднішній день в OpenStreetBugs уже відключена функція додавання нових нотаток. Автор пропонує редакторам мапи обробити і закрити усі існуючі в проекті записи.