Uk:Changeset

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Мета дані 20 мільйонного набору змін (повідомлення). В ньому було змінено лише один елемент.

Набір змін складається з групи змін зроблених одним користувачем за короткий проміжок часу (дивіться також: редагування). Один набір змін може, наприклад, містити додані в OSM нові елементи, додані нові теґи для наявних елементів, зміни значень теґів елементів, вилучення теґів і елементів.

До набору змін можуть додаватись нові правки до тих пір, доки він є відкритим; набір змін може бути або закритий явно (дивіться в документації до вашого редактора) або закритий самостійно, якщо до нього не додаються нові правки впродовж певного часу (зараз  — 1 година). Один мапер може мати кілька відкритих наборів змін одночасно. Набір змін має обмеження по об’єму (може містити до 10,000 елементів) та максимальному періоду існування (зараз — 24 години) та час очікування (нині – 1 година).

Розділ Історія на www.osm.org показує наявні набори змін для поточної місцевості, яку ви переглядаєте. Кожен набір змін знаходиться в межах габаритного прямокутника. Для «ботів», що виконують невеличкі зміни по всьому світу набори змін можуть бути досить великими. Ось чому так багато показується наборів змін для територій до яких зміни не застосовувались.[1] Але існують кращі інструменти.

Для прямого доступу до набору змін можна використовувати посилання вигляду: https://www.openstreetmap.org/changeset/<Changeset number>. Інший варіант – скористатись функцією «Отримати об’єкти», яка покаже докладну інформацію про об’єкт разом із посиланням на останній набір змін, яким властивості об’єкта було змінено.

Обговорення наборів змін

Обговорення наборів змін відбувається безпосередньо на сторінці з інформацією про них. В обговоренні можна привітати новачків, дати їх поради щодо їх внеску в наповнення бази даними, або ж обговорити зміни, які здаються проблематичними, з учасником який їх зробив, публічно, так що й інші члени спільноти можуть їх побачити та долучитись до обговорення. Більш докладно про можливість обговорення наборів змін дивіться допис в блозі OSM.

Трохи статистики про обговорення наборів змін:

Теґи наборів змін

Знімок екрану з теґами, які має набір змін, що були представлені в iD v2.4.0

Набори змін також мають теґи — name=value. Переважна більшість наборів змін матимуть ці два теґи:

  • comment=* — опис дій мапера, чому він зробив цю групу змін або що було змінено. Більшість програмного забезпечення (на прик. www.osm.org) цей теґ показується не як теґ, а як підсумок/заголовок (дивись знімок екрана).
    Опис не є обов’язковим, але маперів потрібно заохочувати додавати зрозумілі розширені коментарі до змін, замість автоматично створених повідомлень, через те, що вони будуть показуватись всюди де показуються набори змін і інші мапери намагатимуться дізнатись з них про вміст набору змін, про те що було зроблено. Дивіться також Good changeset comments.
  • created_by=* — містить назву редактора або сценарію, за допомогою якого були зроблені зміни

Серед інших теґів використовуються:

  • imagery_used=* — показує, які фонові шари застосовувались для мапінгу
  • source=* — містить джерело даних, які містяться в наборі змін
  • bot=yes — для автоматизованих правок, що виконуються програмами (сценаріями чи ботами)
  • locale=* – містить інформацію про мову, що використовувалась в редакторі (JOSM, наприклад, матиме наступне created_by=JOSM/1.5 (13367 en), де останні літери вказують на англійську мову).
  • review_requested=yes – дозволяє учасникам позначати набори змін, для перевірки іншими маперами. iD та JOSM мають відповідний прапорець для додавання цього теґу, який розпізнається OSMCha (та іншими інструментами) та дозволяє швидко знаходити такі набори змін іншими маперами для їх перевірки. Дивіться також блог-пост про це.

Після версії iD 2.4.0 ці теґи додаються до наборів змін учасників, які мають менше ніж 100 надісланих до сервера наборів змін:

  • hashtags=* – Значення розділяються крапкою з комою, напр. “#MissingMaps;#Tanzania”
  • host=* – Інтернет-адреса за якою знаходиться програма вебредактор.
  • changesets_count=* – Кількість наборів змін, які мапер надіслав на сервер, “0” для тих, хто робить свою першу спробу
  • ideditor:walkthrough_started=yes – якщо мапер пройшов Покрокове керівництво по роботі з вебредактором
  • ideditor:walkthrough_progress=* – поступ в Покроковому керівництві

Неможливо змінити набір змін після того, як він був закритий (в редакторі або через API), а також, ми не зберігаємо історію змін теґів наборів змін.

До набору змін можна також додати власні теґи. Коли цей функціонал проєктувався, він задумувався як додаткова можливість для розробників редакторів, а не як складність, яку можна представити кінцевому користувачеві, однак редактори JOSM, Potlatch2 та iD дозволяють кінцевим користувачам додавати власні теґи до набору змін (і створювати нові теґи, якщо Вам подобається, як при позначенні елементів даних).

День та час набору змін

Кожен набір змін має власну позначку часу. У вебінтерфейсі на openstreetmap.org показується скорочений запис (напр., "понад рік"). Цей напис показується підкресленим пунктиром, якщо навести вказівник миші на нього та трохи почекати буде показано точний час, коли зміни були впроваджені. Ви також можете побачити час у файлах XML: посилання на них знаходиться внизу сторінки набору змін.

Технічна сторона

Технічна процедура створення набору змін

Набори змін були представлені в API v0.6 у квітні 2009. Для правок зроблених до цього часу набори змін були створені під час переходу до нової версії API. Для отримання технічних деталей, ознайомтесь з документацією до API 0.6, в якій міститься докладна інформація з цього питання. Подивіться також розділ Get Capabilities.

Деякі теґи раніше застосовувались тільки до елементів даних, для зазначення метаданих, що використовувались програмами-редакторами чи інструментами перевірки якості (такі, як стан завершеності, речі які треба зробити, припущення, посилання на джерела та сирці, й таке інше). Із запровадженням API версії 0.6, програми-редактори та інструменти перевірки якості мають додавати такі відомості до наборів змін, які вони створюють (а не до елементів) замість теґування кожного доданого чи зміненого елемента даних. Такі застарілі теґи на елементах даних позначено у вікі як "discardable", що означає, що вони мають автоматично прибиратись з елементів даних самими програмами-редакторами під час їх оновлення (вони все ще використовуються, але тільки для теґування самих наборів змін; їх видно в історії елементів даних, але новостворені чи оновлені елементи не повинні їх мати окрім як теґи, якими позначено набір змін).

Дамп набору змін

Ви можете знайти великий XML-файл, який містить інформацію про всі набори змін на planet.osm.org. Його можна імпортувати до бази даних postgresql з допомогою ChangesetMD або osmchanges-postgres.

Дивіться також

Пропозиції

Тут містяться пропозиції для визначення загальних теґів для наборів змін, що можуть використовуватись для їх опису: Proposed features/changeset_tags (разом з попередніми)

Примітки