Uk:Changeset

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Мета дані 20 мільйонного набору змін (повідомлення). В ньому було змінено лише один елемент.

Набір змін складається з групи змін зроблених одним користувачем за короткий проміжок часу (дивіться також: редагування). Один набір змін може, наприклад, містити додані в OSM нові елементи, додані нові теґи для існуючих елементів, зміни значень теґів елементів, вилучення теґів і елементів.

До набору змін можуть додаватись нові правки до тих пір, доки він є відкритим; набір змін може бути або закритий явно (дивіться в документації до вашого редактора) або закритий самостійно, якщо до нього не додаються нові правки впродовж певного часу (зараз  — 1 година). Один користувач може мати кілька відкритих наборів змін одночасно. Набір змін має обмеження по об’єму (може містити до 50,000 правок) та максимальному періоду існування (зараз — 24 години).

Сторінка Історія на www.osm.org показує наявні набори змін для поточної місцевості, яку ви переглядаєте. Кожен набір змін знаходиться в межах габаритного прямокутника. Для «ботів», що виконують невеличкі зміни по всьому світу вони можуть бути досить великими. Тому такі набори змін показуються для територій до яких зміни не застосовувались. Але існують кращі інструменти.

Теґи наборів змін

Набори змін також мають теґи — name=value. Переважна більшість наборів змін матимуть ці два теґи:

  • comment=* — опис дій мапера, чому він зробив цю групу змін або що було змінено. Більшість програмного забезпечення (на прик. www.osm.org) цей теґ показується не як теґ, а як підсумок/заголовок.
    Опис не є обов’язковим, але маперів потрібно заохочувати додавати зрозумілі розширені коментарі до змін, замість автоматично створених повідомлень, так як вони будуть показуватись всюди де показуються набори змін і інші мапери намагатимуться дізнатись з них про вміст набору змін, про те що було зроблено. Дивіться також Good changeset comments.
  • created_by=* — містить назву редактора або сценарію, за допомогою якого були зроблені зміни

Серед інших теґів використовуються:

  • imagery_used=* — показує, які фонові шари застосовувались для мапінгу
  • source=* — містить джерело даних, які містяться в наборі змін
  • bot=yes — для автоматизованих правок, що виконуються програмами (сценаріями чи ботами)
  • is_in=*

Неможливо змінити набір змін після того, як він був закритий (в редакторі або через API), а також, ми не зберігаємо історію змін теґів наборів змін.

Технічна сторона

Технічна процедура створення набору змін

Набори змін були представлені в API v0.6 в квітні 2009. До цього моменту набори змін були «синтезованими» для змін. Для отримання технічних деталей, ознайомтесь з документацією до API 0.6, в якій міститься докладна інформація з цього питання. Ознайомтесь також з Get Capabilities.

Пропозиції

Тут містяться пропозиції для визначення загальних теґів для наборів змін, що можуть використовуватись для їх опису: Proposed features/changeset_tags (разом з попередніми)