Uk:Обліковий запис OpenStreetMap

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:OpenStreetMap account)
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проєкт Перегляд мапи Як брати участь Створення мапи Редактори Глосарій Початківцям

Обліковий запис OpenStreetMap дозволяє вам вносити свій внесок в розбудову мапи. Він також дозволяє надсилати в загальне сховище GPS дані. Цей обліковий запис, на жаль, є окремим від облікового запису у цій Вікі. Ознайомтесь зі статтею Облікові записи, щоб отримати інформацію про їх розмаїття в екосистемі OSM.

Створення облікового запису

Для створення облікового запису OSM перейдіть за посиланням: https://www.openstreetmap.org/user/new

Вкажіть адресу вашої електронної пошти. Її треба ввести у два поля, щоб їх значення були тотожними, запамʼятайте її. Цей крок дозволить відрізняти вас від інших учасників. Ми не показуємо адреси публічно та навіть не сповіщаємо чи перебуває будь-хто зараз онлайн. Докладніше про це  – Privacy Policy#Email Addresses).

В поле Прізвисько вкажіть те як, ви бажаєте представлятись іншим учасникам. Багато хто вказує своє справжнє імʼя, але це не обовʼязково (ваше прізвисько може містити пробіли).

Оберіть собі пароль. Як зазвичай… уникайте використання слів зі словника, не використовуйте той самий пароль, який ви використовуєте для доступу до вашого банківського рахунку, введіть його двічі, щоб уникнути проблем з помилковим вводом.

Натисніть 'Зареєструватись'

На наступній сторінці вам треба ознайомитись з "Умови Співпраці". Ця угода укладається між вами та Фундацією OpenStreetMap. Вона роз’яснює права щодо інтелектуальної власності на будь-які надані вами картографічні дані. Якщо ви живете у Франції чи Італії, зробіть відповідний вибір у меню зверху. З юридичних причин ми представляємо перекладений і дещо змінений юридичний текст жителям Франції та Італії. Якщо ви мешкаєте в іншому місці – оберіть "Решта світу". З неофіційними перекладами іншими мовами можна ознайомитись за посиланням — Open Database License/Contributor Terms.

Якщо ви згодні поширювати ваш внесок на умовах Суспільного Надбання, поставте відповідний прапорець. Оголошення ваших внесків суспільним надбанням залежить від вас. Якщо ви не виберете цей параметр, це не завадить створенню вашого облікового запису чи іншим чином не вплине на ваш внесок в OSM. Ось деякі розʼяснення стосовно переваг та недоліків поширення ваших даних на умовах суспільного надбання.

Натисніть "Прийняти" у разі згоди.

Після вашої згоди ви отримаєте листа підтвердження в якому буде посилання за яким вам треба перейти, щоб підтвердити вашу адресу електронної пошти та те, що це саме ваша адреса.

Якщо електронний лист із підтвердженням не надійшов, вам слід перевірити теку «Спам» і, можливо, через кілька хвилин оновити теку «Вхідні». Якщо ви все ще не можете знайти електронну пошту або якщо ви забули пароль для свого облікового запису OSM, ви можете змінити пароль на сторінці https://www.openstreetmap.org/forgot-password.html


У нас також є різні облікові записи для деяких інших систем, повʼязані з OpenStreetMap: подробиці див. Облікові записи.

Імена облікових записів і політика кількох облікових записів

OpenStreetMap не вимагає, а ні використання вашого свого справжнього імені, а ні використання одного облікового запису. Ви можете вільно використовувати своє справжнє імʼя для облікового запису, і багато хто з маперів робить саме так, але ви також можете використовувати будь-який псевдонім. Також, ви можете створити кілька облікових записів за потреби – наприклад, якщо ви настільки дбаєте про конфіденційність, що не хочете, щоб хтось повʼязував редагування, зроблені вами під час відпустки, і ті, які ви робите вдома. (Бувають навіть ситуації, коли ми спеціально просимо вас використовувати окремий обліковий запис, а саме під час імпорту даних.)

Будь ласка, не зловживайте цими свободами. Зокрема:

  • не створюйте кілька облікових записів з єдиною метою ввести інших в оману (наприклад, щоб створити враження, що багато різних людей якимось чином «на вашому боці», а не лише ви одні, або щоб приховати той факт, що ви надсилаєте спам в OSM);
  • не створюйте облікові записи з іменами, які ображають інших;
  • не створюйте облікові записи, які видають себе за інших;
  • не створюйте нові облікові записи та не використовуйте альтернативні облікові записи, намагаючись уникнути скасування чи призупинення облікових записів учасника, оскільки це порушує Умови використання OpenStreetMap Foundation.

Перейменування облікових записів

Учасники можуть в будь-який момент перейменувати власний обліковий запис у себе в налаштуваннях. Однак це може викликати певні незручности, якщо інші учасники бажають відстежувати дії того чи іншого учасника, оскільки вебсайт та API покладаються саме на назву облікового запису для ідентифікації учасників. Використання сторонніх сервісів, наприклад OSMCHa, дозволяє побачити всі імена які були в облікового запису.

Відновлення пароля

Якщо ви забули ваш пароль, ми надішлемо вам новий. Перейдіть у форму відновлення пароля. Для цього вам знадобиться адреса вашої електронної пошти.

Якщо ви забули на яку адресу електронної пошти зареєстровано ваш обліковий запис – це звісно проблема, але не все ще втрачено. Див Question:How to recover OSM password without knowing email?

Зміна пароля

Для зміни пароля, перейдіть у налаштування вашого профілю (https://www.openstreetmap.org/user/yourusername/account) і виконайте зміну пароля, вказавши в полі Пароль ваш новий пароль та підтвердить його в полі Підтвердження пароля.

Видалення облікового запису

Зазвичай нема потреби видаляти обліковий запис на openstreetmap.org. Не проблема просто залишити його бездіяльним. Хочете видалити певну інформацію, що ідентифікує вас? Зважте на перейменування облікового запису, це просто, так само як і зміна опису вашого профілю. Якщо ви бажаєте 'повністю' видалити обліковий запис: увійдіть до нього скориставшись обліковими даними, перейдіть до Налаштувань та скористайтесь кнопкою Видалити обліковий запис…. Будь ласка, зверніть увагу на попередження: процес видалення облікового запису є остаточним і не може бути скасований! Ви також побачите деталі того, що саме видаляється. Якщо у вас є додаткові запитання щодо процесу видалення або збереженої інформації, ви можете надіслати електронного листа на адресу підтримки. Будь ласка, надішліть електронний лист з електронної пошти облікового запису, пов’язаної з вашим обліковим записом OSM.