Uk:Visibility of GPS traces

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Треки з часовими відмітками розфарбовані в залежності від швидкостів JOSM. Треки із відсутньою часовою інформацією - пурпурні.

Видимість GPS треків іншим користувачам на openstreetmap.org може бути визначена користувачем при завантаженні на сервер. Існує 4-ри варіанти.

Ступінь публічності Посилання на користувача що завантажив список загальнодоступних GPS треків Мітки часу через API Точки через API Примітка
Ідентифікуємий (Identifiable) так так так так рекомендовий варіант.
Публічний (Public) так так ні так історичний варіант
Відслідковуємий (Trackable) ні ні так так Варто віддвать перевагу над приватним
Приватний (Private) ні ні ні так
  • Ідентифікуємий означає що трек буде видно публічно в "Ваших GPS треках" і в загальному списку GPS треків, тобто інші користувачі зможуть завантажувать оригінальний трек і асоціювать його з вашим нікнеймом. Дані отримані через API треків буде посилаться на Вашу оригінальну сторінку із треками. Мітки часу для точок треку доступні через публічний GPS API.
  • Публічний означає що трек буде видно публічно в "Ваших GPS треках" і в загальному списку GPS треків. Дані отримані через API треків не буде посилаться на Вашу оригінальну сторінку із треками. Мітки часу для точок треку не доступні через публічний GPS API, але зберігаєть хронологічний порядок. Однак інші користуваче все що можуть завантажиться оригінальний трек із загального списку треків і будь які помітки часу будуть включені туди.
  • Відслідковуємий означає що трек не буде показаний ні в яких публічних списках, але точки трека будуть доступні через публічний GPS API із помітками часу. Інші користувачі зможуть лише завантажить оброблені точки із Вашого трека що не дозволяє асоціювать ці треки з Вами напряму.
  • Приватний означає що треки не будуть видимі ні в яких публічних списках, але точки трека будуть доступні через публічний GPS API без поміток часу.

Деякі редактори (наприклад, JOSM) показують часові відмітки GPS трека і така інформація буде доступна для перегляду. Ця інформація може бути використана для внесення властивостей транспортного потоку або властивостей карти, наприклад, світлофорів, швидкісних лімітів тощо. Однак відвітки часу не така важлива для більшості картографічних цілей. Точність координат (широта/довгота та іноді висота н.р.м) от що насправді важливо в ньому. Враховуючи це ви можете вирішить публікувать треки без часових відміток, якщо Ви не бажаєте надавати про себе додаткову інформацію.

Також майте на увазі що навіть якщо це не в публічному списку, хтось може співставити трек з безпосередньо з Вами, зробивши припущення що трек по малонаселеній місцевасті зробив користувач який редагував мапу в цьому місці. Редагування данних (лінії/точки/теги тощо) завжди публікується із Вашим іменем.

Дивись Privacy Policy щоб дізнаться більше інформації про приватність.