Uk:Visibility of GPS traces

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Треки з часовими відмітками розфарбовані в залежності від швидкостів JOSM. Треки із відсутньою часовою інформацією - пурпурні.

Видимість GPS треків іншим користувачам на openstreetmap.org може бути визначена користувачем при завантаженні на сервер. Існує 4-ри варіанти.

Ступінь публічності Посилання на користувача що завантажив список загальнодоступних GPS треків Мітки часу через API Точки через API Примітка
Ідентифікуємий (Identifiable) так так так так рекомендовий варіант.
Публічний (Public) так так ні так історичний варіант
Відслідковуємий (Trackable) ні ні так так Варто надавати перевагу над приватним
Приватний (Private) ні ні ні так
  • Ідентифікуємий означає що трек буде видно публічно в "Ваших GPS треках" і в загальному списку GPS треків, тобто інші користувачі зможуть завантажувати оригінальний трек і асоціювати його з вашим нікнеймом. Дані отримані через API треків буде посилатися на Вашу оригінальну сторінку із треками. Мітки часу для точок треку доступні через публічний GPS API.
  • Публічний означає що трек буде видно публічно в "Ваших GPS треках" і в загальному списку GPS треків. Дані отримані через API треків не буде посилатися на Вашу оригінальну сторінку із треками. Мітки часу для точок треку не доступні через публічний GPS API, але зберігає хронологічний порядок. Однак інші користувачі все що можуть завантажити оригінальний трек із загального списку треків і будь-які помітки часу будуть включені туди.
  • Відслідковуємий означає що трек не буде показаний ні в яких публічних списках, але точки трека будуть доступні через публічний GPS API із помітками часу. Інші користувачі зможуть лише завантажить оброблені точки із Вашого трека що не дозволяє асоціювати ці треки з Вами напряму.
  • Приватний означає що треки не будуть видимі ні в яких публічних списках, але точки трека будуть доступні через публічний GPS API без поміток часу.

Деякі редактори (наприклад, JOSM) показують часові відмітки GPS трека і така інформація буде доступна для перегляду. Ця інформація може бути використана для внесення властивостей транспортного потоку або властивостей карти, наприклад, світлофорів, швидкісних лімітів тощо. Однак відмітки часу не така важлива для більшості картографічних цілей. Точність координат (широта/довгота та іноді висота н.р.м) от що насправді важливо в ньому. Враховуючи це ви можете вирішити публікувати треки без часових відміток, якщо Ви не бажаєте надавати про себе додаткову інформацію.

Також майте на увазі що навіть якщо це не в публічному списку, хтось може зіставити трек з безпосередньо з Вами, зробивши припущення що трек по малонаселеній місцевості зробив користувач який редагував мапу в цьому місці. Редагування даних (лінії/точки/теги тощо) завжди публікується із Вашим іменем.

Дивись Privacy Policy щоб дізнатися більше інформації про приватність.