Uk:Visibility of GPS traces

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Треки з часовими відмітками розфарбовані в залежності від швидкостів JOSM. Треки із відсутньою часовою інформацією - пурпурні.

Видимість GPS-треків іншим користувачам на openstreetmap.org може бути визначена користувачем при завантаженні на сервер. Існує 4 варіанти.

Ступінь публічності Посилання на користувача що завантажив Cписок загальнодоступних GPS треків Мітки часу через API Точки через API Примітка
Ідентифікований (Identifiable) так так так так рекомендовий варіант
Загальнодоступний (Public) так так ні так історичний варіант
Відстежуваний (Trackable) ні ні так так Варто надавати перевагу над приватним
Приватний (Private) ні ні ні так
  • Ідентифікований означає, що трек буде видно публічно у «Ваших GPS треках» і в загальному списку GPS треків, тобто інші користувачі зможуть завантажувати оригінальний трек і асоціювати його з вашим іменем користувача. Дані, отримані через API треків, посилатимуться на вашу оригінальну сторінку з треками. Мітки часу для точок треку доступні через загальнодоступний GPS API.
  • Загальнодоступний означає, що трек буде видно публічно у «Ваших GPS треках» і в загальному списку GPS треків. Дані отримані через API треків не посилатимуться на вашу оригінальну сторінку з треками. Мітки часу для точок треку не доступні через загальнодоступний GPS API, але зберігає хронологічний порядок. Однак інші користувачі все одно можуть завантажити оригінальний трек із загального списку треків і будь-які мітки часу будуть включені туди.
  • Відстежуваний означає, що трек не буде показаний в жодних загальнодоступних списках, але точки треку будуть доступні через загальнодоступний GPS API з мітками часу. Інші користувачі зможуть завантажити лише оброблені точки з вашого треку що не дає змоги асоціювати ці треки безпосередньо з вами.
  • Приватний означає, що треки не будуть видимі в жодних загальнодоступних списках, але точки треку будуть доступні через загальнодоступний GPS API без міток часу.

Деякі редактори (наприклад, JOSM) показують часові мітки GPS треку, і ці дані будуть доступні для перегляду. Ці дані може бути використано для внесення властивостей транспортного потоку або властивостей карти, наприклад, світлофорів, обмежень швидкості тощо. Однак мітки часу не такі важливі для більшості картографічних цілей. Точність координат (широта/довгота та іноді висота н.р.м) — от що насправді важливо в ньому. Враховуючи це ви можете вирішити публікувати треки без часових міток, якщо ви не бажаєте надавати про себе додаткову інформацію.

Також майте на увазі, що навіть якщо ці дані не в загальнодоступному списку, хтось може зіставити трек з безпосередньо з вами, зробивши припущення, що трек малонаселеної місцевості зробив користувач, який редагував мапу в цьому місці. Редагування даних (лінії/точки/теги тощо) завжди публікуються з вашим іменем.

Перегляньте Privacy Policy, щоб дізнатися більше інформації про приватність.