Uk:Web front end/How to upload a GPS trace/Troubleshooting

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search


Я завантажив свої треки GPS на сервер, але на мапі нічого не змінилось

Коли ви завантажуєте треки, що містяться у файлі GPX, точки з координатами додаються в базу даних. Але в жодному разі це не означає що вулиці, стежки та інші об’єкти будуть автоматично додані на мапу на підставі завантажених файлів. Для додавання об’єктів до мапи, ви чи хтось інший може скористатись редактором для їх додавання, використовуючи треки GPS як допоміжні матеріали, які можна використовувати так само як і фонові зображення. (Докладніше: Q:Why aren't my GPS traces shown on the maps? або Q:How are uploaded traces (GPX files) from my GPS device used in the OpenStreetMap editing process?)

Як мені побачити завантажені на сервер треки?

Як тільки ваші файли GPX будуть завантажені у бази даних, у вас буде можливість:

 • Побачити їх серед інших в розділі GPS-треки на вебсайті
 • Редагувати мапу використовуючи ваші треки в якості фонового зображення (натисніть «редагувати» поруч з треком)
 • Ознайомтесь з документацією до редактора OSM, яким ви користуєтесь, щоб дізнатись як в ньому використовувати GPS-треки. Ось кілька порад:
  • Отримайте ваші треки разом з треками інших під час редагування мапи
   • В iD частину треків можна побачити на шарі GPS-треки OpenStreetMap.
   • В JOSM у вікні завантаження даних поставте прапорець Дані GPS поруч з прапорцем Дані OpenStreetMap.
 • Скористайтесь API для отримання ваших треків в межах вказаної області

Примітка: Для того, щоб побачити ваш трек в редакторі iD, завантажте його як загальнодоступний трек. В іншому випадку, вам доведеться завантажити його собі та відключати через меню Дані мапи/Власні дані мапи або перетягнувши його безпосередньо на мапу.

Що таке теґи файлів GPX?

Примітка: Теґування треків повністю відрізняється від теґування даних OSM. Хе-хе, ми іноді використовуємо плутані назви у openstreetmap.org!

Під час завантаження файлів GPX на сервер, теґи дозволяють додати спрощений опис до ваших треків GPS. З їх допомогою ви можете відрізнити ваші власні треки від треків інших, а також гуртувати їх за певною ознакою додаючи однаковий теґ до них. Наприклад, всі треки позначені 'Melbourne' показуються за цим посиланням www.openstreetmap.org/traces/tag/Melbourne. Зверніть увагу, що ці теґи є чутливими до регістру, тож Melbourne та melbourne – це різні теґи.

До одно файлу можна додати кілька теґів, розділяючи їх комою (","). Зазвичай теґами можуть бути назви країн, міст та інших місць, але ви вільні додавати власні теґи, які вам потрібні не обмежуючись цим.

Біля моїх завантажених треків є позначка "ОЧІКУЄ". Чому?

Перед завантаження в базу даних треки підлягають обробці. Зазвичай весь процес триває не більше 15 хвилин. В час великих навантажень (особливо у вихідні), вони дійсно можуть очікувати в черзі на обробку перед завантаженням в базу даних. Вам не треба чекати завершення завантаження для того, щоб розпочати мапити, однак:

 • Якщо ви користуєтесь iD, ви можете перетягнути файл з треком на мапу в редакторі.
 • Якщо ви користуєтесь JOSM або іншим офлайновим редактором, завантажте трек з вашого носія в редактор.

Чому сигнал/треки такі погані в центральній частині міста або біля великих будинків?

Для нормальної роботи GPS та досягнення певної точності, пристрою потрібно приймати сигнал принаймні від чотирьох супутників. Часто, в центрах міст є багато високих будівель, які можуть блокувати ці сигнали і ускладнювати роботу пристроїв GPS. Також можуть бути ефект віддзеркалення сигналу від матеріалу, яким вкриті будівлі навколо вас, в результаті чого сигнали відбиватимуться від них, тому приймач вважатиме, що він знаходиться десь у будинках навколо. Іншим фактором, який може вплинути на це, є кількість та розташування супутників, які можна побачити під час визначення позиції; спроби записати трек в інший день або інший час доби можуть дати кращі результати.

Дивиться також: Точність даних GPS.