Uk:Export

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Панелі Експорт та Поділитися

Панелі Експорт та Поділитися з обох боків на OpenStreetMap.org

Ви можете використовувати бокові панелі на головній OpenStreetMap.org для виконання базових операцій по експортуванню зображення мапи або даних, що лежать в її основі, для вибраної місцевості.

Дані OpenStreetMap XML

Скористайтесь кнопкою «Експорт» над мапою для доступу до бічної панелі для того, щоб мати можливість отримати дані в форматі OpenStreetMap XML для обраної місцевості. Ознайомтесь також зі сторінкою – downloading data.

З допомогою цієї панелі ви зможете отримати поточні дані "як вони є" в форматі OpenStreetMap XML (точки, лінії, зв’язки – їх ключі та теґи). Вона дозволяє вашому веб оглядачу надіслати запит до OpenStreetMap API на отримання даних з виділеної області на мапі (зробити так званий "map call"). Однак такий спосіб має обмеження щодо розміру даних, які ви можете запросити. Дані XML можна зберегти у файл .osm, який потім можна відкрити та обробити з допомогою таких інструментів як Osmosis, osmfilter, або JOSM. Для отримання докладної інформації про формат XML зверніться до статті Примітиви даних.

Зображення

Панель Поділитися дозволяє отримати частину мапи у вигляді зображення PNG, JPEG, SVG або PDF у вигляді Стандартного шару OpenStreetMap (типовий шар на головній сторінці), який генерується з допомогою рендера Mapnik.

Також на цій панелі знаходяться додаткові параметри для вибору формату та налаштування масштабу зображення.

HTML код для вбудовування

Також на панелі Поділитися ви можете отримати код HTML. Натискання на кнопку HTML згенерує для вас код, який ви можете вбудувати до власної вебсторінки. Цей фрагмент коду HTML дозволить вам вбудувати поточний вигляд мапи до елемента iframe, не просто у вигляді зображення, а з повним функціоналом рухомої мапи.

Якщо вам потрібна статичний фрагмент мапи, для цього достатньо зробити знімок екрану та зберегти його у вигляді зображення, або ж подивіться як додати статичне зображення мапи за допомогою сервісів, які дозволять вам завжди мати актуальний вигляд мапи на вашій сторінці.

Код HTML для вбудовування з маркером на мапі

Кроки, які вам потрібно виконати для отримання коду HTML для показу маркера на мапі виглядають наступним чином:

  • Перейдіть на https://www.openstreetmap.org
  • Знайдіть на мапі потрібне вам місце
  • Натисніть на кнопку Поділитися праворуч для відкриття панелі
  • Перевірте ще раз поточну мапу, щоб переконатись що це саме те місце
  • Натисніть на кнопку "HTML"
  • Поставте прапорець "Додати маркер"
  • Скопіюйте код у полі нижче, який починається з <iframe

Якщо вам потрібне лише посилання на місце на мапі, код HTML буде досить простим. Щось типу:

<a href="https://www.openstreetmap.org/#map=6/49.067/32.783">Перегляньте мапу на OpenStreetMap</a>

URL такого виду буде безпосереднім посиланням на відповідне місце в OpenStreetMap, де в параметрах довгота та широта. Див Uk:Перегляд_мапи#Посилання на місця на мапі.

Якщо вам потрібні більш наворочені параметри для вбудовування мапи, такі як показ маркера, або ж ви бажаєте не використовувати iframe, тоді вам потрібно використовувати код HTML, який містить виклик бібліотеки для показу "рухомої мапи", щоб мати все під власним контролем. Див Deploying your own Slippy Map

Інші інструменти та формати для експорту

Ознайомтесь з OSM on Paper, щоб дізнатись додатковий перелік інструментів (разом з простими вебінтерфейсами)

Якщо вам потрібні дані в інших форматах подивиться далі. Вам доведеться спочатку завантажити потрібний шматок даних у форматі OpenStreetMap XML Data (.osm), або через панель Експорту (невеличкі ділянки), або ж з Planet.osm (великі території), після ви зможете перетворити їх на один із потрібних вам форматів. Готові до звантаження дані можуть бути доступні в різних форматах.

Чому функція "Експорт" іноді не працює?

Коли сервери рендерінгу мають велике навантаження від трафіку на основній мапі, частина експорту тимчасово відключається. Це виникає через те, що рендерінг зображень для експорту вимагає багато ресурсів у порівнянні з рендерінгом стандартної мапи.

Якщо ви хочете скористатися експортом, ви можете спробувати пізніше або переглянути інші варіанти.

Пакетне завантаження

Якщо вам потрібні великі частки даних OpenStreetMap, подивіться Planet.osm. Для створення власної мапи на основні даних OpenStreetMap дивіться Deploying your own Slippy Map для отримання напрямку руху.

Зауважте, що експорт даних з OpenStreetMap (у будь-якому форматі) відбувається відповідно до вимог Ліцензії OpenStreetMap.