Uk:Елементи

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Доступні мови — Elements
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް

Елементи (або примітиви даних) є основними компонентами концептуальної моделі даних уявлення реального світу в OpenStreetMap. Вони складаються з:

  • точок (визначає точку в просторі),
  • ліній (визначають лінійні об’єкти та межі полігонів), та
  • зв’язків (які використовуються, щоб показати як елементи поєднуються один з одним).

Всі перелічені елементи можуть мати один або кілька теґів (які описують зміст конкретного елемента).

Точка (Node) точка

Основна стаття: Uk:Node

Точка представляє конкретну точку на земній поверхні, яка зазначається своїми координатами (широтою і довготою). Кожна точка, щонайменше, містить власний ідентифікатор та координати.

Точки можуть використовуватись для визначення самостійних точкових об’єктів. Наприклад: лавка в парку чи колодязь.

Точки також використовуються для визначення форми ліній. Точки, що складають лінію часто не мають власних теґів. Проте є специфічні моменти, коли теґи до таких точок потрібно додавати. Наприклад, highway=motorway_junction використовується для позначення з’їзду з автомагістралі, а power=tower позначає опору лінії електропередач.

Точка може входити до складу зв’язку в якості його члена. Члени зв’язку також можуть мати ролі: тобто, функцію точки в даному конкретному наборі пов’язаних елементів даних.

Лінія (Way) линия замкнутая линия полигон

Основна стаття: Uk:Way

Лінія — це впорядковане послідовне поєднання від 2 до 2,000 точок, що утворюють ламану лінію. Лінії використовуються для позначення лінійних об’єктів, таких як річки та дороги. линия

Лініями також позначають межі полігонів), таких як будівлі та ліси. В такому випадку перша та остання точки матимуть однакові координати. Це називається — "замкнена лінія полигон замкнена лінія

Зверніть увагу, що замкнені лінії іноді представляють кільця, наприклад, кільцевий рух на автомобільних дорогах, а не полігони. Для того, щоб визначити, з чим маємо справу, потрібно проаналізувати теґи.

Полігони з дірками, або з межами що складаються більше ніж 2,000 точок, не можуть бути представлені у вигляді однієї лінії. Замість цього потрібно використовувати більш складний елемент даних — мультиполігон.

Зв'язок (Relation) отношение

Основна стаття: Uk:Relation

Зв’язок — багатоцільова структура даних, яка включає взаємовідносини між двома чи більше елементами даних (точками, лініями та або з іншими зв’язками). Наприклад:

  • Зв’язок з маршрутом, до якого входять лінії, що утворюють певний маршрут (пронумеровану автомагістраль), велосипедний маршрут, або маршрут громадського транспорту.
  • Заборони поворотів, які вказують на неможливість повернути в певному напрямку на з’єднання шляхів.
  • Мультиполігони — описують полігони, що містять дірки ('зовнішні' та 'внутрішні' межі).

Таким чином, зв’язки можуть мати різні значення. Чим є зв’язок, визначається його теґами. Як правило, зв’язок матиме теґ 'type'. Інші теґи зв’язка потрібно інтерпретувати у світлі значення теґу type.

Зв’язок є переважно впорядкованим переліком точок, ліній та інших зв’язків. Ці об’єкти є членами зв’язку.

Кожен елемент зв’язку може мати власну роль. Наприклад зв’язок із заборони повороту має членів з ролями "from" та "to", описуючи можливість повороту в той чи інший бік.

Одиночний елемент, такий як якась певна лінія, може з’являтись у зв’язку кілька разів.

Теґ тег

Основна стаття: Uk:Tags

Всі елементи даних (точки, лінії та зв’язки) можуть мати теґи. Теґи описують зміст конкретного елемента, якому вони призначені.

Теґ складається з пари двох текстових полів вільного формату: 'ключа' та 'значення'. Кожне з цих полів може складатись з 255 символів юнікоду. Наприклад, highway=residential використовується для позначення дороги, основним призначенням якої є надання можливості людям дістатись їх домівки.

Не існує сталого словника теґів, але існує багато домовленостей, задокументований в цій вікі (почніть з вивчення сторінки Uk:Map Features). Про статистику застосування певного теґу можна дізнатись за допомоги Taginfo. Якщо існує більше ніж один спосіб позначити певний об’єкт, краще використовувати той, що є найбільш поширеним.

Загальні атрибути

У базі даних OSM, ми зберігаємо ці атрибути для точок, ліній та зв’язків. Можливо для ваших застосунків і не потрібні вони всі й деякі стороні вибірки з даних OSM можуть також не містити їх всі.

назва значення опис
id integer Використовується для ідентифікації елементів. Типи елементів мають власні простори ID, тож може існувати точка з id=100 разом з лінією з id=100, які навряд чи можуть бути пов’язані або бути географічно поруч.
user string Містить ім’я учасника, який останнім змінював об’єкт. Учасники в змозі змінювати власні ім’я
uid integer Числовий ідентифікатор учасника, який останнім змінював об’єкт. Цей ідентифікатор є незмінним.
timestamp W3C Date and Time Formats час внесення останніх змін
visible "true"
"false"
показує чи є об’єкт вилученим з бази даних, якщо visible="false" інформація про об’єкт виводиться тільки по історичним запитам.
version integer Версія об’єкта. Новостворені об’єкти мають версію 1, яка збільшується з кожним завантаженням змін на сервер. Сервер може відкинути нову версію об’єкта якщо, версія що надсилається не збігається з версією в базі даних на сервері.
changeset integer Набір змін в якому об’єкти були створені або змінені.

Звичайно, на додачу ми зберігаємо теґи, а також повну історію редагування кожного елемента.