Uk:Зв’язки
Зв’язок — є одним із базових елементів даних, який містить один чи більше теґів, а також впорядкований перелік, який складається з однієї чи більше точок, ліній та/або зв’язків в якості членів, які використовуються для позначення логічних чи географічних взаємостосунків між різними елементами. Член зв’язку може, необов’язково, мати роль, що визначає місце яке він відіграє у зв’язку.
Використання
Зв’язки використовуються для моделювання логічних (і, як правило, локальних) або географічних стосунків між об’єктами. Вони не призначені для зберігання вільно пов’язаних, але розташованих на значній території елементів. Було б неправильним, наприклад, використовувати зв’язки для гуртування 'всіх пішохідних маршрутів в Східній Англії'
Розмір
Рекомендується включати до одного зв’язку не більше 300 членів. Якщо вам доводиться працювати зі зв’язками з великою кількістю членів, створіть кілька окремих зв’язків та об’єднайте їх у Super-Relation.
Причина: Чим більше членів має один зв’язок, тим важче впоратись з ним, легко зламати, викликати конфлікти, і як показує досвід вони споживають значний обсяг ресурсів сервера та бази даних.
- Примітка: "Супер-зв’язки" — виглядають гарною концепцією на папері, але не багато програмного забезпечення OSM працює з ними.
Ролі
Роль — необов’язкове текстове поле, в якому зазначається функція члена зв’язку. Наприклад, в Північній Америці, роль east показує, що дорога йде на Схід, що вказується на щиті напрямків з номерами доріг. Або, у мультиполігоні, ролі
inner та
outer використовуються, щоб вказати, яка з ліній позначає внутрішні та зовнішні контури мультиполігону.
Типи зв’язків 
- Основна стаття: Types of relation
Мультиполгони
Мультиполігони є одним зі способів мапінгу об’єктів в OpenStreetMap, що займають певну площу. В той час як більшість таких об’єктів представлено звичайною замкненою лінією
, будь-який з них може бути замаплений у вигляді мультиполігону. Без цього не обійтись, коли вам потрібно зробити отвори в полігоні (виключити певну частину з його складу), або якщо в об’єкта є ексклави, які потрібно включити до його складу, а також якщо контур об’єкта складається з більше ніж 2000 точок.
У зв’язку мультиполігона, ролі inner та
outer використовуються для зазначення того, чи є лінія внутрішнім чи зовнішнім контуром території полігону. Наприклад, внутрішня лінія може означати острів на озері.
Автобусний маршрут
Для позначення автобусного маршруту використовується зв’язок типу type=route, з теґами route=bus, ref=* та operator=*. На початку, у зв’язку автобусного маршруту знаходяться точки зупинок, вони впорядковуються за ходом руху автобуса. Потім, зазначаються дороги, по яких проходить автобусний маршрут. У схемі мапінгу маршрутів громадського транспорту PTv2, відрізки доріг впорядковуються у послідовності за якою проходить маршрут, так само, як і зупинки. Відрізки доріг не мають ролей. Вони мають утворити ланцюг без розривів від початкової до кінцевої зупинок (в JOSM легко це побачити в редакторі зв’язків).
Інші приклади
- Relation:boundary — застосовується виключно для опису адміністративних кордонів.
- Relation:restriction – описують обмеження маневрів, такі як “розворот заборонено”, “рух тільки прямо” й тому подібне
- Див також Types of relation та Category:Relations
Інструменти
- JOSM/Advanced_editing#Relations: Робота зі зв’язками в JOSM
- Potlatch 2/relations: Робота зі зв’язками в Potlatch
- Перегляд зв’язку: Example id=11
- Перегляд історії змін зв’язку: Example id=11
- Показ зв’язку на мапі: Example id=11
- OSM Relation Analyzer (http://ra.osmsurround.org) – пошук зв’язку за навою або для його аналізу, напр. пошук розривів в маршрутах
- Relation Check
- Relation Diff
- Relation lists
- Візуалізація зв’язків на мапі
- Rel2gpx
- Geofabrik - OSM Inspector - PTv2 помилки у зв’язках маршрутів (територія Tokyo) – для перевірки на наявність пропусків чи невірного порядку елементів у зв’язках PTv2
Навігація по зв’язкам
Будь ласка, вкажіть тут застосунки, які в змозі слідувати по маршрутам зі зв’язків (наприклад, використовувати маршрути для паломників)
- Поки що застосунки невідомі.
Див. також
|