Uk:Зв’язки

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Role)
Jump to navigation Jump to search
Mf Relation.svg

Зв’язок — є одним із базових елементів даних, який містить один чи більше теґів, а також впорядкований перелік, який складається з однієї чи більше точок, ліній та/або звязків в якості членів, які використовуються для позначення логічних чи географічних взаємостосунків між різними елементами. Член зв’язку може, необов’язково, мати роль, що визначає місце яке він відіграє у зв’язку.

Використання

Зв’язки використовуються для моделювання логічних (і, як правило, локальних) або географічних стосунків між об’єктами. Вони не призначені для зберігання вільно пов’язаних, але розташованих на значній території елементів. Було б неправильним, наприклад, використовувати зв’язки для гуртування 'всіх пішохідних маршрутів в Східній Англії'

Розмір

Рекомендується включати до одного зв’язку не більше 300 членів. Якщо вам доводиться працювати зі зв’язками з великою кількістю членів, створіть кілька окремих зв’язків та об’єднайте їх у Super-Relation.
Причина: Чим більше членів має один зв’язок, тим важче впоратись з ним, легко зламати, викликати конфлікти, і як показує досвід вони споживають значний обсяг ресурсів сервера та бази даних.

Примітка: "Супер-зв’язки" — виглядають гарною концепцією на папері, але не багато програмного забезпечення OSM працює з ними.

Ролі

Роль — необов’язкове текстове поле, в якому зазначається функція члена зв’язку. Наприклад, в Північній Америці, роль Role east показує, що дорога йде на Схід, що вказується на щиті напрямків з номерами доріг. Або, у мультиполігоні, ролі Role inner та Role outer використовуються, щоб вказати, яка з ліній позначає внутрішні та зовнішні контури мультиполігону.

Типи зв’язків Mf Relation.svg

Основна стаття: Types of relation

Мультиполгони

Мультиполігони є одним зі способів мапінгу об’єктів в OpenStreetMap, що займають певну area площу. В той час як більшість таких об’єктів представлено звичайною замкненою лінією closed way, будь-який з них може бути замаплений у вигляді мультиполігону. Без цього не обійтись, коли вам потрібно зробити отвори в полігоні (виключити певну частину з його складу), або якщо в об’єкта є ексклави, які потрібно включити до його складу, а також якщо контур об’єкта складається з більше ніж 2000 точок.

У зв’язку мультиполігона, ролі Role inner та Role outer використовуються для зазначення того, чи є лінія внутрішнім чи зовнішнім контуром території полігону. Наприклад, внутрішня лінія може означати острів на озері.

Автобусний маршрут

Для позначення автобусного маршруту використовується зв’язок типу type=route, з теґами route=bus, ref=* та operator=*. На початку, у зв’язку автобусного маршруту знаходяться точки зупинок, вони впорядковуються за ходом руху автобуса. Потім, зазначаються дороги, по яких проходить автобусний маршрут. У схемі мапінгу маршрутів громадського транспорту PTv2, відрізки доріг впорядковуються у послідовності за якою проходить маршрут, так само, як і зупинки. Відрізки доріг не мають ролей. Вони мають утворити ланцюг без розривів від початкової до кінцевої зупинок (в JOSM легко це побачити в редакторі зв’язків).

Інші приклади

  • Relation:boundary — застосовується виключно для опису адміністративних кордонів.
  • Relation:restriction – описують обмеження маневрів, такі як “розворот заборонено”, “рух тільки прямо” й тому подібне
  • Див також Types of relation та Category:Relations

Інструменти

Навігація по зв’язкам

Будь ласка, вкажіть тут застосунки, які в змозі слідувати по маршрутам зі зв’язків (наприклад, використовувати маршрути для паломників)

  • Поки що застосунки невідомі.

Див. також