Uk:Key:natural

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg natural
Biogradska suma.jpg
Опис
Використовується для опису природних особливостей земельної ділянки, в тому числі тих, які були змінені людиною. Show/edit corresponding data item.
Група: Natural
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Статус: затверджений

Використання

Дивіться також: Natural

Використовується елементів з розділів Геологія та Поверхня землі.

Значення

Природа

Ці теґи використовуються для опису природних і фізичних особливостей земної поверхні, навіть якщо вони зазнали впливу від діяльності людини. Дивіться сторінку під назвою Natural для ознайомлення із правилами його застосування.

Ключ Значення Елемент Опис Tag Usage[1] Вигляд на мапі Фотографія

Вегетація та ґрунти

natural fell node area Узгірʼя, покриті травою, де (вже) не ростуть дерева. В північних країнах це повʼязано з висотою: чим вище — тим нижче температура, дужче вітер, тому крім трави тут не росте нічого.

В окремих випадках теґ можна вживати в Україні для позначення гірських пасовищ або гірських утворень, де немає дерев.

No, see #545.
Fjell.jpg
natural grassland area Степ, дике поле — безліса, вкрита травʼянистою рослинністю, рівнинна ділянка. Дивіться також landuse=grass для культурних газонів, landuse=meadow для сінокосів.
Natural-Grassland.png
Surface grass.jpg
natural heath node area Середовище існування карликових чагарників, що характеризується відкритою, низькорослою деревною рослинністю, де часто переважають рослини Ericaceae.
Rendering-area-natural-heath-yellow.png
Lüneburger Heide 080.jpg
natural moor node area Торфʼяник, мохове болото — заболочена місцевість у вигляді вологих ділянок кислого ґрунту з невисокою рослинністю. Не рекомендується до використання, дивіться вікі сторінку. на поточний момент не показується на стандартному шарі
Moorland - geograph.org.uk - 384704.jpg
natural scrub node area Необроблена земля, вкрита кущами або низькорослими деревами.
Rendering-area-natural-scrub.png
Starr 010831-0015 Morella faya.jpg
natural shrubbery area Ділянка чагарників (алея), яка активно доглядається або обрізається людьми. Також можливий трохи дикий вигляд. на поточний момент не показується на стандартному шарі
Holiday Inn Express, Taunton. Car park shrubbery. - geograph.org.uk - 1829844.jpg
natural tree node Поодиноке, окреме дерево. Використовується для позначення унікальних рослин.
Tree-16.svg
Tree.jpg
natural tree_row way Ряд дерев, лісосмуга.
Rendering-natural tree row-mapnik.png
Row of Poplar Trees - geograph.org.uk - 242206.jpg
natural tree_stump node Пень, залишки зрубаного або зламаного дерева.
Tree stump1 30u06.JPG
natural tundra node area Тундра – середовище проживання над лінією дерев в альпійських і субполярних регіонах, в основному вкрите травою, що не культивується, низькорослими чагарниками та мохами, іноді на пасовищах.
Croix de Fer- View to South-West.JPG
natural wood node area Вкрита деревами територія. Дивіться також landuse=forest. Для додавання інших деталей дивіться leaf_type=* та leaf_cycle=*.
Rendering-area-natural-wood.png
Biogradska suma.jpg

Гідрологія

natural bay node area Затока, бухта – водна поверхня, здебільшого оточена суходолом, але з безперешкодним сполученням з океаном або озером.
Rendering-natural-bay.png
Lowlandman's Bay, Jura - geograph.org.uk - 25388.jpg
natural beach node area Дикий пляж – форма рельєфу вздовж водойми, яка складається з піску, гальки або іншого пухкого матеріалу.
Rendering-area-natural-beach.png
View from Highway 1, California 25.jpg
natural blowhole node area Отвір у морську печеру, який зʼявився на суходолі, що призводить до викидів води з отвору через дію хвилі.
Blowhole1.svg
natural cape node Мис – шматок суходолу, що видається у море чи велике озеро.
Provincetown Spit Cape Cod.jpg
natural coastline way Берегова лінія – середня лінія урізу води, що відокремлює моря та океани від суходолу (вода має буді по праву руку за напрямком лінії, а суходіл – по ліву).
Rendering-area-natural-coastline.png
Coastline.jpg
natural crevasse way area Велика тріщина в льодовику.
Crevasses.jpg
natural geyser node Гейзер – джерело, що характеризується періодичним викидом води, що викидається під тиском і супроводжується парою.
Strokkur, Iceland.jpg
natural glacier node area Льодовик – багаторічне природне накопичення льоду на земній поверхні. Утворюється зі снігу у тих районах, де протягом року таких опадів випадає більше, ніж тане та випаровується.
Glacier-area.png
Grosser Aletschgletscher 3196.JPG
natural hot_spring node Джерело геотермальних (підігрітих, чи навіть гарячих) підземних вод.
Grand prismatic spring.jpg
natural isthmus node area Перешийок – вузька смуга суходолу, обмежена водою з обох боків, що з’єднує два більших масиви суші.
Isthme de Langlade.jpg
natural mud node area Грязь, багно, намул, твань, баговиння. Ділянка, вкрита мулом – насичений водою дрібнозернистий ґрунт без значного покриття рослинністю. Дивіться також natural=wetland + wetland=*.
Rendering-natural-mud-mapnik.png
Death 12 bg 082303.jpg
natural peninsula node area Півострів – ділянка суші, яка виступає у воду з більшого масиву суходолу, майже оточена водою.
Shimabara Peninsula Japan SRTM.jpg
natural reef area Риф – скеля, піщана коса, кораловий риф тощо, що лежить під поверхнею води.
Vanatinai, Louisiade Archipelago.jpg
natural shingle node area Галька – обточене (відшліфоване) дією води або льодовиків каміння, уламки гірської породи на березі або в річище річки.
Scree render.png
Vorderrhein Mundaun.JPG
natural shoal node area Мілина – ділянка дна поблизу поверхні води (буквально стає мілкою) і оголюється під час відпливу. Дивіться також natural=sand.
Rendering-area-natural-beach.png
SandbarLongIsland1.jpg
natural spring node Джерело – місце, де підземні води природним чином витікають із землі (джерело іншими мовами).
Spring-14.svg
La Sorgue, Fontaine-de-Vaucluse.JPG
natural strait node area Протока – вузький водний простір, що поділяє ділянки суходолу і поєднує водні басейни (моря або озера).
Rendering-natural strait.png
ISS054-E-53958 (Strait of Dover).jpg
natural water area Будь-яка водойма, від природної, як-от озеро чи ставок, до штучної, наприклад: рів чи канал. Дивіться також waterway=riverbank.
Base layer water.png
Natural water.jpg
natural wetland area Природна територія, що піддається затопленню або заболоченій землі, тип позначається додатково теґом wetland=*.
Rendering-area-natural-marsh-osmarender.png
Vatmark.jpg

Геологія

natural arch node way area Арка – скельна арка, утворена природним шляхом ерозією, з отвором знизу. на поточний момент не показується на стандартному шарі
Delicate Arch LaSalle.jpg
natural arete way Гострий гребінь, зубчатий гірський хребет, який зазвичай утворюється, коли два льодовики розмивають паралельні U-подібні долини.
Natural-arete-125.png
Arête nord du Râteau.jpg
natural bare_rock area Ділянка голих скель з рідкою рослинністю або без неї, з оголеною корінною породою.
Bare rock.png
Coastal rock formation.jpg
natural natural=blockfield area A surface covered with boulders or block-sized rocks, usually the result of volcanic activity or associated with alpine and subpolar climates and ice ages.
Blockstrom Felsenmeer Odenwald 2006.jpg
natural cave_entrance node area Вхід у печеру: природний підземний простір, достатній для людини.
Cave.14.svg
Jászó58.JPG
natural cliff node way area Круча, бескид, стрімчак — прямовисна скеля на березі моря, що спричиняє різкий перепад висот і унеможливлює рух. Вертикальний або майже вертикальний природний перепад рельєфу, як правило, з голою кам’яною поверхнею (нижня частина має бути праворуч за напрямком лінії).
Natural cliff-125.png
Cliff.jpg
natural dune node way area Дюна – піщаний пагорб, утворений вітром, покритий зовсім невеликою рослинністю або без неї. Дивіться також natural=sand та natural=beach. на поточний момент не показується на стандартному шарі
Ayres dunes, Isle of Man.jpg
natural earth_bank way Яри – глибокі, широкі й достатньо протяжні крутосхилі долини V-подібної форми, які виникають внаслідок ерозії пухких гірських порід тимчасовими лінійними водотоками під час потужних опадів, танення снігу, льоду чи льодовиків.
A gully (Budanova Gora) 1.jpg
natural fumarole node Фумарола – невеликий отвір і тріщина в кратерах вулканів або лавових потоках, що застигає і покривається кіркою, місце виділення газо- і пароподібних продуктів.
Námafjall in summer 2009 (2).jpg
natural gully way Балки – невелікий розріз рельєфу, утворений водною ерозією. Дивись також natural=earth_bank.
Gully in the Kharkov region.jpg
natural hill node  Пагорб, горб, пагорок, пригір — форма рельєфу, що підіймається над навколишньою поверхнею, але лише на обмеженій площі. на поточний момент не показується на стандартному шарі
Good binsey.jpg
natural peak node Вершина гори.
Peak-8.svg
Peak.jpg
natural ridge way Гірський хребет – лінійна форма рельєфу гори з безперервним здійнятим гребенем.
Natural-ridge-125.png
North Ridge of Mount Rohr.jpg
natural rock node area Скеля – помітна скеля або група скель, що височіє над основною породою. на поточний момент не показується на стандартному шарі
Gainfarn froschstein.jpg
natural saddle node Перевал – найнижча точка уздовж хребта або між двома вершинами гір.
Saddle-8.svg
Saddle img.png
natural sand node area Територія, вкрита піском без рослинності або з дуже рідкою рослинністю. Дивіться також natural=beach та natural=dune.
Rendering-area-sand.png
Kalabrien Ricadi Sandwellen 2129.jpg
natural scree node area Щебінь, камʼянистий осип, голяк — не щільні нагромадження невеликих гострокутних уламків гірської породи.
Scree render.png
Scree.jpg
natural sinkhole node area Карстова вирва – природна западина або отвір у поверхні рельєфу. на поточний момент не показується на стандартному шарі
Rax doline.jpg
natural stone node Валун, великий камінь – окремий помітний валун, який може відрізнятися від складу місцевості, на якій він лежить; наприклад, льодовиковий ератичний валун. на поточний момент не показується на стандартному шарі
Big rock at saynatsalo.jpg
natural valley node way Долина — рівна плоска місцевість, природна западина, оточена хребтами або пасмами гір чи пагорбів. на поточний момент не показується на стандартному шарі
LinvilleGorge.jpg
natural volcano node Вулкан – отвір у земній поверхні, звідки вивергається вулканічний матеріал.
Volcano-8.svg
DenglerSW-Stromboli-20040928-1230x800.jpg
natural user defined node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.

  1. Does not include uses in semi-colon value separated lists