Uk:Key:landuse

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg landuse
Changing landuse - geograph.org.uk - 1137810.jpg
Опис
Використовується для опису переважного використання земельних ділянок. Show/edit corresponding data item.
Група: Landuse
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Статус: де-факто

Використання

Дивіться також Landuse

В основному використовується для опису переважного використання земельних ресурсів людьми. Для отримання загальної інформації по нанесення на мапу та класифікацію земельних ділянок дивіться Land use and areas of natural land. Дивіться також статтю Landcover, для отримання загальної інформації по теґуванню фізичного вигляду поверхні землі, а також Proposed features/landcover для ознайомлення з пропозиціями для більш чіткого визначення окремих концепцій.

Більш докладне описання позначення використання земель доступне на сторінці опису теґів amenity=*, leisure=* та tourism=*, включаючи amenity=college, amenity=hospital, leisure=park, amenity=parking, leisure=pitch, amenity=school, amenity=swimming_pool та amenity=university. В певних випадках ці конкретні теґи можуть використовуватись для позначення переважного використання земель, в інших вони можуть надавати додаткову інформацію. Наприклад школа в житловому кварталі або автостоянка в торговому районі.

Значення

Дивіться загальні значення, що використовуються для позначення типів використання землі нижче в таблиці:

Землевідведення

Наступні теґи використовується для опису мети, з якою використовується ділянка землі. Дивіться сторінку Landuse, щоб ознайомитись із його використанням.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Загальні значення ключа landuse – території із забудовою

landuse commercial node area Територія, яка зайнята переважно комерційними установами. Якщо установа здійснює свою діяльність продаючи товари, надаючи послуги в роздріб, територію, на якій вони знаходяться, позначають теґом landuse=retail. Комерційні установи можуть продавати послуги на місці і можуть включати приватні лікарські кабінети та недержавні установи з питань психічного та фізичного здоров’я, такі як приватні консультації або послуги фізіотерапевта або ветеринарні лікарні. Для державних установ та підприємств цей теґ не має застосовуватись. Комерційні установи також можуть включати офісні будівлі та бізнес-парки, які мають обмежений взаємозв’язок із публічними просторами та продають свої послуги на місці або назовні. Як правило, вільне пересування нерезидентів в таких бізнес-парках є обмеженим.
Landuse-commercial.png
Cambourne Business Park - geograph.org.uk - 15908.jpg
landuse construction node area Ділянки, на яких відбувається активна фаза будівництва будівлі чи споруди, включаючи будь-які цілеспрямовані зміни ландшафту чи рослинності на ній. Застосування цього теґу до покинутих будівельних майданчиків є недоречним.
Rendering-landuse-construction-mapnik.png
Landuse construction.jpg
landuse education node area Територія, яка переважно використовується для освітніх цілей та або навчальними закладами.
Stąporków, Szkoła Podstawowa nr 2.jpg
landuse fairground node area A site where a fair takes place
Honre's Pleasure Fair funfair in Inverness from above.jpg
landuse industrial node area Промзона — земельні ділянки, де розташовані промислові виробництва: заводи, фабрики, цехи, склади готової продукції.
Landuse-industrial.png
Rehuraisio feed plant in Oulu 2008 001.jpg
landuse residential node area Територія житлової забудови; це можуть бути ділянки забудовані окремими приватними будинками, так і території житлових багатоповерхових комплексів.
Rendering-area-landuse-residential.png
Lawrenceville.jpg
landuse retail node area Земельна ділянка де розташовані об’єкти роздрібної торгівлі: крамниці, магазини, ринки, торгові ятки. Установи роздрібної торгівлі продають товари, такі як харчові продукти (готові до вживання або такі, що вимагають подальшої обробки чи приготування), одяг, ліки, канцелярські товари, побутові прилади, інструменти та інші подібні предмети. На територіях розташування установ роздрібної торгівлі спостерігається значний обсяг вільного руху пішоходів. Для позначення територій із відмінною діловою активністю зважте на застосування теґу landuse=commercial.

Як правило, люди можуть вільно пересуватись територією розташування роздрібної торгівлі та мати доступ до неї. Територія роздрібної торгівлі (landuse=retail) є підмножиною території знаходження комерційних установ (landuse=commercial), але в OpenStreetMap вони мають використовуватися та розглядатися як взаємозаперечні.

Landuse-retail.png
Trocadero - London 1.jpg
landuse institutional node area Land used for institutional purposes, see  Institution (disambiguation). Institutional land may include buildings like an office=government, office=ngo, office=association, amenity=social_facility and their associated infrastructure (car parks, service roads, yards and so-on)

information sign

The meaning of this tag is ambiguous and unclear. Consider using another tag that better describes the object. For instance landuse=commercial. See talk page for discussion.
MSF bureau Genève Novembre 2015.jpg
Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Загальні значення ключа landuse – сільськогосподарські території

landuse aquaculture node area  Aquaculture is the farming of freshwater and saltwater organisms such as finfish, molluscs, crustaceans and aquatic plants. currently not rendered by OSM Carto
Delta Pride Catfish farm harvest.jpg
landuse allotments node area Городи — невеликі земельні ділянки, орендовані або у власності місцевих мешканців відведені під вирощування сільськогосподарських культур, що знаходяться за межами житлової забудови. Також таким чином також позначаються дачні ділянки (садово-городні товариства).
Landuse-allotments.png
Schrebergaerten.jpg
landuse farmland area Сільськогосподарські угіддя, що використовуються для обробки землі, вирощування та випасу скота (поле, пасовище, рілля).
Rendering-landuse-farm-mapnik.png
Rye field.jpg
landuse farmyard area Територія із фермерськими будівлями, корівниками, свинарниками, стайнями, ангарами з обладнанням, амбарами для кормів тощо, майданчиками для зберігання техніки та її обслуговування, а також відкритий простір між ними та чагарниками/деревами навколо них. В інших країнах, з сімейними фермерськими господарствами, на території ферм також можуть знаходитись садиби, житлові будинки, де проживає фермерська сім’я.
Rendering-area-landuse farmyard-mapnik.png
Farmyard.jpg
landuse landuse=paddy area An area of land where the surface and shape of the land is made suitable for growing rice.
Rice Field.jpg
landuse animal_keeping area An area of land that is used to keep animals, particularly horses and livestock.
Open stable Velm Neuhaus.jpg
landuse flowerbed area Квітник, ділянка прикрашення декоративними квітами, елемент садово-паркового облаштування в містах та населених пунктах, та за їх межами.
Brussels floral carpet B.jpg
landuse forest node area Територія, на якії вирощуються дерева для подальшого промислового використання; території що перебувають у розпорядженні лісових промислових господарств для ведення промислової дільності з вирощування деревини та заготівлі пиломатеріалів. Не плутайте з розплідниками та територіями що покриті деревами, але на яких не ведеться промислової діяльності. Див Forest.
Landuse-forest.png
Fort Nelson Forestry.JPG
landuse greenhouse_horticulture area Територія, на який знаходяться теплиці (парники); територія тепличного господарства.
Rendering-landuse-farm-mapnik.png
Greenhouses westland.jpg
landuse meadow node area Луг чи пасовище: земля, переважно вкрита трав’янистими та нелісистими рослинами, в основному використовується для заготівлі сіна чи випасу тварин.
Landuse Meadow.png
Mottey.jpg
landuse orchard node area Сад – територія засаджена плодовими деревами чи плодово-ягідними кущами з метою їх вирощування та збору врожаю для подальшої його реалізації та переробки, як одного із видів сільськогосподарської діяльності.
Orchard.png
PikiWiki Israel 29753 Almonds grove.jpg
landuse plant_nursery area Розплідник рослин – ділянка просто неба, де вирощують молоді рослини для подальшої пересадки, розмноження.
Landuse plant nursery.png
Cutchogue - Oregon Road - Plant Nursery.jpg
landuse vineyard node area Виноградник.
Landuse-vineyard.png
Grape vines.jpg
Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія


Common landuse key values - waterbody

Warning: currently, there is no convention on the exact meaning of this tag. Therefore, it makes sense to treat it like "boundary of aquaculture" (without implication of water body), which means, water body should be tagged by its own, using natural=water etc.}}}

landuse basin node area Зумпф, відстійник, помийниця — земельна ділянка, покрита або ні водою, зі штучно створеним поглибленням для збирання опадів, стічних вод тощо. Вживайте разом з basin=stormwater | rainwater | infiltration | detention | retention для уточнення типу.
Base layer water.png
Boneyard Detention Basin 2006.jpg
landuse reservoir node area Водосховище, резервуар — відокремлена відкрита територія або споруда для зберігання води.
Landuse-reservoir.png
Amagase Dam.jpg
landuse salt_pond area Ставок для випарювання солі — земельна ділянка, де морська вода випаровується для видобутку з неї солі.
Rendering-landuse-salt-pond.png
Salt ponds SF Bay (dro!d).jpg
Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Інші значення ключа landuse

landuse brownfield node area Земельна ділянка очищена від попередніх споруд і підготована під нову забудову.
Rendering-landuse-construction-mapnik.png
Former Brickworks ... - geograph.org.uk - 56268.jpg
landuse cemetery node area Кладовище — окрема земельна ділянка для поховань тіл померлих людей. Якщо є можливість, зазначайте релігійну приналежність з допомогою теґа religion=*. Для місць, де знаходиться невелика кількість поховань, наприклад поховання священників в церковному дворі, використовуйте натомість теґ amenity=grave_yard.
Landuse-cemetery.png
Cemetery-photo.JPG
landuse conservation area Застарілий варіант позначення природоохоронних територій. Використовуйте натомість boundary=protected_area + protected_area=*.
landuse depot area Територія, яка використовується як депо для транспортних засобів (поїзди, автобуси або трамваї). Зважте на використання саме цього теґу замість landuse=railway, landuse=commercial, landuse=industrial з додатковим теґом, напр. industrial=depot. currently not rendered by OSM Carto
RET remise Beverwaard (2).JPG
landuse garages area Гаражні комплекси, гаражні кооперативи – території зайняті переважно одноповерховими гаражними боксами.
Rendering-area-landuse garages-mapnik.png
Garages.jpg
landuse grass node area Трав’яні газони (доглянута трава). Докладніше дивіться на сторінці опису теґу landuse=grass.
Natural-Grassland.png
084 Green grass lawn background, green mowed grass free photo.jpg
landuse greenfield node area Земля відведена під будівництво, де до цього не існувало ніякої забудови; згодом може перетворитись на будівельний майданчик.
Rendering-area-landuse greenfield-mapnik.png

(not rendered)

Greenfields - geograph.org.uk - 1202824.jpg


landuse landfill node area Територія сміттєзвалища.
Rendering-landuse-landfill-mapnik.png
Landfill.jpg
landuse military node area Землі військового призначення: випробувальні полігони, території військових частин й т.п.
Rendering-landuse-military-mapnik.png
REUNION 2007 04.jpg
landuse port area Порт (портова зона) — прибережна ділянка моря, річки або озера з прилеглою акваторією, захищена від негоди захисними гідротехнічними спорудами, на якій розміщується комплекс будівель та пристроїв для завантаження і розвантаження суден та їх обслуговування. currently not rendered by OSM Carto
Churchill Seaport 1996-08-12.jpg
landuse quarry node area Кар’єр — місце видобутку корисних копалин, будівельних матеріалів відкритим способом.
Rendering-landuse-quarry-mapnik.png
Steinbruch.jpg
landuse railway area Земельна ділянка, відведена під потреби рейкового транспорту.
Landuse-industrial.png
OahuRailway&LandCo-switchtrack-signal.JPG
landuse recreation_ground node area Місце відпочинку — відкрита ділянка із зеленими насадженнями, можливо спортивними майданчиками для відпочинку у широкому розумінні. Зазвичай належить територіальній громаді, але трапляються приватні території.
Landuse-recreation ground.png
Outdoor gym in Parque de Bateria, Torremolinos.JPG
landuse religious node area An area used for religious purposes
Landuse-religious ground.png
Cerkiew w Komańczy by Verid1st 09.JPG
landuse village_green node area Центр селища — особлива земельна ділянка в центрі британських селищ. В Україні не вживається.
Landuse-village green.png
GrettonVillageGreen.jpg
landuse winter_sports node area Територія призначення для зимових видів спорту.
First run (3373949916).jpg
landuse Визначається користувачем node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.