Uk:Tag:amenity=social_facility

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = social_facility
Salvation Army Citadel, Hill Street , Newport - geograph.org.uk - 1585015.jpg
Опис
Установи соціальної допомоги. Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Social facility-14.svg
Зображення в OSM Carto area
Rendering-area-amenity-school.png
Група: social facilities
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Соціальним закладом є будь-яке місце, де надаються соціальні послуги:

Соціальна робота — це професія та соціальна наука, спрямована на досягнення соціальної справедливості, якості життя та повного розвитку потенціалу кожної особи, групи та спільноти в суспільстві.

Конкретними прикладами соціального закладу є будинки для спільного проживання та будинки для людей похилого віку, інтернатні заклади, наркологічні клініки, майстерні для людей з фізичними вадами та притулки для бездомних. Немає обмежень щодо того, хто надає послуги.

Як мапити

Накресліть полігон area, що включає всю територію установи разом з будівлями. Позначте його теґом amenity=social_facility та зазначте тип установи social_facility=*.

Якщо установа призначена для певної цільової групи, вкажіть це за допомогою теґу social_facility:for=*.

Якщо в установи немає території, теґи додаються до будівлі. Якщо геометрія будівлі невідома, або установи займає лише кілька приміщень в будівлі, використовуйте точку node.

Типи закладів

Соціальні заклади бувають різних типів і можуть бути місцем, де надаються послуги або звідки ними керують. Типи соціальних закладів визначаються рівнем догляду чи послуг, які надаються, а також тим, чи проживають люди в цьому місці. Для визначення тих кого установа обслуговує використовується теґ social_facility:for=*, про що далі.

Теґ Позначка Опис
social_facility=group_home Group home.svg Груповий будинок – це місце проживання, організоване для певної соціодемографічної групи, де надаються соціальні та медичні послуги, такі як проведення дозвілля, харчування та певний рівень нагляду. Приклади включають будинки для літніх людей, місця проживання для дітей/підлітків, які не можуть жити зі своїми родинами, будинки  напівпуті для людей з залежностями або незначними конфліктами з законом, а також сиротинці.
social_facility=nursing_home Будинок престарілих – це заклад, де надається постійний цілодобовий догляд за хворими, а також соціальні та медичні послуги; підтримка мешканців у елементарних  повсякденних заняттях. Серед мешканців люди похилого віку, тяжкохворі, люди з фізичними та психічними вадами. Дивіться також amenity=nursing_home.
social_facility=hospice Хоспіс – це заклад, який надає постійний паліативний і сестринський догляд 24 години на добу вмираючим, невиліковно чи хронічно хворим людям, а також підтримку їхнім родичам. [Цей теґ не був частиною схваленої пропозиції]. Більш поширеним є теґ healthcare=hospice.
social_facility=assisted_living Assisted living.svg Житловий заклад, подібний до group_home, але за мешканці є більш незалежними (наприклад, живуть в окремих квартирах). Зазвичай задуманий для людей з «легкими» вадами. Наприклад, будинок-інтернат для людей похилого віку; часто з наявністю медсестри або медперсоналу що приходить за запитом і кнопкою виклику екстреної допомоги.
social_facility=day_care Group home.svg Нежитловий заклад, який щоденно надає послуги догляду за людьми з особливими потребами (людям похилого віку, інвалідам), схожий на груповий будинок або будинок престарілих, однак відвідувачі проводять ніч зі своїми родинами, а не в закладі.
social_facility=shelter Shelter.svg Заклад, що надає тимчасові місця для сну або притулок від негоди. Наприклад wikipedia:Homeless shelter або wikipedia:Emergency shelter чи wikipedia:Transitional shelter)
social_facility=ambulatory_care Ambulantorycare.svg Офіс для працівників, які забезпечують життєві потреби тих, хто не може повністю забезпечити себе; наприклад, адміністративні офіси для домашніх медсестер або вуличних робітників. Натомість розгляньте можливість використання теґу office=*.
social_facility=healthcare Outpatient care.svg Заклад, який надає обмежену медичну амбулаторну допомогу, таку як лікування наркоманії, безкоштовні щеплення; наприклад, наркологічна клініка. Розгляньте застосування теґу amenity=clinic.
social_facility=outreach Outreach.svg Заклад, який надає соціальні послуги ветеранам, такі як адвокація, консультування, працевлаштування, пошук житла, оздоровчі програми, дозвілля. Наприклад, робота з ветеранами.
social_facility=workshop Workshop.svg Заклад, де переважно працюють люди з інвалідністю. Також може включати проведення занять для реабілітації неповнолітніх правопорушників.
social_facility=clothing_bank Заклад, який роздає одяг (часто використаний і дарований) бідним або в тим хто опинився в надзвичайній ситуації безкоштовно або за ціною нижчою від ринкової. Будь ласка, не плутайте з звичайними секонд-хендами shop=second_hand або благодійними магазинами (shop=charity, які продають вживані товари для фінансування благодійних організацій).
social_facility=food_bank Foodbank.svg Заклад, який безкоштовно або за ціною, нижчою від ринкової, роздає розфасовані продукти харчування, як правило, бідним. (наприклад, харчова комора). Якщо в закладі подають лише готові страви, замість цього використовуйте soup_kitchen.
social_facility=soup_kitchen Foodbank.svg Заклад, який безкоштовно або за ціною нижче ринкової надає готові страви, як правило, малозабезпеченим. Інші назви цього типу закладу: meal center, food kitchen, comedor popular (Аргентина), restaurante popular (Бразилія) тощо.
social_facility=dairy_kitchen Молочна кухня, соціальний заклад у країнах колишнього СРСР, який забезпечує безкоштовне молочне харчування для певних груп населення, визначених місцевими правилами. Можуть включати новонароджених дітей, вагітних жінок, годуючих матерів, малих дітей. Якщо молочна кухня також продає молочну їжу, ймовірно, також слід додати теґ shop=dairy.

Кого обслуговує заклад

Основна стаття: Key:social_facility:for

Теґ social_facility:for=* використовується для опису груп людей для яких призначено заклад.

Можливі помилки

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!

Дивіться також

  • amenity=community_centre – Деякі форми соціальних закладів можуть збігатися з громадськими центрами. Якщо він спрямований на аудиторію зі специфічними проблемами та/або укомплектований професійними помічниками (соціальними працівниками, медсестрами), варто надавати перевагу amenity=social_facility. Якщо центр відкритий для широкої аудиторії (іноді певної вікової групи або з певними інтересами), що збирається для певних заходів, його слід позначити теґом amenity=community_centre.
  • amenity=hospital, amenity=clinic та healthcare=* – Для обʼєктів/POI, які зосереджені на лікуванні конкретних гострих медичних станів, наприклад тих послуг, які зазвичай надає лікар, потрібно використовувати amenity=hospital, amenity=clinic чи healthcare=*.