Uk:Точка

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Node)
Jump to navigation Jump to search
Mf node.svg

Точка — є одним із базових елементів моделі даних OpenStreetMap. Вона визначає окрему гео-просторову точку, що має координати у вигляді широти, довготи та id точки.

Третій, необов’язковий параметр висота над рівнем моря також може бути доданий; key:ele. Точка може бути визначена як частина повного шару (layer=*) або поверху (level=*), у випадку коли один об’єкт знаходиться над або під іншим, скажімо — міст.

Точки можуть використовуватись для визначення окремих елементів та використовуватись для задання форм та «шляхів»', які утворюються лініями.

Понад 2 000 000 000 точок міститься в базі OSM (станом за 2013 рік).

Точкові елементи

Точки можуть використовуватись для позначення самостійних точкових об’єктів. У разі використання точок у такий спосіб, вони повинні мати хоча б один Теґ, для вказання їх призначення. Точки можуть мати кілька теґів та/або входити до складу зв’язків. Наприклад, телефонна кабінка може бути просто позначена amenity=telephone, чи також позначена додатково теґом operator=*.

Точки ліній

Дивись також: Лінія

Більшість точок входять до складу однієї чи більше ліній, що утворюють фігури та «шляхи».

В місці де лінії перехрещуються на одному рівні, вони повинні мати спільну точку (наприклад: перехрестя доріг). Якщо автомобільні чи залізничні шляхи перетинаються на різних рівнях без з’єднання між собою, вони не повинні мати спільних точок (наприклад: дорога, що проходить під мостом bridge=*). Там, де лінії перетинаються на різних рівнях їм слід вказувати різні значення теґу layer=* або level=*, або теґувати їх за допомогою location=* зі значеннями 'overground' або 'underground'. Є деякі винятки з цього правила, дороги що проходять по греблях відповідно до чинного визначення повинні мати спільні точку з водним шляхом, що перетинає греблю.

Деякі точки, що входять до складу ліній можуть мати власні теґи. Наприклад:

Структура

Для отримання додаткової інформації див. Rails port/Database schema#Nodes.
назва значення опис
id integer
>=1
Ідентифікатор точки є унікальним тільки для точок. (Лінія може мати такий самий ідентифікатор, як і точка.) Редактори намагаються зберігати це значення від’ємним, для того, щоб вказати на те, що дані ще не збережені на сервері. Ідентифікатори точок на сервері є постійними, це означає, що призначений точці ідентифікатор залишиться без змін, коли дані доповнюються або виправляються. Ідентифікатори вилучених точок не повинні використовуватись повторно, окрім відновлених точок.
lat decimal number
≥ −90.0000000 and ≤ 90.0000000
7 знаків після коми
Координата широти в градусах (позитивні на північ від екватора) в проекції WGS84. Деякі застосунки не приймають координати що лежать за межами діапазону ±85. Не використовуйте IEEE 32-бітний тип даних з плаваючою комою так як він обмежений лише 5 десятковими знаками. 32-бітний метод, який використовується Rails port, як ціле та ефективно ділиться на 1E7.
lon decimal number
≥ −90.0000000 and ≤ 90.0000000
7 знаків після коми
Координати довготи в градусах (позитивні на схід від Гринвіча) в проекції WGS84.Слід зазначити, що географічні полюси знаходяться на широті ±90 градусів, але в цьому випадку довготі буде встановлене довільне значення в межах цього діапазону.
tags Набір пар key/value, з унікальним key Дивись Map Features для отримання довідки по застосуванню теґів.

Приклад

<node id="25496583" lat="51.5173639" lon="-0.140043" version="1" changeset="203496" user="80n" uid="1238" visible="true" timestamp="2007-01-28T11:40:26Z">
    <tag k="highway" v="traffic_signals"/>
</node>

Особливі випадки