Uk:Точка

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Node)
Jump to navigation Jump to search
Mf node.svg

Точка — є одним із базових елементів моделі даних OpenStreetMap. Вона визначає окрему геопросторову точку, що має id та координати у вигляді широти та довготи.

Третій необов’язковий параметр – висота над рівнем моря, також може бути доданий за допомогою теґу ele=* (скорочення від "elevation"). Точка може бути визначена як така, що входить до складу певного рівня (layer=*) або поверху (level=*), у випадку коли один об’єкт знаходиться над або під іншим, скажімо — міст.

Точки можуть використовуватись для визначення окремих самостійних об’єктів на мапі, а також використовуються для формування геометрії ліній.

Станом на липень 2019 року в базі OSM міститься понад 7,7 мільярда точок.

Точкові елементи

Точки можуть використовуватись для позначення самостійних точкових об’єктів. У разі використання точок у такий спосіб, вони повинні мати хоча б один Теґ, для зазначення їх призначення. Точки можуть мати кілька теґів та/або входити до складу зв’язків. Наприклад, телефонна кабінка може бути просто позначена amenity=telephone, та також позначена додатково теґом operator=*.

Точки ліній

Дивись також: Лінія

Більшість точок входять до складу однієї чи більше ліній, що утворюють фігури та ламані лінії.

В місці де лінії перехрещуються на одному рівні, вони повинні мати спільну точку (наприклад: перехрестя доріг). Якщо автомобільні чи залізничні шляхи перетинаються на різних рівнях без з’єднання між собою, вони не повинні мати спільних точок (наприклад: дорога, що проходить під мостом bridge=*). Там, де лінії перетинаються на різних рівнях їм слід вказувати різні значення теґу layer=* або level=*, або позначати їх за допомогою теґу location=* зі значеннями 'overground' або 'underground'.

Деякі точки, що входять до складу ліній можуть мати власні теґи. Наприклад:

Структура

Для отримання додаткової інформації див. Uk:Rails port/Database schema#Nodes.
назва значення опис
id 64-bit integer
>=1
Ідентифікатор точки є унікальним тільки для точок. (Лінія може мати такий самий ідентифікатор, як і точка.) В програмах-редакторах ці значенння намагаються зберігати від’ємними, для того, щоб вказати на те, що дані ще не збережені на сервері. Ідентифікатори точок на сервері є постійними, це означає, що призначений точці ідентифікатор залишиться без змін, коли дані доповнюються або виправляються. Ідентифікатори вилучених точок не повинні використовуватись повторно, окрім випадків відновлення точок.
lat decimal number
≥ −90.0000000 та ≤ 90.0000000
7 знаків після коми
Значення широти в градусах (позитивні на північ від екватора) в проєкції WGS84. Деякі застосунки не приймають координати що лежать за межами діапазону ±85 для деяких проєкцій. Не використовуйте IEEE 32-бітний тип даних з плаваючою комою оскільки він обмежений лише 5 десятковими знаками. 32-бітний метод, який використовується Rails port, використовує цілі значення координат (які помножуються на 1e-7 та округлюються після цього, це дозволяє охопити всі призначені координати в діапазоні ±214,7483647 градуса, що складає діапазон у 429,4967295 градуса, що трохи більше, ніж потрібно). Для обчислюваних проєкцій треба використовувати 64-бітні значення даних з плаваючою комою.

7 десяткових знаків після коми для координат у градусах визначають найгіршу похибку довготи в межах ±5,56595 міліметра на екваторі, тобто вона дозволяє будувати мапи з сантиметровою точністю. Використовуючи 5 знаків після коми точність координат буде в межах метра, що може призводити до значних спотворень в контурах будівель, артефактів у формі доріг та інших важливих об’єктів.

lon decimal number
≥ −180.0000000 та ≤ 180.0000000
7 знаків після коми
Значення довготи в градусах (позитивні на схід від Гринвіча) в проєкції WGS84. Слід зазначити, що географічні полюси знаходяться на широті ±90 градусів, але в цьому випадку довготі буде встановлене довільне значення в межах цього діапазону.
tags Набір пар key/value, з унікальними key Дивись Map Features для отримання довідки по застосуванню теґів.

Приклад

<node id="25496583" lat="51.5173639" lon="-0.140043" version="1" changeset="203496" user="80n" uid="1238" visible="true" timestamp="2007-01-28T11:40:26Z">
    <tag k="highway" v="traffic_signals"/>
</node>

Особливі випадки