Uk:Key:barrier

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg barrier
City wall avila.png
Опис
Перешкода – фізична конструкція, яка блокує чи перешкоджає подальший рух. Edit or translate this description.
Група: Restrictions
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Задокументовані значення: 57
Мається на увазі

Implied access differs by value (barrier type)

Використовується разом з
Статус: затвердженийPage for proposal

Вікідані

Перешкода –– фізична конструкція, яка блокує чи перешкоджає подальший рух. Теґ "barrier" охоплює тільки наземні перешкоди і не використовується для водних перепон (дамб, водоспадів й т.д…).

Як мапити

Дивіться Barriers.

Значення

Бар'єри

Ця категорія включає бар'єри, перешкоди, огорожу — об'єкти, що заважають вільному пересуванню.

Чимало з наведених нижче об'єктів є специфічними для країн походження і не мають еквівалентної назви українською, звідси виходить, що в Україні вони навряд чи зустрічаються.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Лінійна огорожа, укріплення

barrier cable_barrier way Тросовий (дротовий) бар'єр — безперервні металеві троси закріплені по висоті на крихких стовпчиках. Запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або (рідше) виїзду за межі дороги.

Дивіться також barrier=rope для обмежувальних мотузок.

5-wire-rope-barrier.jpg
barrier city_wall way area Фортифікаційна стіна — споруда для захисту міста, поселення від потенційних нападників. З давнини до сучасності вони використовуються для оточення поселень.
  • права сторона (за напрямком відрізку) — це дно, ліва сторона — верхівка. Якщо обидві сторони однієї висоти, тоді додайте two_sided=yes.

Дивіться також historic=city_gate.

City-wall-render-eg1.png
City wall avila.png
barrier ditch way Канава, рів, траншея; зазвичай зі струмком на дні, який нелегко перетнути, особливо колісним транспортом. Можна вживати разом з waterway=stream або waterway=drain.
Barrier fence mapnik.png
Forest ditch.JPG
barrier fence way Паркан звичайний — це огорожа з деревини, металу чи полімерів, яка підтримується власним чином; призначена для обмеження чи запобігання пересуванню певною територією. Взагалі, від стін відрізняється легкою конструкцією. Вживайте разом з fence_type=* для уточнення типу паркану.
Barrier fence mapnik.png
Anglerise.jpg
barrier guard_rail way Металовідбійник — захисна споруда з металу у вигляді безперервних рейок на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги.
  • права сторона (за напрямком відрізку) — це внутрішній бік, ліва сторона — зовнішній.
Barrier fence mapnik.png
CrashBarrier.jpg
barrier handrail way Is designed to be grasped by the hand so as to provide stability or support.
Barrier fence mapnik.png
Geländer am Kulturhaus im Kinderdorf Dittrichshütte 2.JPG
barrier hedge way area Живий тин — смуга щільних чагарників і кущів, посаджених та культивованих таким чином, щоб сформувати огорожу чи позначити межі території.
Barrier hedge.png
Daniel Fuchs.CC-BY-SA.Morus nigra.Hedge.jpg
barrier retaining_wall way Підпірна стіна — це кам'яна споруда, яка тримає ґрунт, каміння подалі від будівель, доріг чи території. Підпірні стіни попереджують появу нахиленого руху транспорту, ерозію та забезпечують укріплення для (майже) вертикальних перепадів висоти схилу.
  • права сторона — це дно, ліва сторона — верхівка.
Barrier fence mapnik.png
Retaining wall.png
barrier wall way area Мур — це стіна з натурального каменю, цегли, шлакоблоків, яка підтримується власним чином; призначена для обмеження чи запобігання пересуванню певною територією. Крім цього, надійно затуляє територію від зайвих очей.
Barrier fence mapnik.png
Dscf0590-800.jpg

Точкові перешкоди

barrier block node Блок — великий, масивний і твердий шматок каміння, бетону, який неможливо перемістити власноруч. Зазвичай, застосовуються для блокування в'їзду великих транспортних засобів.
Barrier.svg
Barrier roadblock.jpg
barrier border_control node Прикордонний контрольно-пропускний пункт — обов'язкова зупинка для перевірки документів, вантажів, митних формальностей на кодоні між двома країнами.
EU Swiss border post.jpg
barrier bump_gate node Ударні турнікетоподібні ворота — перешкода для худоби у Техасі, США. Щоб проїхати, автівка має власним переднім бампером штовхнути ворота та швидко проїхати, доки механізм не зачинив їх. Особлива конструкція та противаги не потребують електроенергії і працюють без персонального втручання: виходити з машини непотрібно. [1]
barrier bus_trap node Автобусна пастка — перешкоджає руху легкових автомобілів. Спеціальна металева вставка у великій траншеї посеред шляху дозволяє проїзд автобусів, вантажівок, проте автівки з вузькою шириною колії (поперечної відстані між найвіддаленішими точками плям контакту шин з дорогою) проїхати не зможуть, так як одразу ляжуть на днище.
Bussluse 05-04-06 02.jpg
barrier cattle_grid node Перешкоди для худоби — кілька металевих рейок в дорожньому полотні, щоб запобігти бродінню великої рогатої худоби, овець дорогою. Люди та колісний транспорт просуваються нею вільно. Інколи відомі під назвою «Техаські ворота», навіть за межами Техасу.
Barrier cattle grid-14.svg
Cattle grid.jpg
barrier cycle_barrier node Велообмежувач — кілька сталевих поперечин, розміщених у шаховому порядку перпендикулярно дорозі перешкоджають велосипедам, але зазори дозволяють пішоходам пройти.
Cycle barrier-14.svg
473MS Mecklenbeck Bahn Umlaufsp.jpg
barrier debris node Будівельне сміття, уламки: перемішані або ні з ґрунтом. Часто такий насип використовують для початкового блокування покинутої дороги.
Barrier debris.jpg
barrier entrance node Вхід — отвір у лінійній огорожі без особливої конструкції, що обмежує ним прохід. Теґ access=yes додавати не слід. Якщо існує шлях, на вході діють ті самі обмеження.
Entrance.png
barrier full-height_turnstile node Поворотний турнікет у повний зріст — обмеження доступу в зону особливої безпеки.

Зверніть увагу на дефіс та підкреслення у назві теґу.

Full-height turnstile-14.svg
TR-a.JPG
barrier gate node (way) Ворота звичайні, брама, хвіртка — вхід, який можна зачиняти-відчиняти, щоб проникнути крізь певний бар'єр. Вживайте разом з access=*, де доречно. Можливо, ви додасте підказку для інвалідів на візках тегом wheelchair=yes/no/limited.
Barrier gate.svg
Gate-hindeloopen-westerdijk.jpg
barrier sliding_gate node Gates open sideways. Usually automatic

Combine with access=* where appropriate.

Sliding Gate.jpg
barrier hampshire_gate node Гемпширські ворота — рухома секція паркану з дротів. Використовуйте разом з access=*.
Wire gate.jpg
barrier height_restrictor node Планка обмеження по висоті транспортного засобу. Використовуйте разом з maxheight=*.
Height-Restriction-Barrier.jpg
barrier horse_stile node Перелаз для вершників — лише пішоходи або вершники можуть пройти.
Horse stile on the Doncaster Greenway - geograph.org.uk - 502599.jpg
barrier kent_carriage_gap node У Великобританії цей вид перешкоди запобігає пересуванню автівок, в той час, як гужовий транспорт, тварини можуть рухатись. [2]
barrier kissing_gate node Вузька хвіртка V-подібної форми з буферною зоною; перешкоджає переміщенню худоби.
Kissing gate-14.svg
TL0452 stile.jpg
barrier lift_gate node Шлагбаум — перешкоджає руху транспорту. Використовуйте разом з access=*.
Liftgate-7.svg
Lift gate.jpg
barrier motorcycle_barrier node Мотообмежувач — запобігає руху мотоциклів пішохідними доріжками.
Motorcycle barrier-14.svg
Motorcycle barrier.jpg
barrier sally_port node Брама — величезні ворота для проходу крізь товсті стіни чи стіни міста, різновид захищених воріт з двома стулками.
Sallyport.jpg
barrier spikes node Шипи — унеможливлюють неавторизований доступ. Можуть бути знімними, наприклад, після сплати за послуги гаражу.
20131208 Istanbul 078 (cropped).jpg
barrier stile node Перелаз — цей різновид турнікету виконано у вигляді сходинок під огорожею. Перелаз дозволяє пішоходам перетинати мури і паркани, але ніколи, в загальному розумінні, не відчиняє огорожу.
Barrier stile-14.svg
KentStile.jpg
barrier sump_buster node Руйнівник піддону картера — опукла плита чи каркас спеціальної форми з бетону чи металу посеред дороги, що унеможливлює рух автівками з невідповідним кліренсом та шириною колії. Автобуси, вантажівки проїжджають вільно.
SumpBuster.jpg
barrier swing_gate node Горизонтальний шлагбаум. На відміну від звичайного, запірна стрілка тут рухається у горизонтальній площині.
Liftgate-7.svg
Swing gate.jpg
barrier toll_booth node area Пункт пропуску — придорожній кіоск, де водії або пішоходи повинні оплатити користування дорогою чи мостом. Вживайте разом з toll=* та charge=*.
Toll booth.svg
Toll booth.jpg
barrier turnstile node Поворотний турнікет.
Barrier.svg
Barrier drehkreuz.JPG
barrier wicket_gate node A wicket gate, or simply a wicket, is a pedestrian door or gate, particularly one built into a larger door or into a wall or fence.
Wicket gate.jpg
barrier yes node way area Перешкода невідомої природи, помітна на супутникових знімках. Слід замінити конкретнішим значенням.
Bing imagery showing buildings and barrier.png

Linear barriers or access control on highways (e.g. along or for blocking a path or road)

barrier bollard node way Пал — твердий (як правило, бетонний чи металевий) стовп посеред дороги для запобігання руху деяких видів транспортних засобів. Одна точка може позначати один або кілька палів вздовж разом.
Bollards To Spare, Langsett Road South, Oughtibridge - geograph.org.uk - 1239749.jpg
Barrier.svg
Bollard in residential area.jpg
barrier chain node way Ланцюг — перешкоджає моторним транспортним засобам. Дивіться також barrier=rope для мотузки або barrier=cable_barrier для багаторівневого тросового бар'єру.
Barrier fence mapnik.png
Barrier chain.jpg
barrier jersey_barrier node way Модульний відбійник — захисна споруда у вигляді масивних бетонних або пластмасових блоків особливого профілю на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги. Позначте матеріал: material=plastic для пластмасових відбійників або material=concrete для бетонних.
Road block.jpg
Jersey barriers.jpg
barrier tyres node way A crash barrier made from tyres stacked on top of each other, commonly found at motor racing circuits.
Tyre crash barrier.jpg
barrier kerb node way Бордюр — підвищує висоту поверхні, перешкоджаючи рух колісним транспортом. Важливо вказувати висоту бордюру height=*, так як це впливає на можливість його долання, наприклад, інвалідами на візках.
  • права сторона (за напрямком відрізку) — базовий рівень, ліва сторона — підвищений рівень.
Obrubnik.jpg
barrier log node way Лісоповал, колода — зрубані, повалені дерева, тут них можна перепочити.
Barrier.svg
Quer auf dem Wanderweg liegender Baumstamm.jpg
barrier rope node way Канат, мотузка — скоріше символічний бар'єр для пішоходів.

Дивіться також barrier=chain для ланцюгів.

Black Red Gold Rope at German Bundestag in Berlin 2010.jpg
barrier tank_trap nodeway Static anti-tank obstacles that can take various forms, such as Czech hedgehog (barrier=tank_trap; tank_trap=czech_hedgehog).
Czech hedgehog.jpg
barrier user defined node way area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Дивіться також