Uk:Key:width

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg width
Height demonstration diagram.png
Опис
Ширина об’єкту (у метрах). Show/edit corresponding data item.
Група: Властивості
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з

highway=*

Статус: де-факто

Ключ width зазначає фактичну ширину дороги чи іншого обʼєкту. Стандартними одиницями виміру є метри. Щоб зменшити ризик непорозумінь або якщо ширину потрібно вказати в іншій одиниці, одиницю можна додати в кінець значення, відділивши її пробілом (див. #Приклади). У якості десяткового роздільника значення завжди має використовуватися крапка, якщо потрібно.

За потреби зазначити джерело походження відомостей про ширину використовуйте source:width=*.

Приклади

Ширина Теґування Пояснення
Два метри width=2 Або ж width=2 m, але це в крайніх випадках.
0.6 миль width=0.6 mi Зверніть увагу на крапку як десятковий роздільник!
16 футів і 3 дюйми width=16'3" Використовуйте одинарну лапку для позначення футів, подвійні лапки – дюймів. Пробіли не допускаються.

Поширені помилки

Обмеження ширини траспортних засобів

Не плутайте зазначення фактичної ширини з (законодавчими обмеженнями) максимально допустимої ширини транспортних засобів maxwidth=*.

Описові значення

Такий варіант зазначення ширини, як width=narrow чи подібне, не вітається. Дивіться натомість цю пропозицію.

Приблизні значення

Якщо ви не знаєте точного значення, ви можете використовувати est_width=* для вказування приблизної ширини.

Неправильні значення

Часто самі значення вказуються неправильно. У наведеній нижче таблиці наведено приклади неправильних теґів та їхнє правильне позначення.

Неправильно Пояснення Правильно
width=2km Немає пробілу між значенням та одиницями виміру. width=2 km
width=0,6 Кома використовується як неправильний десятковий роздільник. width=0.6
width=12' 6" Між футами та дюймами не повинно бути простору. width=12'6"

Ширина вулиць

Зазвичай теґ width=* для вулиць описує ширину проїзної частини від узбіччя до узбіччя. Сюди входять велосипедні смуги та будь-які паркувальні смуги, якщо вони розташовані на вулиці, але виключаються все, що знаходиться за бордюром, як-от тротуари чи велосипедні доріжки по за межами проїжджої частини. Однак це визначення ніколи не було чітко задокументовано на цій вікі-сторінці, а лише згадувалося в інших місцях у вікі до 2021 року. Воно також ніколи не пояснювало, яку ширину слід вимірювати за відсутності бордюрів, особливо на ґрунтових дорогах. Таким чином, через історичну відсутність чіткого визначення, споживачі даних повинні очікувати певної нечіткості при інтерпретації цього тегу для вулиць. Перегляньте цю тему за вересень 2020 року у списку розсилки обговорення теґування, щоб обговорити неоднозначність цього теґу.

Щоб уникнути цих неоднозначностей, використовуються деякі теґи для визначення ширини окремих елементів, якими позначаються вулиці:

  • width:carriageway=* – ширина всієї проїжджої частини, від узбіччя до узбіччя (від бордюру до бордюру), включаючи смуги для стоянки, якщо вони є частиною дороги. Фактично це те що ми вказуємо в width=*.
  • cycleway:side:width та sidewalk:side:width – ширина, відповідно, вело та пішохідних шляхів, якщо вони позначаються на основній лінії дороги.
  • parking:left=*/parking:right=*/parking:both:width=* – це ширина паркувальних смуг у контексті паркування на вулиці (Примітка: у багатьох місцях, залежно від орієнтації транспортних засобів і місцевих норм, смуги для паркування мають стандартну ширину, яку не потрібно чітко вказувати, але можуть бути відмінності від цього, як-от дуже вузькі або дуже широкі місця для паркування.)
  • shoulder:width=* – ширина узбіч
  • width:lanes=* – ширина смуг

Ефективну корисну ширину проїжджої частини (ширину ділянки, по якій рухаються транспортні засоби) можна визначити за width:carriageway=* за вирахуванням будь-яких існуючих паркувальних смуг (див. схемe parking:lane =* ) або з використанням width:lanes. width:effective=* рідко використовується для визначення цього. Однак незрозуміло, де розташована точна межа для вимірювання ефективної ширини, з теґуванням чи без нього.

Ви можете використовувати est_width=* для вказування приблизної ширини.

Методи додавання ширини

В JOSM

У JOSM можна створити лінію по ширині об’єкта, і побачити приблизну ширину внизу екрана, дивіться малюнок для демонстрації:

Вимірювання ширини дороги в JOSM

У цьому прикладі червона лінія через дорогу — це лінія, накреслена від узбіччя до узбіччя (проїжджа частина — асфальт, а бордюри — бетон), і JOSM показав ширину дороги 11,64 метри.

В StreetComplete or StreetMeasure

Починаючи з версії v41 StreetComplete може вимірювати відстані за допомогою вашої камери. Це доступно лише на деяких пристроях. У v51 функцію вимірювання було виділено в окрему програму /details?id=de.westnordost.streetmeasure StreetMeasure.

Вручну

Найточніший спосіб вимірювання відстані – використання рулетки або чогось подібного. Також можна придбати лазерні прилади для вимірювання відстані. Ви також можете використовувати програму для вимірювання на своєму телефоні, але в такому випадку рекомендується StreetMeasure, якщо ви використовуєте Android.

Коли поверхня бруківка, ви також можете виміряти один камінь і порахувати каміння. Можуть існувати регіональні варіації того, який камінь зазвичай використовується, але багато бруківки використовують однакові стандартизовані розміри (наприклад, прямокутна 20×10 см є загальною, як і квадратна 40×40 см).

Дивіться також